Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Listonosze InPost z przekazami Western Union

22 Listopada 2012

Informacja prasowa
                                                                                                                                                                                                                                                 Kraków, 22 listopada 2012

 

Listonosze InPost z przekazami Western Union

 

InPost Finanse – niezależny operator finansowy z Grupy Integer.pl - umacnia pozycję w segmencie świadczeń gotówkowych. Spółka podpisała kontrakt z Western Union, światowym liderem na rynku przelewów międzynarodowych, działającym w Polsce od ponad 20 lat. Dzięki umowie, przekazy pieniężne Western Union będą bezpłatnie dostarczane bezpośrednio do klienta. To pierwsza tego typu rozwiązanie na polskim rynku usług finansowych.

 

Nowa forma doręczenia transferów pieniężnych Western Union przez listonoszy InPost dostępna będzie początkowo w 40 największych Polskich miastach. W kolejnych latach obszar ten będzie systematycznie poszerzany, co ułatwi dostęp do przekazów pieniężnych również mieszkańcom mniejszych miejscowości.

 

 

„Aktywizujemy nie tylko działania w sektorze pocztowym. Z sukcesem od wielu lat zagospodarowujemy również nisze na rynku usług finansowych. Synergie wynikające z działalności spółek InPost oraz InPost Finanse – bazujące na rozbudowanej sieci Punktów Obsługi Klienta, wielomilionowej bazie klientów oraz zapleczu technologiczno-logistycznym – decydują jednocześnie o naszych przewagach rynkowych. Jesteśmy pierwszym Agentem Western Union w Polsce oferującym opcję doręczania przekazów gotówkowych bezpośrednio do rąk adresatów” – zapowiada Rafał Brzoska, prezes InPost Finanse.

 

„Western Union stale wzbogaca swoją ofertę, dając konsumentom większy wybór i wygodę. Łączymy tradycyjne zalety naszej firmy – znaną na całym świecie markę oraz niezwykle silną pozycję rynkową w ponad 200 krajach i terytoriach – z nowymi możliwościami w zakresie oferowanych usług. Chcemy wyjść naprzeciw potrzebom współczesnych konsumentów, którzy pragną mieć dostęp do szerszego wachlarza opcji w ramach zróżnicowanych kanałów dystrybucji oraz technologii. Naszym celem jest wprowadzenie nowych rozwiązań, umożliwiających korzystanie z usług oferowanych przez Western Union. Dzięki współpracy z InPost konsumenci na terenie całej Polski otrzymają dostęp do nowych usług pozwalających na wysyłanie i odbiór pieniędzy bez konieczności wychodzenia z domu” - mówi Konrad Olszaniecki z Western Union.

 

Jak dodaje Mariusz Dubowski, dyrektor ds. usług finansowych w firmie InPost Finanse - “Dzięki współpracy InPost Finanse z Western Union – przekazy pieniężne będą docierać bezpośrednio do tych konsumentów, którym trudno byłoby dotrzeć do placówki Agencji Western Union”.

 

 

Umowa InPost Finanse z Western Union, globalnym liderem w branży transferów pieniężnych jest elementem strategii Grupy Integer.pl, zmierzającej do rozbudowy pakietu usług finansowych, dostępnych w Punktach Obsługi Klienta. Współpraca z Western Union zakłada nadawanie i odbieranie przekazów pieniężnych początkowo w 100 stacjonarnych POKach InPost. Z kolei już w najbliższych miesiącach 2012 roku spółka zaoferuje kompleksowy wachlarz usług wpłat i wypłat gotówkowych Western Union.

 

InPost Finanse – informacje ogólne

 

InPost Finanse - niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy, działający na polskim rynku od 2007 roku -konsekwentnie umacnia swoją pozycję na rynku, działając w oparciu o strategicznie przygotowaną i zarządzaną sieć oddziałów InPost, z wykorzystaniem potencjału logistycznego i kadrowego Grupy Integer.pl.
InPost Finanse - w ramach zwiększania dostępności usług - przejmuje również istniejące punkty wchodzące w skład małych sieci franczyzowych oraz wykorzystuje istniejące punkty kasowe, np.: spółdzielni mieszkaniowych, wodociągów, gazowni czy zakładów energetycznych.
Działalność operacyjna spółki InPost Finanse opiera się na zaawansowanym systemie informatycznym. Nowoczesne oprogramowanie umożliwia klientom firmy masowe wypłaty gotówkowe, nadawanie przekazów pieniężnych czy opłacanie rachunków za media. Ponadto, system ten pozwala firmie na prowadzenie działalności kredytowej skierowanej do klienta masowego oraz obsługę operacji na kontach bankowych.

 

O spółce Western Union

 

Spółka Western Union (NYSE: WU) jest liderem w zakresie usług płatności o zasięgu globalnym. Western Union oferuje klientom indywidualnym i biznesowym szybkie, niezawodne i wygodne sposoby wysyłania i odbierania pieniędzy na całym świecie, jak również dokonywania płatności oraz wysyłania przekazów pieniężnych, wliczając w to także usługi płatności oferowane pod markami Vigo, Orlandi Valuta, Pago Facil oraz Western Union Business Solutions. Na dzień 30 września 2012 roku usługi pod markami Western Union, Vigo i Orlandi Valuta oferowane były w ramach połączonej sieci około 510 tys. placówek w ponad 200 krajach i terytoriach na świecie. W 2011 r. firma Western Union wykonała 226 mln transakcji pomiędzy konsumentami na całym świecie, 81 miliardów dolarów, a także zrealizowała 425 milionów płatności biznesowych.

 

Więcej informacji odnajdą Państwo na stronie: http://www.westernunion.pl

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack