Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Paczkomaty® InPost już w marcu na Ukrainie!

28 Lutego 2013

Informacja prasowa
                                                                                                                                                                                                                                                       Kraków, 28 lutego 2013

 

Paczkomaty® InPost już w marcu na Ukrainie!

 

Międzynarodowa ekspansja Grupy Integer.pl nabiera rozpędu. Tym razem Paczkomaty® InPost staną na Ukrainie. Już w marcu 2013 roku InPost komercyjnie udostępni w Kijowie 20 automatów brandowanych marką easyPack. Ponadto, Paczkomaty staną do końca 2013 roku na Krymie oraz w niektórych z 24 miast wojewódzkich na terenie całej Ukrainy. Docelowo w tym regionie – w ramach 4-letniej, zagranicznej ofensywy – może być wdrożonych nawet 250 Paczkomatów InPost. Za wsparcie logistyczno-kadrowe oraz usługi techniczne i serwisowe urządzeń odpowiedzialna będzie należąca do Grupy spółka Integer.ua, działająca na ukraińskim rynku kolportażowym od 2008 roku.

 

Ukraina to już 14 kraj – po Brazylii, Chile, Estonii, Litwie, Łotwie, Rosji, Hiszpanii, Cyprze, Słowacji, Irlandii, Arabii Saudyjskiej, Australii i Czechach – w którym Grupa Integer.pl udostępni rewolucyjne urządzenia easyPack. Potencjał ukraińskiego rynku e-commerce – którego wartość może sięgnąć nawet 1 mld dolarów (1) - daje duże perspektywy rozwoju projektu easyPack. Mocnym atutem operacyjnym Grupy Integer.pl – w ramach ekspansji Paczkomatów InPost na Ukrainie – jest także doskonała znajomość lokalnego rynku, wypracowane kontakty handlowo-biznesowe oraz przedstawicielstwa spółki Integer.ua na terenie całego kraju.

 

 

„Ukraina już w pierwszej fazie projektu easyPack była jednym z docelowych miejsc na mapie międzynarodowej ekspansji Paczkomatów InPost. Lokalizacja automatów na tym rynku jest biznesowo uzasadniona ze względu na niemal 5-letnią już działalność Grupy Integer.pl w regionie. Nie tylko wsparcie operacyjno-technicze ze strony Integer.ua daje nam ogromne szanse sprawnego wdrożenia automatów do całodobowego nadawania i odbierania przesyłek na Ukrainie. Za powodzeniem projektu przemawiają również dobre prognozy dla ukraińskiego sektora e-commerce. To wschodzący, ale bardzo perspektywiczny rynek, którego wzrost szacowany jest na poziomie 20-30% w kolejnych latach” – zapowiada Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

 

Jak dodaje Waldemar Brzoska, dyrektor generalny Integer.ua i doradca zarządu Grupy Integer.pl – „Jesteśmy operacyjnie i biznesowo przygotowani do wdrażania Paczkomatów na Ukrainie. Pierwsze urządzenia staną w Kijowie, ale – dzięki działalności Integer.ua na terenie całego kraju – mamy już wytypowane kolejne, atrakcyjne lokalizacje pod co najmniej 30 kolejnych automatów. Docelowo planujemy rozlokować około 250 urządzeń, co odpowiada aktualnemu zapotrzebowaniu logistycznemu ukraińskiej branży e-commerce”.

 

Do końca 2013 roku Grupa Integer.pl planuje przeznaczyć na rozwój usługi easyPack około 65 mln euro. Projekt zagranicznej ekspansji – realizowany wspólnie z PineBridge Investments - wyceniany jest na około 300 mln euro. Dzięki strategicznym inwestycjom – realizowanym na międzynarodowych rynkach – przychody Grupy Integer.pl osiągną w ciągu kilku najbliższych lat poziom 20-40 mln euro rocznie.

 

 

Z kolei spółka Integer.ua - w związku z działalnością operacyjną w ramach projektu easyPack – planuje nie tylko wzrost zatrudnienia na lokalnym rynku, ale również rozbudowę zaplecza logistycznego. Na inwestycje w zwiększenie użytkowanej dotychczas powierzchni biurowej, magazynowej i floty samochodowej firma przeznaczy w 2013 roku około 3 mln euro.

 

Integer.ua –aktywnie rozbudowuje portfolio klientów z sektora handlu detalicznego. Polski operator - po podpisanym w grudniu 2012 roku kontrakcie z ALLO, liderem w sprzedaży internetowej sprzętu telekomunikacyjnego oraz rozszerzeniu dotychczasowej współpracy z Foxtrot, wiodącą na Ukrainie siecią sklepów z elektroniką, jak też przedłużeniu umowy z europejską siecią supermarketów BILLA, jednym z głównych graczy ukraińskiej branży spożywczej – zawarł w styczniu 2013 roku umowę z Technopolis, znaczącym na lokalnym rynku sprzedawcą elektroniki. Łącznie Integer.ua kolportuje na Ukrainie średnio około 6,1 mln sztuk ulotek miesięcznie.

 

Więcej informacji na: www.integer.pl, www.paczkomaty.pl oraz www.easyPack24.eu.

 

Informacje na temat spółki Integer.ua można znaleźć na: www.integer.pl/ua

 

(1) Forecasts for Ukrainian e-commerce market: http://smart-payments.info/eng/news/1408.html)

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack