Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Paczkomaty® InPost "Diamentem" wśród usług pocztowo-kurierskich

15 Czerwca 2011

Informacja prasowa

 

Kraków, 15 czerwca 2011

 

Paczkomaty® InPost „Diamentem” wśród usług pocztowo-kurierskich

 

Zwycięski ranking portalu Pocztowokurierski.pl

 

InPost – największy, niezależny operator pocztowy, twórca pionierskiej w skali kraju i jednocześnie drugi na świecie operator oferujący Paczkomaty - po raz kolejny zdeklasował rywali rynkowych w zakresie innowacyjności. Paczkomaty – bezkonkurencyjna i unikatowa opcja całodobowego nadawania i odbierania przesyłek – zyskały miano „Diamentu” wśród szczególnie innowacyjnych usług w branży pocztowo-kurierskiej. InPost pokonał w rywalizacji między innymi Pocztę Polską, XLogics oraz INetNOVATION. Nagroda została przyznana spółce przez redakcję portalu branżowego Pocztowokurierski.pl, podczas I Konferencji Nadawców Przesyłek Pocztowych i Kurierskich.

 

Paczkomaty® InPost – dzięki innowacyjnej idei biznesowej, zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym i niestandardowemu podejściu do potrzeb Klientów - zrywają z tradycyjną formułą nadawania i odbierania przesyłek. Dzięki Paczkomatom® InPost, osoby korzystające z usług pocztowych całkowicie uniezależniają się od takich dostawców, jak kurierzy czy tradycyjna poczta, działających w ściśle określonych godzinach, niedostosowanych do realiów rynkowych i szybkiego stylu życia nowoczesnych Polaków. Paczkomaty® InPost sprawiły, że klienci sami decydują o czasie i miejscu odbioru przesyłek, bez względu na porę dnia i sytuację, w której się znajdują.

 

Paczkomaty® InPost jako jedyne w Polsce rozwiązanie gwarantują odbiór przesyłki w zaledwie 17 sekund, w drodze do pracy czy domu, 24 h na dobę przez 7 dni w tygodniu, w dogodnej- wybranej przez klienta - lokalizacji. Atutem usługi jest także nieosiągalna dotąd na rynku terminowość doręczeń - aż 98% paczek można odebrać z Paczkomatu InPost już dzień po nadaniu, co znacząco przewyższa standardy działających w Polsce firm kurierskich, nawet tych z międzynarodowym zapleczem.

 

Jak trafnie podsumowuje wyniki rankingu Rafał Brzoska, prezes zarządu Integer.pl: Paczkomaty® InPost w swojej prostocie i czysto pragmatycznym charakterze ‘skazane’ są na sukces rynkowy. Już na etapie koncepcji biznesowej - opartej z jednej strony na precyzyjnie określonych potrzebach klientów, a z drugiej na niezwykle zaawansowanych rozwiązaniach logistycznych oraz nowoczesnej technologii - wiedzieliśmy, że jest to projekt, który zrewolucjonizuje rynek usług pocztowo-kurierskich. I ten efekt osiągnęliśmy. Cieszy nas fakt, że z dnia na dzień kolejni klienci oraz instytucje stają się lojalnymi użytkownikami Paczkomatów InPost, a eksperci z branży doceniają nasz wkład w rozwój sektora pocztowego w Polsce”. 

 

Funkcjonalność Paczkomatów InPost – oparta na ich nieograniczonej dostępności czasowej i lokalizacyjnejw sposób jednoznaczny przewyższa możliwości i ofertę firm działających na polskim rynku. Ten praktyczny aspekt przesądza o tym, że ponad 57% osób - korzystających z sieci 420 urządzeń zlokalizowanych na terenie całego kraju - właśnie dlatego wybiera tę opcję przesyłki. Z kolei 68% klientów - którzy chociaż raz wypróbowali Paczkomaty® InPost i przekonali się o ich funkcjonalności - korzysta z nich regularnie.

 

Konkurencyjność Paczkomatów InPost opiera się również na niestandardowych i długo oczekiwanych przez klientów udogodnieniach, takich jak brak awizo. Dzięki temu – przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa – paczki nie trzeba odbierać osobiście, bo „przy okazji” może to zrobić zaufana osoba. 

 

Użytkownicy Paczkomatów InPost cenią sobie również pełną anonimowość, którą umożliwia opcja nadania przesyłki jedynie przy znajomości adresu e-mail adresata. Dlatego Paczkomaty® InPost są najskuteczniejszym sposobem szybkiego i sprawnego nadawania i odbierania towarów zamawianych w sieci, a z usługi korzystają już tysiące e-sklepów oraz internautów.

 

Przedstawiciele branży e-commercewysoko oceniają użyteczność paczkomatóww codziennej obsłudze klientów sklepów internetowych, a usługa wdrożona przez Grupę Integer.pl kreuje i wyznacza nowe trendyw dynamicznie rozwijającym się sektorze e-commerce.

 

Nagroda branżowego portalu Pocztowokurierski.pl jest już czwartym wyróżnieniem przyznanym InPost za innowacyjność Paczkomatów. Spółka w zaledwie 1,5 roku dzięki nim zdobyła:

 
  • Nagrody główne w międzynarodowym konkursie World Mail Awards w dwóch kategoriach: E-commerce oraz Innowacje, wygrywając z takimi międzynarodowymi firmami, jak: Post Danmark, Sweden Post, Neopost oraz Pos Malaysia /2011 rok/
  • Nagrodę Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej w ramach ogólnopolskiego konkursu INNOVATICA /2011 rok/
  • Zwycięski tytuł w kategorii nowoczesne i unikalne rozwiązanie w ramach rankingu „Innowacja Roku”, organizowanego przez Forum Biznesu pod patronatem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego /2009 rok/
 

Więcej informacji o dostępnych jest na: www.paczkomaty.pl, www.inpost.pl, i www.integer.pl, a także na blogu: http://blog.inpost.pl/ i profilu Paczkomatów na Facebooku.

*Badania przeprowadzone przez niezależną agencję pracownię BSM w lutym 2011 na próbie 600 Polaków

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack