Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

05 Marca 2013

Informacja prasowa
                                                                                                                                                                                                                                                         Kraków, 5 marca 2013

 

Paczkomaty® InPost opanowują Słowację!

 

Grupa Integer.pl wdraża nowy model biznesowy – słowacka sieć easyPack w opcji na wyłączność dzięki kontraktowi z lokalną firmą kurierską IN TIME, należącą do Austrian Post

 

Grupa Integer.pl – wraz z wejściem Paczkomatów na słowacki rynek – zainicjowała nowy model współpracy biznesowej w zakresie rozwoju sieci easyPack na zagranicznych rynkach. Automaty do całodobowego nadawania i odbierania przesyłek – wdrażane na całym świecie w ramach 4-letniego planu inwestycyjnego realizowanego wspólnie z PineBridge Investments – zostaną po raz pierwszy udostępnione na terenie całej Słowacji w ekskluzywnej opcji ‘na wyłączność’ na rzecz IN TIME, spółki należącej do austriackiej poczty.

 

Dotychczas polski operator bazował na sprzedaży samej technologii bądź praktykował otwarty model współpracy z lokalnymi pocztami narodowymi i firmami kurierskimi oraz bezpośrednio z branżą e-commerce. Nowa formuła rozwoju sieci easyPack zapewni Grupie Integer.pl nie tylko stałe przychody z dzierżawy skrytek, ale również – dzięki minimalnym, gwarantowanym progom zapełnienia urządzeń – w pełni zabezpiecza koszty utrzymania sieci już od momentu wdrożenia usługi na nowych rynkach.

 

Grupa Integer.pl uruchomiła na przełomie 2012 i 2013 roku, czyli w pierwszej fazie inwestycji na Słowacji, aż 50 Paczkomatów InPost. Wszystkie automaty funkcjonować będą na słowackim rynku w oparciu o umowę ‘na wyłączność’ wynajmu skrytek, zawartą między Grupą Integer.pl a IN TIME, wiceliderem słowackiego rynku kurierskiego w sektorze B2C. Słowacka firma należąca do Austrian Post specjalizuje się również w logistycznej obsłudze sektora e-commerce, dlatego opcja dostawy do Paczkomatów towarów kupionych w sieci będzie w najbliższym czasie dostępna dla klientów kilkuset słowackich sklepów internetowych.

 

 

„Rozwój sieci Paczkomatów na Słowacji pokazuje, że projekt easyPack wchodzi w kolejną – coraz bardziej zaawansowaną - fazę realizacji. To nasza pierwsza umowa w modelu ’pay per parcel’ i do tego nawiązana z tak ważnym na międzynarodowych rynkach partnerem, czyli pocztą austriacką, do której należy spółka IN TIME. Formuła współpracy na wyłączność z jednym partnerem na całym lokalnym rynku otwiera przed Grupą Integer.pl nowe możliwości biznesowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu sieć easyPack ma zapewnione - zamiast jednorazowej marży ze sprzedaży - stałe przychody z dzierżawy. Ponadto, opcja współpracy na wyłączność sprawia, że nie ponosimy ryzyka finansowego związanego z kosztami utrzymania sieci w początkowej fazie wdrażania urządzeń na nowy rynek” – zapowiada Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

 

Słowacja to jeden z 14 krajów – po Brazylii, Chile, Australii, Estonii, Litwie, Łotwie, Rosji, Hiszpanii, Cyprze, Irlandii, Arabii Saudyjskiej, Czechach czy Ukrainie – w którym Grupa Integer.pl udostępnia rewolucyjne urządzenia easyPack.

 

Równolegle Grupa Integer.pl rozpoczęła wdrażanie Paczkomatów na Ukrainie. Już w marcu 2013 roku InPost komercyjnie udostępni w Kijowie 20 automatów brandowanych marką easyPack. Ponadto, Paczkomaty staną do końca 2013 roku na Krymie oraz w niektórych z 24 miast wojewódzkich na terenie całej Ukrainy. Docelowo w tym regionie – w ramach 4-letniej, zagranicznej ofensywy – może być wdrożonych nawet 250 Paczkomatów InPost.

 

easyPack to druga co do wielkości na świecie sieć logistyczna umożliwiająca całodobowe nadawanie i odbieranie przesyłek. Aktualnie na całym świecie funkcjonuje już około 1.400 Paczkomatów InPost, a do 2016 roku we wszystkich krajach europejskich działać będzie 16.000 maszyn brandowanych marką easyPack. Tylko w 2013 roku – dzięki umowie z PineBridge Investments, globalnym funduszem private equity – Grupa Integer.pl uruchomi 3.400 nowych urządzeń na całym świecie, a na rozwój tej usługi przeznaczy w 2013 roku około 65 mln EUR. Czteroletni projekt zagranicznej ekspansji wyceniany jest na 300 mln EUR. Dzięki strategicznym inwestycjom – realizowanym na międzynarodowych rynkach – przychody Grupy Integer.pl osiągną w ciągu kilku najbliższych lat poziom 20-40 mln euro rocznie.

 

 Więcej informacji na: www.integer.pl, www.paczkomaty.pl oraz www.easyPack24.eu.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack