Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Paczkomaty® InPost wśród polskich faworytów targów CeBIT!

12 Marca 2013

Informacja prasowa
                                                                                                                                                                                                                                                 Warszawa, 12 marca 2013

 

Paczkomaty® InPost wśród polskich faworytów targów CeBIT!

 

Setki innowacyjnych produktów, wystawcy z całego świata i tysiące przedsiębiorców szukających nowych kontaktów biznesowych – tegoroczne Międzynarodowe Targi Teleinformatyczne CeBIT stały się doskonałą okazją dla krajowych producentów do zaprezentowania rodzimych osiągnięć teleinformatycznych na światowym forum. W Hanowerze zauważalny był silny polski akcent. Nasz kraj miał status oficjalnego partnera tej prestiżowej imprezy branżowej. Jednym z polskich faworytów - spośród 164 krajowych firm, prezentujących najnowsze rozwiązania technologiczne – były Paczkomaty® InPost.

 

Paczkomaty® InPost zaledwie rok od wejścia na polski rynek (2009), stały się synonimem innowacyjności. Dzięki nim Grupa Integer.pl odkrywa „nowe oblicze” Polski zagranicznym inwestorom, udowadniając, że polska branża pocztowo-kurierska może budować przewagę konkurencyjną na wykorzystaniu zaawansowanych technologii. Między innymi za pośrednictwem Paczkomatów InPost, polska spółka inicjuje i realizuje nowatorskie projekty biznesowe, promując jednocześnie Polskę na arenie międzynarodowej jako kraj nowoczesny, otwarty na zastosowanie najnowszych osiągnięć technologii informatycznych w biznesie.

 

 

„Chcemy pokazać potencjał polskiego sektora ICT i udowodnić, że Polska to kraj nowych technologii” - mówił w Hanowerze wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński, typując polskich faworytów, wśród których znalazły się Paczkomaty® InPost.

 

Doskonałą rekomendacją dla młodej, ale niezwykle innowacyjnej polskiej spółki jest także wpis na blogu ministra Piechocińskiego„Paczkomaty® InPost to system skrytek pocztowych, służący do odbierania paczek 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Są udogodnieniem zwłaszcza dla tych osób, które często dokonują zakupów w Internecie. Firma Integer posiada największą po Deutsche Post sieć paczkomatów w Europie”. Fenomen automatów potwierdza również komentarz ministra Piechocińskiego, odwiedzającego stoisko firmy InPost podczas targów CeBIT - „Paczkomaty?! Pan nic nie mówi! WIEM WSZYSTKO! Świetne!”.

 

 

Jak dodaje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl -Paczkomaty® InPost są bez wątpienia jedną z najbardziej perspektywicznych polskich marek eksportowych, czego dowodzi nie tylko ich ogromna popularność podczas tegorocznych targów CeBIT, ale przede wszystkim podpisywane przez nas kontrakty na całym świecie. Nie mieliśmy wątpliwości, że oferowane przez nas rozwiązanie zawojuje całą Europę. Dzięki rewolucyjnym urządzeniom do całodobowego nadawania i odbierania przesyłek pokazujemy, że na globalnym rynku jest jeszcze wiele miejsca na nowatorskie usługi, które doskonale wpisują się w aktualne trendy rynkowe”.

 

Grupa Integer.pl reprezentując Polskę na arenie międzynarodowej, między innymi dzięki zagranicznej ekspansji Paczkomatów InPost, udowadnia, że polskie firmy z sektora usług mogą być innowacyjne, nowoczesne i już teraz – mimo wielu ograniczeń strukturalnych – przygotowane są pod kątem inwestycyjnym i biznesowym do realizacji przedsięwzięć gospodarczych na światową skalę. Zasięg i skala działania Grupy Integer.pl na międzynarodowych rynkach zmienia oblicze nie tylko polskiej, ale też europejskiej gospodarki, wnosząc bezcenny wkład w rozwój krajowej branży pocztowo-kurierskiej oraz sektora e-commerce.

 

„Targi CeBIT umożliwiły nam zarówno podsumowanie dotychczasowej współpracy z zagranicznymi partnerami, jak też oszacowanie dalszego międzynarodowego zapotrzebowania na Paczkomaty. To prestiżowe wydarzenia branżowe było ponadto doskonałą okazją do nawiązania zupełnie nowych kontaktów biznesowych. Wśród firm zainteresowanych nie tylko wdrożeniem automatów do całodobowego nadawania i odbierania przesyłek, ale również automatycznych terminali pocztowych, które w przyszłości mogą zastąpić tradycyjne placówki pocztowe, były firmy z Niemiec, Kuwejtu, Chin oraz Argentyny. Mamy nadzieję, że rozpoczęte rozmowy sfinalizują się jeszcze w 2013 roku, a dzięki temu sieć Paczkomatów InPost znacząco zwiększy swój zasięg, co wpisuje się w strategię zakładającą rozlokowanie do końca 2016 roku przez Grupę Integer.pl 16 tys. urządzeń w całej Europie” – podsumowuje udział w targach CeBIT Piotr Nowiński, Global Account Manager InPost.

 

Budowana od podstaw przez Grupę Integer.pl sieć innowacyjnych Paczkomatów InPost jest aktualnie drugą co do wielkości na świecie strukturą logistyczną, umożliwiającą całodobowe nadawanie i odbierania przesyłek. Urządzenia są wdrażane już, poza Polską, na 14 zagranicznych rynkach, począwszy od Litwy, Łotwy, Ukrainy, Rosji i Estonii, przez Czechy, Słowację, Hiszpanię, Cypr oraz Irlandię, aż po Arabię Saudyjską, Brazylię, Chile czy Australię. Tylko w 2013 roku – dzięki umowie z PineBridge Investments, globalnym funduszem private equity – Grupa Integer.pl uruchomi 3.400 nowych urządzeń na całym świecie, a na rozwój tej usługi przeznaczy w 2013 roku około 65 mln EUR. Celem strategicznym Grupy Integer.pl jest rozlokowanie do 2016 roku aż 16 tys. Paczkomatów InPost co najmniej w całej Europie.

 

Zdjęcia: www.mg.gov.pl/node/17824 oraz archiwum firmy InPost.

 

 

 

 

 

Więcej informacji na: www1.integer.pl/,www.paczkomaty.ploraz www.easypack24.eu/

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack