Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

26 Lutego 2014

Informacja prasowa                                                                                                                                                                                                                         26 lutego 2014

 

Paczkomaty® InPost gotowe na podbój Azji

 

Pierwsze partnerstwa w Hong Kongu

 

Grupa Integer.pl – właściciel rewolucyjnych Paczkomatów InPost – wkracza w decydującą fazę przygotowań do wejścia na rynek azjatycki. W Hong Kongu firma zaprezentowała swoje innowacyjne terminale, w tym najnowszą wersję w pełni zintegrowanych z bankomatami firmy NCR Corp. Paczkomaty modułowe V generacji, które niebawem pojawią się w Azji, umożliwią nie tylko nadawanie i odbiór przesyłki 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Dzięki nim użytkownik skorzysta także z bankomatu oraz opłaci swoje bieżące rachunki.

 

 

Pierwszy pokaz Paczkomatów InPost dla 8 potencjalnych partnerów zakończył się z sukcesem, skutkując partnerskimi negocjacjami z lokalnymi firmami kurierskimi na wspólny projekt obejmujący 170 terminali. Potencjalni partnerzy Grupy Integer.pl w Azji będą mogli także przetestować możliwości najnowszej wersji terminalu m.in. podczas dni otwartych NCR Open House na przełomie lutego i marca, a także w czasie POST-EXPO Asia Pacific, które odbędzie się w dniach: 20-21 maja w Hong Kongu. Jak co roku w wydarzeniu wezmą udział branżowi liderzy, prezentując przyszłym klientom rewolucyjne rozwiązania z zakresu usług pocztowo-kurierskich. POST-EXPO Asia Pacific zgromadzi w tym roku blisko 60 wystawców z całego świata, którzy prócz tradycyjnych targowych prezentacji, będą uczestniczyć w dwudniowej konferencji poświęconej m.in. perspektywom rozwoju usług pocztowych na kontynencie azjatyckim czy rosnącemu znaczeniu e-commerce w tym regionie świata.

 

- Do tej pory możemy pochwalić się sukcesem w każdym kraju, w którym pojawiły się nasze Paczkomaty. Mamy realne podstawy, aby rywalizować na największych rynkach świata. W najbliższych miesiącach zaprezentujemy naszym potencjalnym partnerom możliwości najnowszej generacji Paczkomatów InPost. Jestem przekonany, że w krótkim czasie uzgodnimy pierwsze formy współpracy - zarówno z działającymi w tym regionie narodowymi operatorami pocztowymi, jak i kluczowymi sieciami detalicznymi. Koncentrujemy się na budowaniu stabilnej pozycji w Azji, szukamy kolejnych partnerów i lokalizacji Paczkomatów na tym atrakcyjnym rynku mówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

 

Paczkomaty® InPost od kliku lat podbijają międzynarodowe rynki. Innowacyjne terminale są już dostępne w 19 krajach na całym świecie. W zaledwie 3 lata podbiły oprócz Polski: Arabię Saudyjską, Australię, Chile, Wielką Brytanię, Irlandię, Islandię, Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Rosję, Cypr, Słowację, Czechy, a także: Kolumbię, Kostarykę, Salwador oraz Gwatemalę.

 

W ciągu najbliższych 3-4 lat Paczkomaty® InPost pojawią się nie tylko w Azji, ale również w obu Amerykach. W USA Grupa Integer.pl planuje uruchomić 10.000 Paczkomatów do końca 2016 roku. Całość inwestycji docelowo może sięgnąć nawet 1 mld euro.

 

Na całym świecie funkcjonuje – w różnych modelach biznesowych – niemal 3500 Paczkomatów. Obecnie trwają także prace nad pozyskaniem około 6000 lokalizacji na kolejne urządzenia.

 

Paczkomat modułowy V generacji, z którego już wkrótce skorzystają konsumenci w Azji, to zdobywca wielu prestiżowych nagród branżowych. W zeszłym roku urządzenie uznane zostało za ‘Innowację Roku’ w międzynarodowym konkursie Postal Technology International Awards, w kategorii ‘Retail Innovation of the Year’. Najwyższą jakość i innowacyjność Paczkomatów InPost potwierdził także tryumf InPost w zeszłorocznej edycji międzynarodowego konkursu World Mail Awards 2013. Grupa Integer.pl zwyciężyła w kategorii ‘Obsługa Klienta’, pokonując innych wiodących operatorów takich, jak: Singapore Post oraz LibanPost.

 

Więcej informacji na: www.integer.pl, www.paczkomaty.pl oraz www.inpost.pl.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack