Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

15 Października 2012

Informacja prasowa
                                                                                                                                                                                                                                         Kraków, 15 października 2012

 

Paczkomaty® InPost wzorowo zaprojektowane

 

Paczkomaty® InPost laureatem konkursu Dobry Wzór 2012

 

Zaawansowana technologia, łatwość obsługi oraz uniwersalna estetyka zapewniły Paczkomatom® InPost zwycięstwo w konkursie Dobry Wzór 2012 w Sferze Usług. Do tegorocznej, 19 już edycji konkursu zgłoszono rekordową liczbę 187 produktów i usług. Nagrody wręczono podczas Gali Finałowej, która odbyła się 11 października w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Paczkomat InPost można oglądać do 9 grudnia 2012 roku na wystawie pokonkursowej w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, przy ul. Świętojerskiej 5/7 w Warszawie.

 

Dobry Wzór jest ogólnopolskim konkursem, w którym nagradzane są najlepiej zaprojektowane produkty dostępne na polskim rynku. Paczkomaty® InPost pokonały w Sferze Usług m.in. takie rozwiązania, jak: Kantor wymiany walut on-line, Telefoniczny System Tłumaczeniowy czy Test Zużycia Wody. Jury doceniło optymalnie dostosowane Paczkomatów InPost do potrzeb związanych z transportem i odbiorem przesyłek. Urządzenia pozwalają na zautomatyzowanie procesu odbioru, a tym samym jego uproszczenie i zwiększenie dostępności. Dzięki Paczkomatom® InPost łatwiejsza stała się także obsługa procesów logistycznych zakupów realizowanych on-line.

 

 

Paczkomaty® InPost – dzięki innowacyjnej idei biznesowej, zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym i niestandardowemu podejściu do potrzeb Klientów - zrywają z tradycyjną formułą nadawania i odbierania przesyłek.Z automatów InPost korzystają już 3 tysiące e-sklepów, około 10.000 indywidualnych e-sprzedawców i ponad 420 tys. użytkowników Paczkomatów. Przedstawiciele branży e-commerce wysoko oceniają użyteczność Paczkomatów w codziennej obsłudze klientów sklepów internetowych, a usługa wdrożona przez Grupę Integer.pl kreuje i wyznacza nowe trendy w dynamicznie rozwijającym się sektorze e-commerce.

 

Paczkomaty® InPost są innowacyjnym i funkcjonalnym rozwiązaniem, które wpisuje się w miejski krajobraz. Cieszymy się, że jury konkursu Dobry Wzór doceniło także uniwersalną estetykę naszych urządzeń. Chcemy, by stały się one jednym ze stałych elementów zagospodarowania przestrzeni publicznej” - zaznacza Rafał Brzoska, prezes Integer.pl.

 

Budowana od podstaw sieć innowacyjnych i rewolucyjnych Paczkomatów InPost jest aktualnie drugą co do wielkości na świecie strukturą logistyczną, umożliwiającą całodobowe nadawanie i odbierania przesyłek. Paczkomaty® InPost w zaledwie rok stały się – dzięki ekspansji zagranicznej – synonimem innowacyjności, promując Polskę na całym świecie. Urządzenia są lub będą niebawem dostępne od Estonii, Litwy i Łotwy, przez Rosję, Cypr i Hiszpanię, aż po Irlandię, Arabię Saudyjską, Chile i Australię. Jednocześnie Grupa Integer.pl prowadzi zaawansowane rozmowy z kolejnymi partnerami i pracuje nad projektem – realizowanym przy współpracy z PineBridge Investments, globalnym funduszem private equity – uruchomienia aż 16 tys. Paczkomatów w całej Europieoraz krajach WNP w ciągu najbliższych 4 lat. Jest to jedyne i największe przedsięwzięcie w sektorze pocztowo-kurierskim, realizowane przez polską firmę.

 

Tylko do końca 2012 roku Grupa Integer.pl rozlokuje 1000 nowych Paczkomatów, z czego około 300 na terenie Polski, 375 w Wielkiej Brytanii, 200 w Rosji, 50 na Ukrainie oraz ponad 100 w Czechach i na Słowacji. W 2013 roku spółka uruchomi 3 tys. nowych Paczkomatów w Wielkiej Brytanii, dwóch krajach skandynawskich, Chorwacji, Słowenii i Belgii. W 2014 i 2015 roku na rynki europejskie trafi po 2,5 tys. Paczkomatów, a w 2016 kolejnych 3 tys. maszyn. W rezerwie będą również 4 tys. urządzeń, które rozlokowane zostaną w różnych krajach, w miarę rynkowego zapotrzebowania.

 

Paczkomaty® InPost

 

Paczkomaty® InPost to druga co do wielkości sieć urządzeń na świecie i jedyne dostępne na polskim rynku innowacyjne rozwiązanie, umożliwiające szybkie oraz bezpieczne nadawanie i odbieranie paczek przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, bez kolejek i w dogodnej lokalizacji. W Polsce zlokalizowanych jest 500 urządzeń w ponad 140 miastach, a docelowo użytkownicy tego rewolucyjnego rozwiązania będą mieli do dyspozycji 1.000 maszyn na terenie całego kraju.
Paczkomaty® InPost gwarantują oszczędność czasu i terminowość oraz znacząco obniżają koszty przesyłki. Urządzenia są wsparciem dynamicznie rozwijającej się branży e-commerce, ale ich funkcjonalność i praktyczność doceniają – poza klientami i właścicielami e-sklepów – również prywatne osoby i firmy nie zajmujące się sprzedażą w internecie.

 

Paczkomaty® InPost są one doskonałym rozwiązaniem logistycznym dla sklepów internetowych, ponieważ:


• niemal każda przesyłka (około 98%) nadana za pośrednictwem Paczkomatu InPost jest gotowa do odbioru już dzień po jej nadaniu
• ponad połowa klientów (59%) odbiera zamówienie w ciągu pierwszych sześciu godzin od momentu otrzymania SMS’a informującego o czekającej w Paczkomacie przesyłce
• 63% klientów korzystających z Paczkomatów InPost zaufało im i wybrało ponownie tę opcję dostawy
• 74% klientów - korzystających dotychczas z usług kurierskich - decyduje się na Paczkomaty® InPost i uznaje tę opcję dostawy jako atrakcyjniejszą od kuriera
Paczkomaty® InPost to również idealne rozwiązanie dla klientów, ponieważ zapewniają one:
• możliwość odbioru e-zakupów w zaledwie 17 sekund, 24 godziny na dobę, bez kolejek, wygodnie i „po drodze”
• powiadomienie e-mailem i SMS’em o oczekującej paczce w Paczkomacie InPost
• atrakcyjne ceny
• wygodne formy płatności (karta kredytowa, e-przelew, opłata za pobraniem)
• możliwość zdobywania cennych nagród rzeczowych i bonów rabatowych w konkursach i loteriach organizowanych przez InPost – operatora Paczkomatów InPost

 

Opcję ‘dostawy’ do Paczkomatów InPost oferuje niemal 3000 sklepów internetowych. Aktualnie z usługi korzysta także około 10 tys. aktywnych e-sprzedawców oraz ponad 420 tys. prywatnych użytkowników.

 

www.paczkomaty.pl

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack