Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

21 Lipca 2010

Kraków, 9 lipca 2010

 

Nowa spółka w Grupie Integer.pl

 

Grupa Integer.pl – czołowa polska grupa pocztowa i niezależny operator finansowy – w dniu 7 lipca włączyła w swoje struktury spółkę celową, która będzie działać w sektorze e-commerce. Wartość umowy wynosi 2 mln zł. Jej celem jest realizacja pierwszego w Polsce projektu z branży usług internetowych, z wykorzystaniem posiadanej przez Grupę infrastruktury teleinformatycznej i wypracowanych, nowatorskich przedsięwzięć z zakresu mobilnych płatności, usług opartych o technologie GSM oraz Paczkomatów 24/7. Realizacja nowego przedsięwzięcia planowana jest jeszcze na 2010 rok.

 

Włączenie w struktury Grupy Integer.pl spółki działającej w obszarze e-commerce oraz akwizycja CP Telecom to kolejne etapy realizacji strategii zakładającej wejście w nowe obszary biznesowe. Rewolucyjne rozwiązania rynkowe – zapowiedziane przez Integer.pl – będą dostępne między innymi za pośrednictwem należącego do Grupy wirtualnego operatora telefonii komórkowej (MVNO).

 

„Przeprowadzone inwestycje pozwolą nam zwiększyć udziały i umocnić pozycję rynkową Grupy przede wszystkim w sektorze e-commerce. Prorozwojowa strategia przyjęta przez Integer.pl oraz InPost sprawia, że – bez względu na dotychczasowe osiągnięcia – nadal poszukujemy atrakcyjnych obszarów inwestycyjnych. Nasza wiedza i doświadczenie na rynku pocztowo-kurierskim oraz w zakresie e-handlu pozwalają nam podejmować kolejne ambitne wyzwania. Stąd też wzmożona aktywność Grupy Integer.pl w obszarze nowych technologii. Na końcu procesu jest jednak zawsze usługa logistyczna i o to właśnie chodzi” – powiedział Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

 

W czerwcu 2010 roku spółka A4 – operator telekomunikacyjny należący do Grupy Integer.pl – przejęła od Carrefour Polska Sp. z o.o. oraz Effortel Polska Sp. z o.o. 100% udziałów o wartości nominalnej 5,4 mln zł w CP Telecom Sp. z o.o. Inwestycja jest kolejnym etapem wdrożenia przez firmę innowacyjnych usług z zakresu marketingu bezpośredniego przy wykorzystaniu wirtualnego operatora GSM. Nowo przejęty podmiot wprowadzi na rynek pierwsze rozwiązania z segmentu Direct Marketingu już na przełomie III i IV kwartału 2010.

 

Usługi oparte o technologie mobilne to kolejny element budowania przewagi konkurencyjnej Grupy na krajowym rynku. Segment rozwiązań wykorzystujących technologię GSM wciąż nie jest w naszym kraju w pełni zagospodarowany, a prowadzone przez nas analizy pokazują, że – podobnie jak w przypadku rynku usług pocztowych – możemy z sukcesem realizować kolejne projekty wykorzystując aktualną niszę rynkową w tym sektorze. Mamy nadzieję, że nasza aktywność przyczyni się do budowy i rozwoju mobilnego społeczeństwa informacyjnego– dodaje Rafał Brzoska.

 

Atutem Integer.pl i spółek z Grupy jest doświadczenie i know-how oraz własne struktury organizacyjne i rozbudowane, nowoczesne zaplecze techniczno-logistyczne. Przewagę konkurencyjną firmy stanowi także proaktywna strategia biznesowa oparta na rozwoju w obszarach niedostrzeganych przez Pocztę Polskę oraz konkurencyjne spółki, z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi i rozwiązań.

 

Potencjał spółek z Grupy Integer.pl doceniają krajowe i międzynarodowe instytucje. InPost – największy niezależny operator pocztowy – zwyciężył w międzynarodowym konkursie World Mail Awards 2010. Spółka została niekwestionowanym liderem w kategorii: Wzrost (Growth) zyskując – na tle znaczącej, światowej konkurencji – uznanie jury za dynamiczny rozwój na polskim rynku usług pocztowych. Wysoka dynamika przychodów i zysku netto spółki Integer.pl w latach 2006-2008 zaowocowała natomiast tytułem Geparda Biznesu województwa małopolskiego.

 

CELE STRATEGICZNO-ROZWOJOWE GRUPY INTEGER.PL ZAKŁADAJĄ:

 
 • zwiększenie zasięgu prowadzonej działalności
 • pozyskiwanie nowych, strategicznych klientów
 • utrzymanie dynamiki rozwoju spółek z Grupy na polskim rynku pocztowo-kurierskim i finansowym
 • wzrost udziałów w rynku usług pocztowo-kurierskich do 12% w 2010 roku i do18-20% w 2012 roku
 • zwiększenie liczby doręczanych listów z 9 mln w grudniu 2009 roku do 19 mln miesięcznie do końca 2010 roku
 • systematyczne budowanie pozycji lidera w sektorze e-commerce
 • świadczenie usługi Paczkomaty 24/7 za pośrednictwem 450 maszyn w 2010 roku, a docelowo 800 urządzeń na terenie całej Polski
 • wejście w nowe obszary biznesowe – wprowadzenie na rynek usługi z zakresu marketingu bezpośredniego, opartej o technologie mobilne z obszaru GSM
 • uruchomienie poczty hybrydowej
 • umacnianie pozycji lidera na rynkukolportażu druków bezadresowych i rozszerzanie działalności na Ukrainie w tym zakresie
 • rozwój oraz wzrost liczby użytkowników nowych usług i rozwiązań wprowadzanych na rynek przez Grupę Integer.pl w 2010 roku: mobilne płatności oraz e-faktura multioperatorska.
 

Więcej informacji o Grupie Integer.pl dostępnych jest na: www.integer.pl, www.inpost.pl, www.paczkomaty.pl oraz www.mobilneplatnosci.pl, a także na blogu: http://blog.inpost.pl/

 

INTEGER.PL – KOLPORTAŻ RZETELNY

 

Integer.pl jest liderem na rynku kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych. Posiada 109 oddziałów regionalnych i 1 magazyn centralny w Piotrkowie Trybunalskim. Kurierzy Integer.pl dostarczają przesyłki w ponad 500 miastach w Polsce. Średnio miesięcznie firma kolportuje ok. 90 mln sztuk ulotek i druków reklamowych. Dzięki nowoczesnej i rozbudowanej infrastrukturze – dopasowanej do prowadzonej działalności – Integer.pl jest w stanie w ciągu 48 godzin zapewnić wsparcie logistyczne na transport 150 ton materiałów do każdego miejsca w Polsce. Integer.pl współpracuje z największymi sieciami handlowymi w Polsce, takimi jak: Auchan, Elea, Leclerc, Lidl czy Real. Firma świadczy usługi także na rzecz instytucji finansowych i telekomunikacyjnych.

 

Od października 2007 roku Integer.pl jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Pozyskane z publicznej emisji akcji spółki Integer.pl środki zostały przeznaczone na rozwój i unowocześnianie usług oferowanych przez firmę.

 

Integer.pl jest zdobywcą statuetki Byka i Niedźwiedzia w kategorii Najlepsza inwestycja w spółkę giełdową w 2008 roku. Wyróżnienie przyznawane przez gazetę „Parkiet” skierowane jest do instytucji i profesjonalistów, którzy przyczyniają się do rozwoju, upowszechniania i poszerzania rynku kapitałowego. Firma jest również laureatem prestiżowej nagrody „Gazele Biznesu” dla dynamicznie rozwijających się spółek krajowych, które osiągają dobre wyniki finansowe i są rzetelnym partnerem w biznesie. Integer.pl otrzymał także „Złotą Nagrodę” jako trzykrotny laureat „Jakości Roku”, konkursu organizowanego przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji przy współpracy z Gazetą Prawną. W uzasadnieniu podkreślono nieustanne dążenie do doskonalenia polityki jakościowej firmy.

 

Z kolei w 2010 roku Integer.pl znalazł się w gronie małopolskich Gepardów Biznesu. O wyróżnieniu zadecydowała wysoka dynamika przychodów i zysku netto spółki w latach 2006-2008.

 

Integer.pl działa zgodnie z Certyfikatem Jakości ISO 9001.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.integer.pl

 

INTEGER.UA

 

Spółka Integer.ua rozpoczęła działalność na rynku ukraińskim w styczniu 2009 roku. Firma realizuje usługi w zakresie kolportażu reklamowych druków bezadresowych, przeznaczonego głównie dla klientów biznesowych (instytucjonalnych), w tym m.in. sieci handlowych. Celem strategicznym ukraińskiej spółki jest zdobycie 10-15% udziałów w sektorze kolportażu druków bezadresowych na tym rynku.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.integer.pl/ua.

 

INPOST NOWOCZESNA POCZTA

 

InPost jest największym niezależnym operatorem pocztowym o zasięgu ogólnopolskim. Świadczy usługi pocztowe na skalę ogólnokrajową od listopada 2006 roku w obszarze przesyłek o masie powyżej 50 g.

 

InPost dysponuje własnym zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu. Zgodnie ze strategią rozwojową, w 2010 roku firma będzie obecna na terenie całego kraju – w 230 miastach Polski przez sieć 900 Punktów Obsługi Klienta. Priorytetem spółki są inwestycje w nowoczesne technologie. InPost chętnie wprowadza nowe udogodnienia, które mogą przyczynić się do zwiększenia dostępności i jakości świadczonych usług. Wśród nowych usług znajdą się m.in.: poczta hybrdowa czy mobilne płatności.

 

InPost jest laureatem XIX edycji konkursu TERAZ POLSKA. Firmę nagrodzono w kategorii Najlepsze Usługi za śledzenie przesyłek on-line.

 

Ponadto, spółka zwyciężyła w międzynarodowym konkursie operatorów pocztowych oraz dostawców technologicznych z całego świata – World Mail Awards 2010 w kategorii Wzrost. Tym samym doceniono dynamiczny rozwój InPost na polskim rynku usług pocztowych.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.inpost.pl

 

INPOST PACZKOMATY

 

InPost Paczkomaty jest najmłodszą spółką wchodzącą w skład Grupy Integer.pl, powołaną do życia w listopadzie 2008 roku. Firma jest odpowiedzialna za zarządzanie projektem i serwisowaniem rewolucyjnych na polskim rynku paczkomatów – sterowanych automatycznie urządzeń, w których możliwy jest odbiór zakupów dokonanych on-line o dowolnej porze przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

 

Dzięki wprowadzeniu nowego rozwiązania przez InPost, większość występujących obecnie wad tradycyjnych usług kurierskich została wyeliminowana, a użytkownicy sieci zyskali profesjonalną i bezpieczną usługę będącą olbrzymim ułatwieniem w ich codziennych e-zakupach.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.paczkomaty.pl

 

INPOST FINANSE

 

InPost Finanse – spółka należąca do grupy kapitałowej Integer.pl – oferuje usługi finansowo-ubezpieczeniowe dla klientów indywidualnych oraz masowych. Budowa sieci odbywa się w oparciu o dotychczasowe Punkty Obsługi Klienta InPost, przejęcia istniejących punktów w małych sieciach franczyzowych oraz wykorzystanie istniejących punktów kasowych, np.: spółdzielni mieszkaniowych, wodociągów, gazowni, zakładów energetycznych, itp.

 

Usługi oferowane w ramach InPost Finanse to przede wszystkim mobilne płatności oraz wpłaty za rachunki (np. za media), nadawanie przekazów pieniężnych krajowych i zagranicznych, sprzedaż produktów niematerialnych oraz sprzedaż prostych produktów pośrednictwa finansowego: ubezpieczenie, pożyczka, karta kredytowa, itp.

 

Ponadto, spółka świadczy usługi outsourcingowe skierowane do banków oraz instytucji finansowych. W ramach specjalnej oferty InPost Finanse proponuje także klientom indywidualnym sprzedaż produktów bankowych i pożyczkowych za pośrednictwem listonoszy spółki InPost.

 

W 2010 roku spółka wprowadziła na rynek kolejne rewolucyjne rozwiązania - płatności sms’owe i e-faktury.Usługa opłacania rachunków za pośrednictwem SMS jest najszybszym i najnowocześniejszym na polskim rynku sposobem regulowania opłat.

 

W 2010 roku InPost Finanse zakłada zwiększenie dostępności usług finansowych przede wszystkim w województwach wielkopolskim i mazowieckim. Strategicznymi punktami na mapie sieci POKów InPost Finanse będą Poznań i Warszawa. Firma planuje otwarcie w tych regionach około 40 placówek. Docelowo, do końca I półrocza 2010 roku, oferta InPost Finanse będzie dostępna dla klientów indywidualnych w 230 miastach w Polsce.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.inpost.pl oraz www.mobilneplatnosci.pl

 

INPOST LOGISTYKA

 

Działalność spółki InPost Logistyka związana jest z procesami logistycznymi (magazynowanie, transport, sortownie) w obrębie całej Grupy kapitałowej Integer.pl. Spółka odpowiada m.in. za funkcjonowanie centrum logistycznego-w Piotrkowie Trybunalskim, optymalizację kosztów z tym związanych oraz współpracuje z podmiotami zewnętrznymi w zakresie zabezpieczania i plombowania przesyłek.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.inpost.pl

 

Nasze marki

 • InpostInpost
 • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
 • Inpost FinanseInpost Finanse
 • easypackeasypack