Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Paczkomat InPost na stacji metra Buckhurst Hill w Wielkiej Brytanii

02 Czerwca 2014

Informacja prasowa                                                                                                                                                                                                                           2 czerwca 2014

 

Paczkomat InPost na stacji metra Buckhurst Hill w Wielkiej Brytanii

 

InPost – operator największej na świecie sieci terminali do samodzielnego nadawania i odbierania przesyłek 24/7 – uruchomił Paczkomat na parkingu stacji metra Buckhurst Hill w Londynie. Zgodnie z umową podpisaną z TfL (Transport for London), londyńskim zarządcą metra, do końca czerwca Paczkomaty® InPost pojawią się również na kolejnych stacjach.

 

Kooperacja InPost z TfL doskonale wpisuje się w strategię ekspansji sieci Paczkomatów InPost na rynku brytyjskim. Dzięki wprowadzeniu rewolucyjnych terminali na stacjach metra, klienci zyskają możliwość odbioru i wysyłania przesyłek w jednej z najdogodniejszych lokalizacji w Londynie. Już teraz w Wielkiej Brytanii funkcjonuje blisko 1000 Paczkomatów InPost, a do końca 2014 roku liczba ta zwiększy się do 1500. Nowoczesne terminale InPost pojawią się także w sieci supermarketów Morrisons – obejmującej 500 sklepów w Zjednoczonym Królestwie.

 

 

„Nawyki konsumenckie stale się zmieniają. Wraz z szybkim wzrostem rynku e-commerce oraz m-commerce, coraz większego znaczenia nabiera sprawna obsługa logistyczna zamawianych towarów – konsumenci nie chcą już, a przede wszystkim nie mają czasu, aby cały dzień oczekiwać na odbiór przesyłki. Rynek potrzebuje elastycznych opcji dostawy”Michelle De Pasquale, dyrektor handlowy InPost UK.

 

„Dzięki umowie z TfL będziemy mogli dostarczyć brytyjskim konsumentom usługi dostawy towarów najwyższej jakości. Obecnie jesteśmy na etapie sprawdzenia 40 kolejnych lokalizacji proponowanych przez TfL. Po wnikliwej analizie wybierzemy najdogodniejsze z nich i uruchomimy tam Paczkomaty® InPost. Dalsze partnerstwo z Tfl pozwoli na dostarczenie w pełni elastycznych rozwiązań paczkomatowych dla wszystkich osób korzystających z londyńskiego metra” dodaje Michelle De Pasquele.

 

„To fantastyczna wiadomość, że InPost uruchomił pierwszy Paczkomat na stacji Buckhurst Hill, a tym samym ułatwił klientom wracającym do domu odbiór przesyłek zamówionych w internecie. Nieustannie rozszerzamy grono naszych partnerów o światowej rangi sieci handlowe – chcemy oferować klientom nowoczesne usługi dodatkowe, a jednocześnie generować przychody pozwalające nam inwestować w dalszy rozwój sieci transportowej” tłumaczy Graeme Craig, dyrektor ds. rozwoju TfL.

 

„Mamy bardzo ambitne plany względem rozwoju na brytyjskim rynku e-commerce. Jesteśmy przekonani, że instalacja Paczkomatu InPost na stacji Buckhurst Hill umożliwi dalszy rozwój naszej sieci terminali w Wielkiej Brytanii. Szybki i łatwy odbiór przesyłki za pomocą Paczkomatu InPost jest doskonałym rozwiązaniem dla zabieganych londyńczyków” podsumowuje Andy Taylor, dyrektor zarządzający InPost UK.

 

Z początkiem 2014 roku InPost zintensyfikował działania związane z rozwojem sieci Paczkomatów na rynku europejskim. Tylko w ostatnim czasie, sfinalizowano strategiczne porozumienie o współpracy z TNT Express Italy oraz wiodącą włoską platformą e-commerce Banzai. Do końca 2015 we Włoszech zostanie uruchomionych aż 1000 Paczkomatów InPost.

 

Paczkomaty® InPost to największa na świecie sieć do samodzielnego nadawania i odbierania paczek przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, bez kolejek i w dogodnej lokalizacji, zapewniając tym samym najwyższy poziom obsługi logistycznej dla towarów zamawianych w Internecie. Urządzenia „szyte” na miarę dzisiejszych czasów są już dostępne na 20 międzynarodowych rynkach. Zaledwie w kilka lat podbiły oprócz Polski: Arabię Saudyjską, Australię, Chile, Wielką Brytanię, Włochy, Irlandię, Islandię, Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Rosję, Cypr, Słowację, Czechy, a także: Kolumbię, Kostarykę, Salwador oraz Gwatemalę. Na całym świecie funkcjonuje – w różnych modelach biznesowych – ponad 3500 Paczkomatów. Spółka planuje instalację kolejnych 6000 terminali na terenie Europy, Azji, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

 

W Hong Kongu - na mocy umowy z CX Courier, czołowym azjatyckim operatorem kurierskim - InPost rozstawi 300 Paczkomatów do końca 2016 roku. Pierwsze innowacyjne maszyny w tym regionie świata pojawią się już we wrześniu 2014 roku, a około 150 z nich zostanie zainstalowanych do końca 2015 roku. Z kolei na Bliskim Wschodzie sfinalizowano umowę z Aramex Group - czołowym graczem na rynku usług logistyczno-transportowych, która pozwoli na stworzenie pierwszej na Bliskim Wschodzie i w Afryce transgranicznej sieci Paczkomatów InPost. Oficjalny start sieci nastąpi pod koniec 2014 roku i obejmie docelowo kilkanaście krajów, w tym m.in.: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabię Saudyjską, Oman, Bahrajn, Katar, Jordanię, Liban, Kuwejt, Egipt oraz Republikę Południowej Afryki.

 

Najwyższą jakość i innowacyjność Paczkomatów InPost potwierdził tryumf InPost w międzynarodowym konkursie World Mail Awards 2013. Tym razem spółka zwyciężyła w kategorii ‘Obsługa Klienta’, pokonując operatorów takich, jak: Singapore Post oraz LibanPost.

 

Paczkomaty® InPost na stałe zagościły również w świadomości internetowych konsumentów. InPost wspólnie z NCR zwyciężył również w międzynarodowym konkursie Postal Technology International Awards, w kategorii ‘Retail Innovation of the Year’. Za ‘Innowację Roku’ Jury konkursu uznało Paczkomat modułowy V generacji.

 

Z kolei w Wielkiej Brytanii Paczkomaty® InPost zdobyły tytuł „The Delivery Excellence Award 2014”, w kategorii: „Best Carrier Contribution to Delivery Innovation”. W głosowaniu internautów innowacyjne urządzenia Grupy Integer.pl pokonały czołowych graczy rynku pocztowo-kurierskiego w Wielkiej Brytanii.

 

Więcej informacji na: www.integer.pl, www.paczkomaty.pl, www.inpost.pl, a także www.tfl.gov.uk.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack