Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Paczkomaty® InPost we Francji docelowo 2500 maszyn

25 Czerwca 2014

Informacja prasowa                                                                                                                                                                                                                                 25 czerwca 2014

 

Paczkomaty® InPost we Francji – docelowo 2500 maszyn

 

Paczkomaty® InPost® – największa na świecie sieć innowacyjnych urządzeń do samodzielnego odbierania i nadawania przesyłek 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu – już jesienią pojawią się we Francji. Będzie to pierwszy etap wdrożenia Paczkomatów® InPost na francuskim rynku. Ofensywa obejmie docelowo większość kraju, w którym stanie łącznie 2500 rewolucyjnych maszyn w ciągu dwóch lat. Międzynarodowa ekspansja Paczkomatów® InPost zakłada zawieranie istotnych porozumień na każdym ze światowych rynków – we Francji m.in. z partnerem logistycznym Colis-Privé. Kolejne umowy z partnerami lokalizacyjnymi, logistycznymi oraz e-commerce będą ogłoszone wkrótce.

 

Ekspansji Paczkomatów InPost® we Francji sprzyja tempo rozwoju tamtejszego rynku e-commerce. Samoobsługowe rozwiązania zdobywają bowiem uznanie w szczególności użytkowników e-sklepów, których z roku na rok dynamicznie przybywa. Francja jest obecnie drugim po Wielkiej Brytanii rynkiem internetowego handlu w Europie. Według prognoz w 2014 roku po raz kolejny utrzyma się na topie, a wartość krajowego e-commerce wyniesie aż 53 miliardy euro.

 

 

„Francja jest jednym z naszych priorytetów – jesteśmy w trakcie instalowania naszych maszyn i docelowo planujemy uruchomić 2500 terminali. Zdajemy sobie sprawę, jak bardzo wymagający są francuscy klienci – dlatego naszym kluczowym celem będzie dopasowanie naszych usług do ich oczekiwań. Będziemy stawiać na całodobową dostępność, wygodne lokalizacje i doskonałą jakość obsługi. Poza tym istotne są dla nas partnerstwa z kluczowymi graczami na francuskim rynku e-commercemówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

 

Francja jest kolejnym krajem, gdzie rozpoczęto budowę sieci Paczkomatów® InPost. Do końca 2015 roku aż 1000 terminali pojawi się we Włoszech. Tylko w ostatnim czasie, sfinalizowano strategiczne porozumienie o współpracy z TNT Express Italy oraz wiodącą włoską platformą e-commerce Banzai. Z kolei na rynku brytyjskim, InPost sfinalizował umowę z TfL (Transport for London) – londyńskim zarządcą transportu miejskiego - na mocy której rozpocznie się instalacja sieci Paczkomatów® na parkingach przy stacjach londyńskiego metra, w tym na znanej Victoria Station.

 

Paczkomaty® InPost to największa na świecie sieć do samodzielnego nadawania i odbierania paczek przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, bez kolejek i w dogodnej lokalizacji, zapewniając tym samym najwyższy poziom obsługi logistycznej dla towarów zamawianych w Internecie. Urządzenia „szyte” na miarę dzisiejszych czasów są już dostępne na 20 międzynarodowych rynkach. Zaledwie w kilka lat podbiły oprócz Polski: Australię, Chile, Wielką Brytanię, Włochy, Irlandię, Islandię, Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Rosję, Cypr, Słowację, Czechy, Arabię Saudyjską, a także: Kolumbię, Kostarykę, Salwador oraz Gwatemalę. Na całym świecie funkcjonuje – w różnych modelach biznesowych – ponad 3500 Paczkomatów®. Spółka planuje instalację kolejnych 6000 terminali na terenie Europy, Azji, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

 

W Hong Kongu - na mocy umowy z CX Courier, czołowym azjatyckim operatorem kurierskim - InPost rozstawi 300 Paczkomatów® do końca 2016 roku. Pierwsze innowacyjne maszyny w tym regionie świata pojawią się już we wrześniu 2014 roku, a około 150 z nich zostanie zainstalowanych do końca 2015 roku. Z kolei na Bliskim Wschodzie sfinalizowano umowę z Aramex Group - czołowym graczem na rynku usług logistyczno-transportowych, która pozwoli na stworzenie pierwszej na Bliskim Wschodzie i w Afryce transgranicznej sieci Paczkomatów® InPost. Oficjalny start sieci nastąpi pod koniec 2014 roku i obejmie docelowo kilkanaście krajów, w tym m.in.: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabię Saudyjską, Oman, Bahrajn, Katar, Jordanię, Liban, Kuwejt, Egipt oraz Republikę Południowej Afryki.

 

Najwyższą jakość i innowacyjność Paczkomatów® InPost potwierdził tryumf InPost w międzynarodowym konkursie World Mail Awards 2013. Tym razem spółka zwyciężyła w kategorii ‘Obsługa Klienta’, pokonując operatorów takich, jak: Singapore Post oraz LibanPost.

 

Paczkomaty® InPost na stałe zagościły również w świadomości internetowych konsumentów. InPost wspólnie z NCR zwyciężył również w międzynarodowym konkursie Postal Technology International Awards, w kategorii ‘Retail Innovation of the Year’. Za ‘Innowację Roku’ Jury konkursu uznało Paczkomat® modułowy V generacji.

 

Z kolei w Wielkiej Brytanii Paczkomaty® InPost zdobyły tytuł „The Delivery Excellence Award 2014”, w kategorii: „Best Carrier Contribution to Delivery Innovation”. W głosowaniu internautów innowacyjne urządzenia Grupy Integer.pl pokonały czołowych graczy rynku pocztowo-kurierskiego w Wielkiej Brytanii na czele z: DPD, Nightline, Arrow XL, ByBox oraz UK Mail.

 

Więcej informacji na: www.integer.pl, www.paczkomaty.pl oraz www.inpost.pl.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack