Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

22 Stycznia 2010

Paczkomaty 24/7 wkraczają do gry!

Wystartowała najnowsza usługa firmy InPost! Paczkomaty 24/7 to zupełnie nowe, niespotykane dotąd na polskim rynku rozwiązanie wprowadzone przez największego niezależnego operatora pocztowego w Polsce. Automaty umożliwiają nadanie przesyłki przy znajomości wyłącznie adresu e-mail adresata. Samodzielny odbiór zakupów dokonanych on-line możliwy jest 24h/7, bez kolejek, w dowolnym czasie i dogodnej lokalizacji. W pierwszej fazie z usługi skorzystają mieszkańcy województwa małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i łódzkiego. Projekt jest współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.

Paczkomaty 24/7 to najnowocześniejsza usługa wysyłkowa w Europie skierowana do rynku e-commerce.Rozpoczęcie działalności InPost w tym sektorze to element strategii zakładającej rozwój w branży niszowej, w której nie działają inni niezależni operatorzy pocztowi, ani też narodowy monopolista czy firmy kurierskie. Paczkomaty 24/7 to nowatorskie rozwiązanie, dzięki któremu adresat sam decyduje gdzie i kiedy odbierze swoją paczkę. Automaty zostały zlokalizowane zarówno w małych, jak i dużych miastach wybranych regionów, dzięki czemu usługa jest także łatwo dostępna. Dodatkowo, dla usprawnienia komunikacji z Klientem, system wysyła powiadomienia o doręczeniu przesyłki za pośrednictwem wiadomości e-mail i SMS. Partnerami innowacyjnej usługi Paczkomaty 24/7 są obecnie kluczowi przedstawiciele sektora e-handlu: Intymna.pl, Komputronik.pl oraz Merlin.pl.

"Paczkomaty to niespotykana dotąd na polskim rynku kurierskim usługa, która zrewolucjonizuje sektor e-commerce. Zastosowanie pełnej automatyzacji to przełom porównywalny do wprowadzenia bankomatu. Najnowsza usługa jest wynikiem szczegółowej analizy rynku, która zaowocowała nowym rozwiązaniem dla użytkowników sieci często dokonujących zakupów przez internet. Jesteśmy przekonani, że profesjonalna i gwarantująca bezpieczeństwo propozycja będzie doskonałą alternatywą dla tradycyjnych usług kurierskich oraz znakomitym ułatwieniem dla korzystających z usług prężnie rozwijającego się e-handlu. Tym bardziej cieszy nas, że współpracę przy pierwszej fazie projektu nawiązali z nami czołowi reprezentanci branży e-commerce" - mówi Rafał Brzoska, Prezes Zarządu Spółki.

Paczkomaty 24/7 umożliwiają samodzielne decydowanie o porze i lokalizacji odbioru paczki. Aby korzystać z usługi wystarczy zarejestrować się w systemie na stronie www.paczkomaty.pl przez podanie swoich danych kontaktowych oraz wskazanie paczkomatu, z którego będą odbierane paczki. Przesyłki doręczane są w ciągu 48 godzin od daty nadania, a ich odbiór odbywa się bez oczekiwania w kolejce i zbędnych dokumentów, takich jak awizo czy dowód osobisty.Niewątpliwą zaletą usługi jest również jej atrakcyjna cena - koszt przesyłki realizowanej za pośrednictwem paczkomatów może wynieść jedyne 9,50 zł. Ponadto, paczkomaty znajdują się tylko w lokalizacjach, które gwarantują odbiorcom nieograniczony dostęp przy zachowaniu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa. Dzięki umieszczeniu maszyn w miejscach pod nadzorem kamer i monitoringu ochrony InPost zapewnia, że przesyłki Klientów znajdują się pod stałą kontrolą.

Wprowadzenie usługi Paczkomaty 24/7 na rynek wspiera Projekt 01. Jego celem jest skupienie e-społeczności wokół innowacyjnej usługi. Projekt 01 tworzą aktywni internauci, którzy kupując lub sprzedając on-line wspólnie kreują nową erę e-zakupów. W akcji udział weźmie 10 000 osób, które wyślą swoje zgłoszenie i pomyślnie przejdą weryfikację. Dzięki temu jako pierwsi będą mogli poznać najnowocześniejszą usługę wysyłkową w Europie. Szczegóły dotyczące kampanii dostępne są na stroniewww.projekt01.pl.

Dzięki dotacji pozyskanej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (działanie 4.4) pierwsze 100 Paczkomatów stanęło w województwach małopolskim, podkarpackim, lubelskim, świętokrzyskim i łódzkim. Łączna kwota dofinansowania wynosi 16,34 mln złotych, a całkowity koszt inwestycji to prawie 30 mln złotych.

Wszelkie informacje dotyczące funkcjonowania usługi Paczkomaty 24/7, lokalizacji oraz regulamin korzystania z systemu dostępne są na stronie www.paczkomaty.pl.

Rozszerzenie działalności InPost o usługi z zakresu e-commerce to wynik dokładnej analizy ryku i jego perspektyw rozwoju. Z badań na temat tej branży przeprowadzonych przez Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego wynika, że w 2008 roku Polacy na zakupy on-line wydali ponad 11 mld złotych, co stanowi wzrost o 36,4% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Powszechny dostęp do internetu oraz ceny produktów dostępnych w e-sklepach niższe niż w sprzedaży bezpośredniej powodują, że sektor e-commerce w Polsce intensywnie się rozwija.Według SMB wartość tego rynku w 2009 roku przekroczy 13,2 mld zł.

InPost chętnie wprowadza nowe udogodnienia, które mogą przyczynić się do zwiększenia dostępności i jakości świadczonych usług. Priorytetem firmy jest nowoczesność, dlatego jeszcze w 2009 roku operator zaangażuje się w nowatorski projekt poczty hybrydowej. Rozwiązanie łączy funkcjonalność poczty elektronicznej i cechy tradycyjnych usług pocztowych i poligraficznych. Poczta hybrydowaumożliwia przeniesienie całego procesu związanego z nadawaniem korespondencji - włącznie z dostarczeniem jej odbiorcy końcowemu - na podmioty zewnętrzne.

Informacje o Partnerach Paczkomaty 24/7:

Intymna.pl to lider sprzedaży bielizny damskiej przez internet. Sklep oferuje najnowsze kolekcje bielizny damskiej i męskiej, w tym także linie limitowane oraz modele i marki najchętniej kupowane przez Klientów. Intymna.pl to modne i wygodne zakupy na każdą kieszeń przez 24h na dobę. Propozycja sklepu to:

  • ponad 4 tys. produktów bieliźnianych
  • unikalne marki dostępne tylko w ofercie sklepu
  • konkurencyjne ceny, bogata oferta promocyjna
  • w ofercie bielizna damska i męska, odzież, kosmetyki
  • biustonosze w rozmiarach miseczki od A do M

Komputronik SA to jedna z czołowych sieci sprzedaży sprzętu komputerowego w Polsce wysoko plasująca się w rankingach najszybciej rozwijających się firm branży IT w kraju. Oferta sklepu jest precyzyjnie dostosowywana do potrzeb zarówno klientów hurtowych, jak i detalicznych. Sieć sprzedaży firmy liczy obecnie ponad 200 salonów. Klienci obsługiwani są przez sieć składającą się z salonów własnych, partnerów franchisingowych i sklepów Komputronik Partner oraz wielokrotnie nagradzany sklep internetowy www.komputronik.pl. Firma zajmuje się też produkcją i serwisem komputerów własnej marki - Komputronik SENSILO, Komputronik INFINITY oraz Komputronik PRO. Powstały 1 lipca 2005 roku podmiot Komputronik Biznes oferuje kompleksową obsługę w zakresie informatyzacji przedsiębiorstw, opartą na wysokich kwalifikacjach i połączonym know-how z dziedziny sprzętu i oprogramowania.

Merlin.pl to jeden z największych i najstarszych polskich sklepów internetowych. W jego ofercie znajduje się ponad 400 tys. towarów z kategorii: książki, muzyka, film, multimedia, elektronika, zabawki, kosmetyki, odzież i artykuły sportowe. Codziennie oferuje liczne promocje oraz najlepsze ceny na nowości i bestsellery. Każdego dnia odwiedza go 100 tys. osób, składając kilka tysięcy zamówień. Merlin.pl zapewnia łatwe, szybkie i bezpieczne zakupy, dzięki czemu cieszy się opinią wiarygodnej i solidnej firmy. Jak wynika z raportu "E-commerce w Polsce" z dnia 23 lipca 2008, przygotowanego przez firmę badawczą Gemius SA, Merlin.pl jest najlepiej rozpoznawalnym sklepem internetowym w sieci.

Informacje o Grupie Integer.pl:
Integer.plSA jest liderem na rynku kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych. Firma posiada 75 oddziałów regionalnych, 15 magazynów centralnych spełniających wszelkie wymagania transportowe, 42 magazyny regionalne i 91 punktów przeładunkowych, a kurierzy Integera dostarczają przesyłki w ponad 500 miastach w Polsce. Na rzecz spółki pracuje łącznie 7300 osób. Średnio miesięcznie firma kolportuje od 65 do 75 mln sztuk ulotek i druków reklamowych. Dzięki nowoczesnej i rozbudowanej infrastrukturze - dopasowanej do prowadzonej działalności - Integer.pl gwarantuje w ciągu 48 godzin wsparcie logistyczne na transport 150 ton materiałów do każdego miejsca w Polsce.

Integer.pl współpracuje z największymi sieciami handlowymi w Polsce, takimi jak: Auchan, Elea, Leclerc, Lidl, Plus Discount czy Real.

Firma jest laureatem prestiżowej nagrody "Gazele Biznesu". Wyróżnienia otrzymują dynamicznie rozwijające się spółki krajowe, które osiągają dobre wyniki finansowe i są rzetelnym partnerem w biznesie. Firma jest także dwukrotnym laureatem programu "Jakość Roku 2006" i "Jakość Roku 2007"  w kategorii "Usługi". Integer.pl posiada również Certyfikat Jakości ISO 9001.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.integer.pl

InPost Usługi Pocztowe jest największym niezależnym operatorem pocztowym o zasięgu ogólnopolskim, należącym do grupy kapitałowej Integer.pl, notowanej od 2007 roku na GPW. InPost świadczy usługi pocztowe na skalę ogólnokrajową od listopada 2006 roku w obszarze przesyłek o masie powyżej 50 g.

InPost dysponuje własnym zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu. Obecnie spółka posiada swoje przedstawicielstwa w wielu miastach na terenie całej Polski. Zgodnie ze strategią rozwojową, do końca 2008 roku firma będzie obecna na terenie całego kraju - w 200 miastach Polski przez sieć 800 Punktów Obsługi Klienta. Cele strategiczno-rozwojowe InPost zakładają ponadto wprowadzanie 5 nowych usług rocznie.Docelowo - w 2008 roku - spółka będzie dysponować paletą 15 produktów z branży pocztowej i wprowadzi obsługę przesyłek międzynarodowych. Wśród nowych usług znajdą się także: paczka pobraniowa czyusługi ukierunkowane na e-handel.

InPost jest laureatem XVIII edycji konkursu TERAZ POLSKA. Firmę nagrodzono w kategorii Najlepsze Usługi za całokształt działań prowadzonych na rynku pocztowym..

 

www.inpost.pl, Infolinia: 0 801 400 100

InPost Finansew 50,2% należy do Grupy Kapitałowej Integer.pl. Pozostałe udziały posiada AQMET Nowiński sp. jawna.

Firma oferuje usługi finansowe dla klientów indywidualnych oraz masowych. Budowa sieci odbywa się w oparciu o dotychczasowe Punkty Obsługi Klienta InPost, przejęcia istniejących punktów w małych sieciach franczyzowych oraz wykorzystanie istniejących punktów kasowych, np.: spółdzielni mieszkaniowych, wodociągów, gazowni, zakładów energetycznych, itp.

Usługi oferowane w ramach InPost Finanse to m.in.: wpłaty za rachunki (np. za media), nadawanie przekazów pieniężnych krajowych i zagranicznych, sprzedaż produktów niematerialnych oraz sprzedaż prostych produktów pośrednictwa finansowego: ubezpieczenie, pożyczka, karta kredytowa, itp.

Ponadto, spółka świadczy usługi outsorcingowe skierowane do banków oraz instytucji finansowych. W ramach specjalnej oferty InPost Finanse proponuje także klientom indywidualnym sprzedaż produktów bankowych i pożyczkowych za pośrednictwem listonoszy spółki InPost.

Docelowo, dzięki połączeniu zakresu usług pocztowych i pośrednictwa finansowego,klient indywidualny będzie miał możliwość dokonania wpłat pieniężnych, opłat za rachunki, itp. również w miejscu zamieszkania korzystając z usług listonosza.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronachwww.infinanse.pl

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack