Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Paczkomaty® InPost: strategiczne partnerstwo z TNT Express we Włoszech!

25 Marca 2014

Informacja prasowa                                                                                                                                                                                                                               25 marca 2014

 

Paczkomaty® InPost: strategiczne partnerstwo z TNT Express we Włoszech!

 

Grupa Integer.pl – właściciel największej na świecie sieci terminali do samodzielnego nadawania i odbierania przesyłek oraz TNT Express Italy – jeden z globalnych liderów branży kurierskiej - nawiązały porozumienie o współpracy. W wyniku podpisanej umowy TNT będzie kluczowym partnerem logistycznym sieci Paczkomatów InPost we Włoszech, która do połowy 2014 roku obejmie 400 maszyn, a końca 2015 zostanie uruchomionych aż 1000 terminali.

 

W ramach kooperacji, TNT Express będzie odpowiedzialny za obsługę logistyczną sieci Paczkomatów InPost we Włoszech. Klienci korzystający z usług kuriera będą mogli wybrać – spośród dostępnych form dostawy przesyłki – Paczkomaty® InPost. Sieć rewolucyjnych maszyn na terytorium Włoch zostanie zintegrowana z 1200 placówkami TNT oraz 100 magazynami spółki.

 

 

Współpraca z TNT Express to kontynuacja ekspansji Paczkomatów InPost na Półwyspie Apenińskim. W połowie lutego sfinalizowano porozumienie z Banzai, największą włoską platformą e-commerce. E-Price i SaldiPrivati – flagowe sklepy internetowe z grupy Banzai – będą jako pierwsze we Włoszech oferować usługę odbioru zakupionych produktów w 400 Paczkomatach.

 

„Zawarta umowa to kluczowy punkt w strategii TNT Express, dedykowanej włoskiemu rynkowi e-commerce – mówi Tony Jakobsen, Managing Director w TNT Express Italy – Zaoferujemy wspólnie realną alternatywę dostaw w branży e-commerce – zarówno dla sklepów internetowych, jak też e-klientów, którzy uzyskają pewną i szybką opcję dostawy przesyłek. To absolutna innowacja i rozwiązanie, na którym wszyscy skorzystają –unikając kolejek czy negatywnych doświadczeń zakupowych. Korzyści odniesie także TNT Express, dzięki zwiększeniu płynności procesów operacyjnych. Nawiązane partnerstwo będzie ponadto wartościowym rozwiązaniem dla rynku B2B, gdyż pozwoli na zmniejszenie liczby personelu administracyjnego, obsługującego odbiory przesyłek. W połączeniu z siecią TNT Express Paczkomaty® InPost stworzą najlepszą jakość dostaw dla rynku e-commerce.”

 

„Od teraz, dzięki Paczkomatom® InPost, Włosi nie będą już więcej czekać na swoje przesyłki z e-sklepów. Wręcz przeciwnie – to przesyłki będą oczekiwać na nich! Jesteśmy przekonani, że dzięki współpracy z TNT staniemy się liderem w zakresie dostawy produktów na niezwykle wymagającym włoskim rynku – tak jak miało to już miejsce w innych krajach”– komentuje Stefano Moni, dyrektor generalny InPost Italia.

 

Według statystyk InPost, aż 58% przesyłek jest odbieranych z Paczkomatów InPost poza standardowymi godzinami otwarcia punktów usługowych.

 

„I jeszcze ostatnia rzecz, choć nie mniej ważna dodaje Tony Jakobsennasze partnerstwo to „rozsądne rozwiązanie dla miast”.Dzięki Paczkomatom® InPost możliwe jest zmniejszenie korków ulicznych oraz redukcja C02 nawet o 16%.”

 

„Dostrzegamy ogromne perspektywy, jakie stoją przed e-handlem we Włoszech, dlatego pierwsze 400 maszyn, które zostaną rozlokowane na Półwyspie Apenińskim do końca czerwca, to dopiero początek naszej ekspansji. Docelowo chcemy uruchomić na włoskim rynku 1000 Paczkomatów. Partnerstwo z TNT Express jest dla nas kluczowe – tak doświadczony partner zapewnia najwyższe standardy w zakresie know-how i jakości usługkomentuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

 

Mimo tego, że sektor e-handlu we Włoszech osiągnął bardzo wysoki poziom dojrzałości, jego wyniki z roku na rok biją kolejne rekordy, nie ustępując europejskiej czołówce: Wielkiej Brytanii, Niemcom czy Francji. Szacuje się, że e-commerce w tym regionie świata po raz kolejny znacznie zwiększył swoją wartość – według badań eMarketer sprzedaż online we Włoszech w roku 2013 wyniosła aż 11,3 miliardów euro i wzrosła o 18% w stosunku do roku poprzedniego.

 

Paczkomaty® InPost od kliku lat podbijają międzynarodowe rynki – korzysta z nich już 12 mln użytkowników, a 95% paczek jest gotowa do odbioru w ciągu 24 godzin od nadania. Innowacyjne terminale są już dostępne w 20 krajach na całym świecie. Zaledwie w kilka lat podbiły oprócz Polski: Arabię Saudyjską, Australię, Chile, Wielką Brytanię, Włochy, Irlandię, Islandię, Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Rosję, Cypr, Słowację, Czechy, a także: Kolumbię, Kostarykę, Salwador oraz Gwatemalę. Na całym świecie funkcjonuje – w różnych modelach biznesowych – niemal 3500 Paczkomatów. Aż 98% użytkowników Paczkomatów deklaruje chęć ponownego skorzystania z usługi, a 94% z nich poleca je znajomym.

 

Międzynarodowa ekspansja Paczkomatów InPost jest realizowana we współpracy z funduszem PineBridge i zakłada uruchomienie 10.000 Paczkomatów w Europie w ciągu najbliższych 3 lat. Obecnie trwają prace nad pozyskaniem około 6000 lokalizacji na kolejne urządzenia. W ciągu najbliższych 3-4 lat Paczkomaty® InPost pojawią się nie tylko w Azji, ale również w obu Amerykach. Całość inwestycji docelowo może sięgnąć nawet 1 mld euro.

 

Najwyższą jakość i innowacyjność Paczkomatów InPost potwierdził tryumf InPost w międzynarodowym konkursie World Mail Awards 2013. Tym razem spółka zwyciężyła w kategorii ‘Obsługa Klienta’, pokonując operatorów takich, jak: Singapore Post oraz LibanPost.

 

Paczkomaty® InPost na stałe zagościły również w świadomości internetowych konsumentów. InPost wspólnie z NCR zwyciężył również w międzynarodowym konkursie Postal Technology International Awards, w kategorii ‘Retail Innovation of the Year’. Za ‘Innowację Roku’ Jury konkursu uznało Paczkomat modułowy V generacji.

 

Z kolei w Wielkiej Brytanii Paczkomaty® InPost zdobyły tytuł „The Delivery Excellence Award 2014”, w kategorii: „Best Carrier Contribution to Delivery Innovation”. W głosowaniu internautów innowacyjne urządzenia Grupy Integer.pl pokonały czołowych graczy rynku pocztowo-kurierskiego w Wielkiej Brytanii na czele z: DPD, Nightline, Arrow XL, ByBox oraz UK Mail.

 

Więcej informacji na: www.integer.pl, www.paczkomaty.ploraz www.inpost.pl.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack