Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Paczkomat InPost na Victoria Station w Londynie

15 Lipca 2014

Informacja prasowa                                                                                                                                                                                                                                  15 lipca 2014

 

Paczkomat® InPost na Victoria Station w Londynie

 

InPost – operator największej na świecie sieci urządzeń do samodzielnego nadawania i odbierania przesyłek 24/7 – uruchomił Paczkomat® na dworcu autobusowym Victoria Station, jednym z najbardziej uczęszczanych punktów komunikacyjnych w Wielkiej Brytanii. Każdego roku z Victoria Station korzysta blisko 10 milionów pasażerów. InPost kontynuuje w ten sposób realizację swojego celu, jakim jest rozstawienie do końca 2014 roku łącznie 1500 Paczkomatów® w Zjednoczonym Królestwie. Docelowo na Wyspach ma funkcjonować ponad 2000 terminali.

 

Paczkomat® InPost zainstalowany na Victoria Station to element strategii InPost UK, obejmującej implementację terminali w 40 punktach zlokalizowanych w okolicach najważniejszych magistrali komunikacyjnych na Wyspach. We współpracy z Transport for London, londyńskim zarządcą metra – firma uruchomiła już terminal na parkingu przy stacji londyńskiego metra Buckhurst Hill.

 

 

„To doskonała wiadomość, że InPost zabezpiecza lokalizacje i instaluje swoje terminale w takich miejscach, jak Victoria Station. Współpracujemy z InPost w zakresie integracji Paczkomatów® z naszymi rozwiązaniami, aby zapewnić klientom szerszy wybór metod dostawy towarów. Nie możemy się doczekać momentu, w którym zaproponujemy konsumentom bardziej rozwinięty poziom usług click&collect. Mamy nadzieję, że nasza nowa, dedykowana usługa będzie dostępna jeszcze tego lata” – mówi Matt Rogers, Dyrektor odpowiedzialny za rozwiązania z zakresu dostaw w ASOS.com, jednym z największych odzieżowych sklepów internetowych w Wielkiej Brytanii.

 

Paczkomaty® InPost to największa sieć automatycznych urządzeń typu click&collect w Wielkiej Brytanii. Na Wyspach funkcjonuje obecnie ponad 1000 Paczkomatów® InPost. Liczba terminali wciąż dynamicznie rośnie – innowacyjne urządzenia pojawią się także niebawem w sieci supermarketów Morrisons – obejmującej 500 sklepów w Zjednoczonym Królestwie.

 

 

„Paczkomaty® InPost są najlepszym rozwiązaniem dla naszych partnerów odpowiedzialnych za transport miejski i dalekobieżny. Nasze rozwiązanie gwarantują niesamowitą wygodę, w szczególności w miejscach takich, jak Victoria Station, z której każdego dnia korzystają tysiące użytkowników. Przewaga Paczkomatu® nad innymi metodami dostawy towarów wynika z tego, że ludzie nie muszą już cały dzień czekać na przesyłkę. Dzięki naszej wciąż rozwijającej się sieci terminali swój produkt mogą odebrać kiedy i gdzie tylko chcą” – mówi Michelle De Pasquele, dyrektor handlowy InPost UK.

 

Z początkiem 2014 roku InPost zintensyfikował także działania związane z rozwojem sieci Paczkomatów® na innych rynkach europejskich. Tylko w ostatnim czasie, sfinalizowano strategiczne porozumienie o współpracy z TNT Express Italy oraz wiodącą włoską platformą e-commerce Banzai.Do końca 2015 we Włoszech zostanie uruchomionych aż 1000 Paczkomatów® InPost. Terminale już jesienią pojawią się również we Francji. Będzie to pierwszy etap wdrożenia Paczkomatów® InPost na francuskim rynku. Ofensywa obejmie docelowo większość kraju, w którym stanie łącznie 2500 rewolucyjnych maszyn w ciągu dwóch lat. Międzynarodowa ekspansja Paczkomatów® InPost zakłada zawieranie istotnych porozumień na każdym ze światowych rynków – we Francji m.in. z partnerem logistycznym Colis-Privé.

 

Innowacyjne terminale są już dostępne na 21 międzynarodowych rynkach. Zaledwie w kilka lat podbiły oprócz Polski: Arabię Saudyjską, Australię, Chile, Wielką Brytanię, Włochy, Francję, Irlandię, Islandię, Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Rosję, Cypr, Słowację, Czechy, a także: Kolumbię, Kostarykę, Salwador oraz Gwatemalę. Na całym świecie funkcjonuje – w różnych modelach biznesowych – ponad 3500 Paczkomatów®. Spółka planuje instalację kolejnych 6000 terminali na terenie Europy, Azji, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

 

Najwyższą jakość i innowacyjność Paczkomatów® InPost potwierdził tryumf InPost w międzynarodowym konkursie World Mail Awards 2013. Tym razem spółka zwyciężyła w kategorii ‘Obsługa Klienta’, pokonując operatorów takich, jak: Singapore Post oraz LibanPost. Paczkomaty® InPost na stałe zagościły również w świadomości internetowych konsumentów. InPost wspólnie z NCR zwyciężył również w międzynarodowym konkursie Postal Technology International Awards, w kategorii ‘Retail Innovation of the Year’. Za ‘Innowację Roku’ Jury konkursu uznało Paczkomat® modułowy V generacji. Z kolei w Wielkiej Brytanii Paczkomaty® InPost zdobyły tytuł „The Delivery Excellence Award 2014”, w kategorii: „Best Carrier Contribution to Delivery Innovation”. W głosowaniu internautów innowacyjne urządzenia Grupy Integer.pl pokonały czołowych graczy rynku pocztowo-kurierskiego w Wielkiej Brytanii.

 

Więcej informacji na: www.integer.pl, www.paczkomaty.pl, www.inpost.pl, a także www.tfl.gov.uk oraz www.asos.com.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack