Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Paczkomaty® InPost Najlepszym Produktem dla Biznesu!

18 Grudnia 2013

Informacja prasowa                                                                                                                                                                                                                           18 grudnia 2013

 

Paczkomaty® InPost Najlepszym Produktem dla Biznesu!

 

Grupa Kapitałowa Integer.pl – właściciel międzynarodowej sieci Paczkomatów InPost – została wyróżniona w Plebiscycie Gazety Finansowej - „Najlepsze Produkty dla Biznesu”. Jury konkursu – wskazując lauretów w kategorii Kurier – nagrodziło Paczkomaty® InPost za innowacyjność zastosowanego modelu logistycznego.

 

 

Grupa Kapitałowa Integer.pl została wyróżniona – obok Siódemki i DPD – za wdrożenie rewolucyjnych Paczkomatów InPost. Jury konkursu – uzasadniając wybór urządzeń do samodzielnego nadawania i odbierania przesyłek – wskazało na gwarancję oszczędności czasu i terminowość oraz znaczną obniżkę kosztów, jakie wynikają z zastosowania Paczkomatów InPost. Redakcja wskazała również na ułatwienia związane z masową obsługą przesyłek do znaczącej grupy konsumentów, a tym samym na zasadniczą korzyść dla przedsiębiorców działających na rynku e-commerce.

 

„Wyróżnienie w zestawieniu Gazety Finansowej to potwierdzenie tego, że Paczkomaty® InPost wysoko oceniane już nie tylko przez odbiorców naszych usług – tak jak miało to miejsce chociażby w kontekście zwycięskiego dla nas plebiscytu „Ekomersy 2013” – ale również przez podmioty działające stricte na rynku biznesowym. Obecność w najnowszym rankingu to motywacja do dalszych działań na rzecz wprowadzania kolejnych innowacji w zakresie Paczkomatów InPost, w tym również rozwiązań cenionych przez firmy – komentuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

 

Redakcja Gazety Finansowej już po raz szósty wskazała na usługi, które – na podstawie nadesłanych zgłoszeń oraz własnej analizy rynku – uznała za innowacyjne, przyjazne dla klienta biznesowego oraz odznaczające się konkurencyjnością. W zestawieniu sklasyfikowano po trzy produkty w 18 kategoriach, m.in.: audyt, bank, kurier, telekomunikacja, transport i usługi prawne.

 

Wysoką pozycję w rankingu Gazety Finansowej potwierdzają wyniki ekspertyzy przygotowanej przez Katedrę Robotyki i Mechatroniki Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Zgodnie z raportem kurier Paczkomatów InPost w ciągu zaledwie jednego dnia jest w stanie dostarczyć 600 przesyłek – 10 razy więcej niż „tradycyjny” doręczyciel (zaledwie 60 paczek) – przejeżdżając przy tym dwa razy mniej kilometrów.

 

Do końca 2013 roku na całym świecie funkcjonować będzie – w różnych modelach biznesowych – około 2.750 Paczkomatów. Terminale są już dostępne w 18 krajach na całym świecie – w zaledwie 2 lata podbiły oprócz Polski: Arabię Saudyjską, Australię, Chile, Wielką Brytanię, Irlandię, Islandię, a także Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Rosję, Cypr, Słowację, Czechy, a także Kostarykę, Salwador oraz Gwatemalę.

 

Obecnie trwają prace nad pozyskaniem około 6000 lokalizacji na kolejne urządzenia. Nowe terminale staną w 15 kolejnych krajach: Francji, Włoszech, Austrii, na Węgrzech, w Turcji, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Danii, Holandii, Szwajcarii, Rumunii i Bułgarii, Rosji oraz Hiszpanii. W ciągu najbliższych 4-5 lat Paczkomaty® InPost pojawią się też w obu Amerykach oraz w Azji. Trwają prace nad przygotowaniem lokalizacji pod planowaną inwestycję. W USA Grupa Integer.pl zamierza uruchomić 10.000 Paczkomatów do końca 2016 roku, zaś w Azji w pierwszej kolejności Paczkomaty wejdą do Chin – do Pekinu i Szanghaju. Całość inwestycji docelowo może sięgnąć nawet 1 mld euro.

 

Więcej informacji dostępnych jest na: www.paczkomaty.pl, www.inpost.pl, www.integer.pl, a także na blogu: http://blog.inpost.pl/ i profilu Paczkomatów na Facebooku.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack