Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

17 Listopada 2011

 Informacja prasowa

 

Kraków, 10 listopada 2011

 

Paczkomaty® InPost na medal!

 

Grupa Integer.pl po raz drugi wyróżniona przez Business Centre Club Medalem Europejskim

 

Paczkomaty® InPost – rewolucyjne rozwiązanie pocztowo-kurierskie Grupy Integer.pl – zostały nagrodzone Medalem Europejskim! Organizatorzy konkursu: Business Centre Club (BCC), Urząd Komitetu Integracji Europejskiej oraz Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny docenili europejską jakość usług oferowanych przez InPost z wykorzystaniem – drugiej co do wielkości na świecie – sieci Paczkomatów. Pierwszy Medal Europejski spółka zdobyła w 2008 roku za wysokie standardy usług pocztowych, świadczonych na częściowo tylko zliberalizowanym rynku.

 

Innowacyjność urządzeń, a także wysoka dynamika sprzedaży – która na koniec I półrocza 2011 roku wynosiła 114% - zostały wysoko ocenione przez jury konkursu. Fenomenem Paczkomatów InPost jest ich niezwykła funkcjonalność. Urządzenia gwarantują odbiór przesyłki w zaledwie 17 sekund, w drodze do pracy czy domu, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, w dogodnej - wybranej przez klienta - lokalizacji. Atutem usługi jest także nieosiągalna dotąd na rynku terminowość doręczeń – aż 98% paczek można odebrać z Paczkomatu InPost już dzień po nadaniu.

 

„Popularność Paczkomatów InPost – sztandarowego produktu Grupy Integer.pl – jest coraz większa zarówno na rynku rodzimym, jak i zagranicznym. O międzynarodowym charakterze Paczkomatów świadczy nie tylko przyznany Medal Europejski, ale przede wszystkim podpisywane przez spółkę kontrakty z pocztami publicznymi i partnerami na całym świecie. Stosowany przez nas model logistyczny oraz nowoczesna technologia sprawiają, że Paczkomaty® InPost zyskują uznanie nie tylko w Europie, ale także na Półwyspie Arabskim czy w Ameryce Południowej – powiedział Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

 

Jeszcze w 2011 roku i na początku 2012 roku z Paczkomatów InPost korzystać będą mogli mieszkańcy Estonii, Rosji, Hiszpanii, Cypru, Arabii Saudyjskiej oraz Chile. W ciągu czterech lat w co najmniej 20 europejskich krajach stanie 16 tysięcy Paczkomatów InPost. Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 350 mln euro. Ponadto, do końca 2011 roku Grupa Integer.pl planuje zwiększyć do 600 liczbę Paczkomatów InPost w Polsce.

 

Wybrane nagrody i wyróżnienia przyznane Paczkomatom® InPost

 

  • INNOVATICA nagroda Prezesa KIG dla Paczkomatów, 2011

 

  • Grupa Integer.pl „Najbardziej innowacyjną firmą w Polsce” dzięki Paczkomatom oraz InFlavo, 2011

 

  • Paczkomaty® InPost „Diamentem” wśród innowacyjnych usług w branży pocztowo-kurierskiej według portalu Pocztowokurierski.pl, 2011

 

  • World Mail Awards w kategorii Innowacje, 2011 rok

 

  • „Krajowy Lider Innowacji i Rozwoju – 2010” w województwie małopolskim w kategorii Innowacyjna Usługa, 2010

 

  • „Innowacja Roku 2009” w kategorii nowoczesne i unikalne rozwiązanie przyznana przez Forum Biznesu pod patronatem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego oraz Centrum Informacji FIRE, 2009

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack