Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

26 Lipca 2011

Informacja prasowa

 

Kraków, 26 lipca 2011

 

Paczkomaty® InPost podbijają Rosję!

 

Integer.pl kontynuuje międzynarodową ekspansję

 

Grupa Integer.pl – operator i dostawca innowacyjnych rozwiązań pocztowo-kurierskich oraz usług z zakresu e-commerce – wchodzi na rynek rosyjski. W ramach umowy zawartej przez Integer.pl z iTech – funduszem nowoczesnych technologii, należącym do Grupy QIWI – założono utworzenie spółki celowej QIWI Post, której zadaniem będzie rozwój biznesu paczkomatowego w ponad 30 miastach w Rosji. Etap pilotażowy startuje już w sierpniu 2011 roku i zakłada uruchomienie 40 automatów w Moskwie w okresie najbliższych 6 miesięcy. Na ulicach rosyjskich miast stanie łącznie około 440 Paczkomatów. Grupa QIWI zainwestuje w projekt do 30 mln dolarów.

 

Współpraca Integer.pl z Grupą QIWI – liderem w segmencie płatności gotówkowych oraz właścicielem 100 tysięcy bardzo popularnych w Rosji wpłatomatów – jest kontynuacją strategii Integer.pl zakładającej ekspansję Paczkomatów InPost na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej. Grupa QIWI – przez którą przechodzi 70% ruchu internetowego w Rosji - obsługuje jednocześnie 80% lokalnego rynku e-commerce. Rozszerzenie zasięgu działań biznesowych Integer.pl o ten region jest efektem deklarowanego, mocnego wejścia Grupy w 2011 roku na międzynarodowe rynki.

 

„Kontrakt z iTech to zdecydowanie kolejne – po umowie Integer.pl z estońską pocztą publiczną Eesti Post – bardzo istotne wydarzenie w historii naszej firmy. Grupa QIWI, w ramach której działa iTech, to mocny biznesowo partner, znający przede wszystkim realia tamtego rynku, dlatego jesteśmy przekonani o powodzeniu tego przedsięwzięcia. Umowa dotycząca rozwoju naszych usług w Rosji jest kolejnym krokiem ku temu, by w perspektywie najbliższych trzech lat Paczkomaty pojawiły się w każdym kraju europejskim. Stawiamy na innowacyjność, a Paczkomaty bez wątpienia są doskonałym przykładem rozwiązania na wysokim, światowym poziomie” – powiedział Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

 

Grupa Integer.pl opiera rozwój zagraniczny na trzech założeniach biznesowych, bazujących na usłudze paczkomatowej:

 

  • sprzedaż samej technologii (np. działalność w Estonii)

 

  • tworzenie podmiotów zależnych z lokalnymi partnerami (np. umowa na rozwój usługi w Rosji)

 

  • duże inwestycje, w ramach których Grupa Integer.pl będzie samodzielnie uruchamiać Paczkomaty na rynkach zagranicznych

 

„Nawiązanie współpracy z rosyjskim partnerem jest kontynuacją intensywnego rozwoju linii biznesowej w oparciu o Paczkomaty. Tylko w 2011 roku wchodzimy z tą rewolucyjną usługą pocztowo-kurierską na pięć rynków Europy. Finalizujemy umowy na Ukrainie, Czechach i Słowacji. Ponadto, mamy podpisane kontrakty z instytucjami z Estonii i Rosji. Jednocześnie prowadzimy również zaawansowane rozmowy z 20 partnerami z całego świata. Liczymy, że w ciągu kilku najbliższych lat przychody Grupy Integer.pl z projektów zagranicznych wyniosą 20-40 mln euro” – dodaje Rafał Brzoska.

 

W Polsce Integer.pl uruchomił dotychczas 420 paczkomatów na terenie całego kraju i ma w planach instalację kolejnych 200 urządzeń jeszcze w 2011 roku. Spółka zakłada docelowo rozwinięcie na terenie Polski sieci 1.000 urządzeń do końca 2012 roku na terenie Polski.

 

W lutym 2011 roku Grupa Integer.pl wygrała kontrakt na dostawę 38 paczkomatów dla estońskiej poczty publicznej Eesti Post. Umowa zakłada również partnerstwo technologiczne oraz doradztwo biznesowe i consulting w kwestii komercyjnego uruchomienia nowej usługi na terenie Estonii. Wartość I etapu realizacji zlecenia wynosi 950 tys. euro. Grupa zakłada jednocześnie możliwość systematycznego zwiększania liczby zamówionych urządzeń.

 

Więcej informacji o dostępnych jest na: www.paczkomaty.pl, www.inpost.pl, i www.integer.pl, a także na blogu: http://blog.inpost.pl/ i profilu Paczkomatów na Facebooku.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack