Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

28 Stycznia 2010

W dniu 27 stycznia 2010 we Wrocławiu Integer.pl – podczas debaty poświęconej kondycji rynku e-commerce – zainaugurował wdrożenie usługi Paczkomaty 24/7 na terenie województwa dolnośląskiego. Mieszkańcy regionu mogą już nadawać i odbierać paczki za pośrednictwem 35 automatów. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele handlu internetowego oraz konsultanci z zakresu e-biznesu. Projekt uruchomienia innowacyjnej usługi jest współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Szczegółowe informacje o rozwiązaniu dostępne są na www.paczkomaty.pl

 

W panelu dyskusyjnym o barierach i możliwościach rozwoju e-commerce w Polsce udział wzięli: p. Piotr Jarosz – wydawca witryny Sklepy24.pl, konsultant z zakresu e-biznesu – p. Tomasz Karwatka z Ideacto, p. Anna Marynowska – zarządzająca serwisem E-Lady.pl oraz prezes zarządu Integer.pl, p. Rafał Brzoska.

 

Paczkomaty 24/7 to:

 

1. system skrytek pocztowych służących do nadawania i odbierania paczek
2. wsparcie szybko rosnącego rynku e-commerce w Polsce oraz odpowiedź na oczekiwania klientów oraz e-sklepów
3. dogodne lokalizacje – stacje benzynowe oraz parkingi całodobowe:

200 maszyn w 39 miastach Polski w 2009 roku
450 maszyn w 2010 roku
800 paczkomatów – docelowo

 

Dzięki wdrożeniu usługi w województwie dolnośląskim klienci mogą już nadawać i odbierać paczki za pośrednictwem 35 automatów zlokalizowanych w 11 miejscowościach. Docelowo Integer.pl planuje uruchomić 75 paczkomatów w południowo-zachodniej części Polski.

 

LOKALIZACJE PACZKOMATÓW NA TERENIE WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO:

 

WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE
Lp.MiastoLokalizacja
Siećulicanr
1.WrocławParking StrzeżonyPl. Grunwaldzki30
2.WrocławLUKOILToruńska73
3.WrocławStacja GazTrójkątna2
4.WrocławParking StrzeżonyDzielna
5.WrocławParking StrzeżonyOpolska1-3
6.WrocławStacja PaliwKowalska127
7.WrocławParking StrzeżonyZemska44
8.WrocławParking StrzeżonyNowodworska17
9.WrocławParking StrzeżonyPl. Maksa Borna2
10.WrocławParking StrzeżonyNa Polance
11.WałbrzychMarket EKOSenatroska19a
12.WałbrzychParking StrzeżonyDługa105
13.WałbrzychStacja Paliw LUKOILWieniawskiego70
14.WałbrzychPosesja PrywatnaDąbrowskiego1A
15.WałbrzychPosesja PrywatnaGen. Andersa143d
16.LegnicaStacja GazWrocławska101
17.LegnicaParking Strzeżony - PIASTTokarzewskiego
18.LegnicaParking Strzeżony - PIASTBieszczadzka19a
19.LegnicaMarket EKOGalaktyczna
20.LegnicaStacja Paliw LOTOSNowodworska30a
21.Jelenia GóraStacja GazKrzywoustego1
22.Jelenia GóraPosesja PrywatnaOś. Robotnicze51
23.Jelenia GóraParking StrzeżonySygietyńskiego7
24.Jelenia GóraParking StrzeżonyAl. Jana Pawła II49
25.LubinStacja Paliw LOTOSKonstytucji 3 Maja
26.LubinParking StrzeżonyOdrodzenia6
27.LubinParking StrzeżonyM. Skłodowskiej61
28.GłogówParking StrzeżonyOkrężna37c
29.GłogówStacja PaliwPortowa1
30.ŚwidnicaMarket EKOOfiar Oświęcimskich48
31.ŚwidnicaMarket EKOSaperów4
32.DzierżoniówMarket EKOOś. Błękitne29
33.ZgorzelecMarket EKOWarszawska52B
34.KłodzkoMarket EKOBrowarna4
35.PolkowiceParking StrzeżonyKolejowa
 

Rozwój Paczkomatów 24/7 jest współfinansowany ze środków unijnych. Grupa Integer.pl pozyskała dotąd z dotacji ok. 60 mln zł, w tym 4,4 mln na wdrożenie usługi w województwie dolnośląskim. Łączny koszt uruchomienia innowacyjnego rozwiązania na terenie całego kraju wynosi 150 mln zł do końca 2011 roku.

 

„Liczba internautów w Polsce dynamicznie rośnie. Z sieci korzysta już połowa Polaków, a handel elektroniczny staje się powoli głównym źródłem zakupów. Kupując przez Internet klient oszczędza czas i zyskuje wygodę. Celem Integer.pl jest wzmocnienie funkcjonalności dostępnych dla konsumentów dzięki e-commerce. Z naszego najnowszego rozwiązania można korzystać 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Umożliwia ono nadawanie i odbieranie przesyłek bez kolejek, awizowania, w dowolnym czasie i dogodnej lokalizacji. Wierzymy, że Paczkomaty 24/7 szybko zyskają zwolenników zarówno wśród e-konsumentów, jak i e-sprzedawców z Dolnego Śląska – zwłaszcza, że jest to region niezwykle aktywny w tym sektorze” – mówi Rafał Brzoska, prezes zarządu Grupy Integer.pl.

 

Paczkomaty 24/7 to szybkie, profesjonalne i bezpieczne rozwiązanie będące ułatwieniem w nadawaniu i odbieraniu przesyłek. Dla korzystających z innowacyjnego rozwiązania dostępne są usługi dodatkowe: ubezpieczenie paczek w 6 kategoriach (do 5 tys. zł) oraz odbiór paczki za pobraniem umożliwiający uregulowanie płatności gotówką w punkcie zlokalizowanym przy paczkomacie (np. stacja benzynowa).

 

SCHEMAT ODBIORU:

 

 

SCHEMAT NADAWANIA:

 

 

Kluczową przesłanką do uruchomienia przez Integer.pl innowacyjnej usługi na potrzeby handlu internetowego jest dynamiczny wzrost sektora e-commerce w Polsce. Według Stowarzyszenia Marketingu Bezpośredniego w 2008 roku jego wartość wynosiła 11,01 mld zł (wzrost o 36,4% w porównaniu z rokiem poprzednim), a w 2009 roku jest to już 13-13,2 mld zł*. W grudniu 2009 liczba sklepów internetowych zarejestrowanych w serwisie Sklepy24.pl przekroczyła 6,5 tys. i była większa o ponad 40% w porównaniu do 2008**.

 

„Sektor B2C w zakresie usług pocztowo-kurierskich jest wciąż niedowartościowany. Wobec szybkiego rozwoju e-handlu narodowy monopolista oraz firmy kurierskie nie są w stanie sprostać dużemu popytowi, jaki generuje. Naszym celem jest zmiana aktualnej sytuacji i zapewnienie aktywnym użytkownikom sieci rozwiązania na miarę ich potrzeb i oczekiwań” – dodaje prezes zarządu Grupy Integer.pl

 

GODZINY ODBIORU PACZEK Z PACZKOMATU 24/7 (GRUDZIEŃ 2009)

 

 

PREFEROWANE DNI TYGODNIA DO ODBIORU PACZKI

 

 

Prowadzone przez InPost statystyki efektywności doręczeń wskazują, że aż 99%*** paczek wysyłanych do paczkomatów można odebrać już dzień po nadaniu. Zainteresowanie usługą dynamicznie rośnie, a liczba użytkowników zmienia się z tygodnia na tydzień. Łącznie – po 3 miesiącach od komercyjnego startu usługi – już około 40 000 klientów korzysta z Paczkomatów 24/7. Aktualna lista sklepów umożliwiających odbiór zakupów z Paczkomatów 24/7 znajduje się pod linkiem: http://www.paczkomaty.pl/sklepy,5.html

 

Informacje o Grupie Integer.pl:

 

INTEGER.PL – KOLPORTAŻ RZETELNY

 

Integer.pl jest liderem na rynku kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych. Posiada 109 oddziałów regionalnych i 1 magazyn centralny w Piotrkowie Trybunalskim. Kurierzy Integer.pl dostarczają przesyłki w ponad 500 miastach w Polsce. Średnio miesięcznie firma kolportuje ok. 90 mln sztuk ulotek i druków reklamowych. Dzięki nowoczesnej i rozbudowanej infrastrukturze – dopasowanej do prowadzonej działalności – Integer.pl jest w stanie w ciągu 48 godzin zapewnić wsparcie logistyczne na transport 150 ton materiałów do każdego miejsca w Polsce. Integer.pl współpracuje z największymi sieciami handlowymi w Polsce, takimi jak: Auchan, Elea, Leclerc, Lidl czy Real. Firma świadczy usługi także na rzecz instytucji finansowych i telekomunikacyjnych.

 

Od października 2007 roku Integer.pl jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Pozyskane z publicznej emisji akcji spółki Integer.pl środki zostały przeznaczone na rozwój i unowocześnianie usług oferowanych przez firmę.

 

Integer.pl jest zdobywcą statuetki Byka i Niedźwiedzia w kategorii Najlepsza inwestycja w spółkę giełdową w 2008 roku. Wyróżnienie przyznawane przez gazetę „Parkiet” skierowane jest do instytucji i profesjonalistów, którzy przyczyniają się do rozwoju, upowszechniania i poszerzania rynku kapitałowego. Firma jest również laureatem prestiżowej nagrody „Gazele Biznesu” dla dynamicznie rozwijających się spółek krajowych, które osiągają dobre wyniki finansowe i są rzetelnym partnerem w biznesie. Integer.pl otrzymał także „Złotą Nagrodę” jako trzykrotny laureat „Jakości Roku”, konkursu organizowanego przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji przy współpracy z Gazetą Prawną. W uzasadnieniu podkreślono nieustanne dążenie do doskonalenia polityki jakościowej firmy.

 

Integer.pl działa zgodnie z Certyfikatem Jakości ISO 9001.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.integer.pl

 

INTEGER.UA

 

Spółka Integer.ua rozpoczęła działalność na rynku ukraińskim w styczniu 2009 roku. Firma realizuje usługi w zakresie kolportażu reklamowych druków bezadresowych, przeznaczonego głównie dla klientów biznesowych (instytucjonalnych), w tym m.in. sieci handlowych. Celem strategicznym ukraińskiej spółki jest zdobycie 10-15% udziałów w sektorze kolportażu druków bezadresowych na tym rynku.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.integer.pl

 

INPOST NOWOCZESNA POCZTA

 

InPost jest największym niezależnym operatorem pocztowym o zasięgu ogólnopolskim. Świadczy usługi pocztowe na skalę ogólnokrajową od listopada 2006 roku w obszarze przesyłek o masie powyżej 50 g.

 

InPost dysponuje własnym zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu. Zgodnie ze strategią rozwojową, w 2010 roku firma będzie obecna na terenie całego kraju – w 230 miastach Polski przez sieć 900 Punktów Obsługi Klienta. Priorytetem spółki są inwestycje w nowoczesne technologie. InPost chętnie wprowadza nowe udogodnienia, które mogą przyczynić się do zwiększenia dostępności i jakości świadczonych usług. Wśród nowych usług znajdą się m.in.: awizomaty czy poczta hybrydowa.

 

InPost jest laureatem XIX edycji konkursu TERAZ POLSKA.Firmę nagrodzono w kategorii Najlepsze Usługi za śledzenie przesyłek on-line.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.inpost.pl

 

INPOST PACZKOMATY

 

InPost Paczkomaty jest najmłodszą spółką wchodzącą w skład Grupy Integer.pl, powołaną do życia w listopadzie 2008 roku. Firma jest odpowiedzialna za zarządzanie projektem i serwisowaniem rewolucyjnych na polskim rynku paczkomatów – sterowanych automatycznie urządzeń, w których możliwy jest odbiór zakupów dokonanych on-line o dowolnej porze przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

 

Dzięki wprowadzeniu nowego rozwiązania przez InPost, większość występujących obecnie wad tradycyjnych usług kurierskich została wyeliminowana, a użytkownicy sieci zyskali profesjonalną i bezpieczną usługę będącą olbrzymim ułatwieniem w ich codziennych e-zakupach.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stroniewww.paczkomaty.pl

 

INPOST FINANSE

 

InPost Finanse – spółka należąca do grupy kapitałowej Integer.pl – oferuje usługi finansowo-ubezpieczeniowe dla klientów indywidualnych oraz masowych. Budowa sieci odbywa się w oparciu o dotychczasowe Punkty Obsługi Klienta InPost, przejęcia istniejących punktów w małych sieciach franczyzowych oraz wykorzystanie istniejących punktów kasowych, np.: spółdzielni mieszkaniowych, wodociągów, gazowni, zakładów energetycznych, itp.

 

Usługi oferowane w ramach InPost Finanse to m.in.: wpłaty za rachunki (np. za media), nadawanie przekazów pieniężnych krajowych i zagranicznych, sprzedaż produktów niematerialnych oraz sprzedaż prostych produktów pośrednictwa finansowego: ubezpieczenie, pożyczka, karta kredytowa, itp.

 

Ponadto, spółka świadczy usługi outsorcingowe skierowane do banków oraz instytucji finansowych. W ramach specjalnej oferty InPost Finanse proponuje także klientom indywidualnym sprzedaż produktów bankowych i pożyczkowych za pośrednictwem listonoszy spółki InPost.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.infinanse.pl

 

INPOST LOGISTYKA

 

Działalność spółki InPost Logistyka związana jest z procesami logistycznymi (magazynowanie, transport, sortownie) w obrębie całej Grupy kapitałowej Integer.pl. Spółka odpowiada m.in. za funkcjonowanie centrum logistycznego-w Piotrkowie Trybunalskim, optymalizację kosztów z tym związanych oraz współpracuje z podmiotami zewnętrznymi w zakresie zabezpieczania i plombowania przesyłek.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.inpost.pl

 

* Raport e-Handel Polska 2009

** Ibidem

*** Dane za okres od 11 do 15 stycznia 2010

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack