Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

13 Czerwca 2014

Parada Robotów? To wydarzenie nie może się odbyć bez udziału Paczkomatów® InPost! W dniu 18 czerwca roboty i Paczkomaty® opanują krakowski Rynek Główny. Innowator rynku pocztowo-kurierskiego – firma InPost – objęła patronat nad wydarzeniem organizowanym przez Fundację „Mikromakro”. Podczas Parady Robotów zaplanowano wystąpienie Rafała Brzoski, prezesa Grupy Integer.pl, który opowie o innowacyjności oraz badaniach nad zastosowaniem dronów i robotów w usługach pocztowych.

Parada Robotów będzie składała się z dwóch części: 17 czerwca w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbędzie się pokaz Bezzałogowych Statków Latających (tzw. dronów), natomiast 18 czerwca na Rynku Głównym – pokaz pojazdów lądowych. Po raz pierwszy w Polsce będzie można zobaczyć przemarsz robotów bojowych, pirotechnicznych, transportowych, medycznych oraz społecznych.

W ramach wydarzenia odbędzie się także pokaz dostarczania przesyłki do Paczkomatu® InPost przez dron i robota. Paczka zostanie przekazana do Paczkomatu® za pomocą drona-koptera. Następnie robot lądowy umieści ją w skrytce Paczkomatu®.

Podczas Parady studenci polskich uczelni technicznych prezentować będą maszyny własnej konstrukcji, a Stanisław Koziej, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, przyzna nagrodę za najciekawszą akademicką i amatorską konstrukcję Bezzałogowego Statku Latającego oraz robota samojezdnego.

"Popieramy innowacyjne rozwiązania – kilka lat temu tylko nieliczni uważali, że Paczkomaty® InPost tak szybko podbiją światowe rynki. Szereg zalet naszych urządzeń sprawił jednak, że obecnie większość konsumentów – bardzo łatwo adaptujących się do rynkowych nowinek – nie wyobraża sobie odbioru zakupionych przez siebie towarów w inny sposób. Dlatego tak wielką wagę przywiązujemy w naszej firmie właśnie do innowacyjności. To ona jest motorem napędowym rozwoju przedsiębiorstw. Bacznie obserwujemy każdy rewolucyjny pomysł. Nie boimy się wdrażać takich rozwiązań i zawsze będziemy aktywni w tym obszarze." – mówi Maciej Padjas, dyrektor marketingu Paczkomatów® InPost.

Parada Robotów jest częścią programu „Pięć żywiołów. Wolność – informacja – bezpieczeństwo”, który ma na celu promocję rozwoju robotyki w Polsce. Współpraca biznesu, władz publicznych i organizacji pozarządowych jest kluczowym elementem tego rozwoju. W ramach prowadzonej akcji Fundacja „Mikromakro” przygotuje raport „Roboty w przestrzeni publicznej”. – Coraz częściej ufamy maszynom. I nawet jeśli początkowo podchodzimy do nich sceptycznie, to stają się one elementem naszego codziennego życia. Aby w przyszłości utrzymać pozycję w globalnej czołówce technologicznej rynku pocztowego, już dziś zlecamy wykonanie prac studialnych nad możliwościami zastosowania tych technologii w naszych usługach – dodaje Maciej Padjas.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack