Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Paczkomaty InPost z tytułem Grand Prix Polish Masters of Business

29 Września 2014

Informacja prasowa                                                                                                                                                                                                                           29 września 2014

 

Paczkomaty® InPost z tytułem Grand Prix Polish Masters of Business

 


Paczkomaty® InPost – sieć innowacyjnych terminali do samodzielnego nadawania i odbierania przesyłek 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu – otrzymały nagrodę główną Grand Prix w ramach pierwszej edycji konkursu Polish Masters of Business. Spółka została doceniona za imponujący poziom wzrostu na krajowym i międzynarodowym rynku pocztowo-kurierskim. W czasie uroczystej Gali nagrodę odebrał Jakub Ratajczak, Dyrektor Zarządzający easyPack – spółki joint-venture odpowiedzialnej za globalny rozwój sieci Paczkomatów® InPost na świecie. Partnerami konkursu byli: Harvard Business Review Polska oraz magazyn Forbes.

 

Konkurs Polish Masters of Business przeznaczony jest dla polskich małych i średnich przedsiębiorstw funkcjonujących we wszystkich regionach kraju. Tytuł „najlepszego” otrzymuje firma, która charakteryzuje się nie tylko wysoką dochodowością, ale wyróżnia się także niezłomnością w swoich działaniach w środowisku biznesowym i poziomem rozwoju, który pozwala spółce konsekwentnie zwiększać przychody i udział w rynku.

 

                                                                              Fot. Golf24/Marek Darnikowski

 

Zwycięzca wyłaniany jest spośród aż 75 tysięcy spółek. Każda z nich poddawana jest wnikliwej analizie wywiadowni Bisnode, a wyniki badań stają się bazą dla obrad i późniejszego werdyktu Kapituły konkursu. Z całej grupy wybierane są te przedsiębiorstwa, które w ciągu ostatnich trzech lat odnotowały najwyższe dochody netto i których dynamika wzrostu sprzedaży była największa. Ostateczny wynik zależy jednak od decyzji Kapituły, która może przyznać dodatkowe punkty konkursowe firmom wyróżniającym się swoją postawą. Wysoko ceniony jest udział w rozwoju sektora, w którym działa firma oraz partnerska współpraca z innymi podmiotami biznesowymi.

 

Jedną ze spółek, której coraz lepsze wyniki finansowe oraz upór w podbijaniu rynku zostały dostrzeżone i docenione przez jury, okazała się firma InPost Paczkomaty®. Spółka z Grupy Integer.pl, operatora największej na świecie sieci innowacyjnych terminali do samodzielnego nadawania i odbierania przesyłek 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, otrzymała tytuł Grand Prix przede wszystkim za imponujące osiągnięcia biznesowe.

 

 

„Paczkomaty® InPost bez wątpienia zrewolucjonizowały polski rynek dostaw paczek, zwłaszcza w obszarze e-commerce. Na stałe zmieniły oblicze branży pocztowo-kurierskiej i wpisały się w przyzwyczajenia Polaków – odpowiadając na potrzebę nieograniczonej dostępności 24/7 w dogodnej lokalizacji. Dzisiaj doświadczenia zdobyte na rodzimym rynku wykorzystujemy podczas naszej międzynarodowej ekspansji – okazuje się, że Polacy jako jedni z pierwszych mieli szansę na doświadczenie komfortu, jaki dają automatyczne terminale do odbioru paczek. Mamy jeszcze wiele pomysłów, jak usprawnić i zautomatyzować inne sektory usługowe proponując nowatorskie rozwiązania logistyczne, a każda nagroda dodatkowo motywuje nas do działania” – mówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

 

 

 

Innowacyjne Paczkomaty® InPost są już dostępne na 22 międzynarodowych rynkach. Zaledwie w kilka lat podbiły oprócz Polski: Australię, Chile, Malezję, Wielką Brytanię, Włochy, Francję, Irlandię, Islandię, Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Rosję, Cypr, Słowację, Czechy, a także: Arabię Saudyjską, Kolumbię, Kostarykę, Salwador oraz Gwatemalę. Na całym świecie funkcjonuje – w różnych modelach biznesowych – ponad 3500 Paczkomatów® InPost.Spółka planuje instalację kolejnych 6000 terminali na terenie Europy, Azji, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

 

 

 

Paczkomaty® InPost są wielokrotnymi laureatami prestiżowych nagród. Ich najwyższą jakość i innowacyjność potwierdza czterokrotny triumf w międzynarodowym konkursie World Mail Awards, w kategoriach: ‘Obsługa Klienta’, ‘E-commerce’, ‘Innowacja’ oraz ‘Wzrost’. Podczas targów Post-Expo 2014, na których co roku goszczą przedstawiciele najważniejszych światowych przedsiębiorstw pocztowo-kurierskich, firma została nagrodzona tytułem „Supplier of the year”.

 

 

 

Paczkomaty® InPost zdobywają sobie popularność także wśród internetowych konsumentów. InPost wspólnie z NCR zwyciężył również w międzynarodowym konkursie Postal Technology International Awards, w kategorii ‘Retail Innovation of the Year’. Za ‘Innowację Roku’ Jury konkursu uznało Paczkomat modułowy V generacji.

 

 

 

Z kolei w Wielkiej Brytanii Paczkomaty® InPost zdobyły tytuł „The Delivery Excellence Award 2014”, w kategorii: „Best Carrier Contribution to Delivery Innovation”. W głosowaniu internautów innowacyjne urządzenia Grupy Integer.pl pokonały czołowych graczy rynku pocztowo-kurierskiego w Wielkiej Brytanii na czele z: DPD, Nightline, Arrow XL, ByBox oraz UK Mail.

 

 

 

Więcej informacji na: www.integer.pl, www.paczkomaty.pl, www.inpost.pl, a także www.pmob.pl.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack