Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Paczkomaty® InPost na targach Internet Retailing Expo w Birmingham

31 Marca 2014

Informacja prasowa                                                                                                                                                                                                                              31 marca 2014

 

Paczkomaty® InPost na targach Internet Retailing Expo w Birmingham

 

Topowe przedsiębiorstwa z branży handlu online – e-detaliści, producenci rozwiązań logistycznych i usług wspierających internetową sprzedaż – pod koniec marca zaprezentowały się na Internet Retailing Expo w Birmingham w Wielkiej Brytanii. W jednym z najważniejszych wydarzeń skierowanym do czołówki światowego sektora e-commerce nie mogło zabraknąć Grupy Integer.pl i podbijających brytyjski rynek Paczkomatów InPost.

 

Internet Retailing Expo w Birmingham (IRX, http://www.internetretailingexpo.com/) to wydarzenie, które każdego roku gości najważniejszych przedstawicieli branży handlowej oraz sektorów wspomagających sprzedaż, takich jak: IT / telekomunikacja, marketing czy logistyka. Targi są dla nich nie tylko znakomitą okazją do nawiązania cennych kontaktów biznesowych, ale także do znalezienia rewolucyjnych rozwiązań, pozwalających na rozwój własnych usług w obszarze podbijającego serca użytkowników na całym świecie rynku e-commerce.

 

Podczas tegorocznej edycji IRX 2014 uczestnicy targów mieli okazję do zapoznania się z ponad 5 tysiącami najnowszych rozwiązań technologicznych, które będą decydować o przyszłości e-handlu w najbliższym roku. Znalazły się wśród nich Paczkomaty® InPost – innowacyjne terminale umożliwiające samodzielne odbieranie i nadawanie przesyłek 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu – których właścicielem jest Grupa Integer.pl.

 

Paczkomaty® InPost coraz odważniej zdobywają rynek Wielkiej Brytanii. W lutym 2014 roku spółka informowała o sfinalizowaniu umowy z TfL – londyńskim zarządcą transportu miejskiego - na mocy której rozpocznie się instalacja sieci Paczkomatów InPost na parkingach przy stacjach londyńskiego metra. Ekspansja terminali na rynku brytyjskim sięga jednak zdecydowanie dalej – docelowo na Wyspach zostanie zainstalowanych aż 2000 rewolucyjnych urządzeń.

 

„Cieszy nas duże zainteresowanie Paczkomatami – zebraliśmy wiele pochlebnych opinii od potencjalnych partnerów, którymi są zarówno operatorzy logistyczni, jak i przedstawiciele czołowych marek handlu detalicznego. Na Wyspach zdobyliśmy uznanie bardzo świadomych i wymagających konsumentów - nie zamierzamy jednak zwalniać tempa – już wkrótce ogłosimy kolejne partnerstwa, które przyspieszą ofensywę naszych maszyn nie tylko w Wielkiej Brytanii” – komentuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

 

Paczkomaty® InPost od kliku lat podbijają międzynarodowe rynki – korzysta z nich już 12 mln użytkowników w 20 krajach na całym świecie. Zaledwie w kilka lat podbiły oprócz Polski: Arabię Saudyjską, Australię, Chile, Wielką Brytanię, Włochy, Irlandię, Islandię, Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Rosję, Cypr, Słowację, Czechy, a także: Kolumbię, Kostarykę, Salwador oraz Gwatemalę. Na całym świecie funkcjonuje – w różnych modelach biznesowych – niemal 3500 Paczkomatów. Aż 98% użytkowników Paczkomatów deklaruje chęć ponownego skorzystania z usługi, a 94% z nich poleca je znajomym.

 

 

Międzynarodowa ekspansja Paczkomatów InPost jest realizowana we współpracy z funduszem PineBridge i zakłada uruchomienie 10.000 Paczkomatów w Europie w ciągu najbliższych 3 lat. Obecnie trwają prace nad pozyskaniem około 6000 lokalizacji na kolejne urządzenia. W ciągu najbliższych 3-4 lat Paczkomaty® InPost pojawią się nie tylko w Azji, ale również w obu Amerykach. Całość inwestycji docelowo może sięgnąć nawet 1 mld euro.

 

Najwyższą jakość i innowacyjność Paczkomatów InPost potwierdził tryumf InPost w międzynarodowym konkursie World Mail Awards 2013. Spółka zwyciężyła w kategorii ‘Obsługa Klienta’, pokonując operatorów takich, jak: Singapore Post oraz LibanPost.

 

Paczkomaty® InPost na stałe zagościły również w świadomości internetowych konsumentów. InPost wspólnie z NCR zwyciężył również w międzynarodowym konkursie Postal Technology International Awards, w kategorii ‘Retail Innovation of the Year’. Za ‘Innowację Roku’ Jury konkursu uznało Paczkomat modułowy V generacji.

 

Z kolei Wielkiej Brytanii Paczkomaty® InPost zdobyły tytuł „The Delivery Excellence Award 2014”, w kategorii: „Best Carrier Contribution to Delivery Innovation”. W głosowaniu internautów innowacyjne urządzenia Grupy Integer.pl pokonały czołowych graczy rynku pocztowo-kurierskiego w Wielkiej Brytanii na czele z: DPD, Nightline, Arrow XL, ByBox oraz UK Mail.

 

Więcej informacji na temat targów IRX: www.internetretailingexpo.com.

 

Więcej informacji na temat Grupy Integer.pl: www.integer.pl, www.paczkomaty.pl oraz www.inpost.pl.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack