Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Paczkomaty InPost z Virgin Wines w Wielkiej Brytanii

18 Grudnia 2014

InPost - globalny lider w obszarze automatyzacji usług pocztowo-kurierskich i właściciel największej na świecie sieci Paczkomatów® - rozpoczyna współpracę z Virgin Wines. Dzięki niej klienci czołowego brytyjskiego e-sklepu – posiadającego w swojej ofercie wina z całego świata – będą mogli zamówić ulubione odmiany swojego trunku i odebrać je w jednym z ponad 1000 innowacyjnych terminali funkcjonujących na Wyspach. Umowa partnerska zacznie obowiązywać już podczas trwającego obecnie świątecznego szczytu, podczas którego aż 64% Brytyjczyków rozważa skorzystanie z innowacyjnych systemów typu click&collect (1).

Każda osoba, która zdecyduje się na zakup wina za pośrednictwem www.virginwines.co.uk, będzie mogła odebrać produkt w trybie 24/7 z dowolnego Paczkomatu® InPost zlokalizowanego w Wielkiej Brytanii. Obecnie na Wyspach działa ponad 1.000 innowacyjnych maszyn umożliwiających samodzielne nadawanie i odbieranie towarów, a ponad 70% Brytyjczyków mieszka w obrębie 5 mil od najbliższego Paczkomatu® InPost.

Z badań przeprowadzonych przez magazyn Harpers, specjalizujący się w brytyjskim rynku wina, ponad 40% mieszkańców Wysp planuje kupić ulubione wino za pośrednictwem internetu. Chcą w ten sposób zaoszczędzić czas na podróż oraz uniknąć uciążliwego transportu butelek (2). Co więcej, w okresie świątecznym w poprzednich latach 10% użytkowników e-sklepów nie odebrało swoich przesyłek dostarczanych bezpośrednio do domu z powodu swojej nieobecności. Z kolei aż 30% konsumentów – w ostatnim tygodniu przed Gwiazdką – w celu odebrania przesyłki spędziło w urzędzie pocztowym 20 minut lub więcej (3).

„Rynek wina w Wielkiej Brytanii jest duży, a kupowanie go online staje się coraz bardziej popularne. Jest to po prostu o wiele bardziej komfortowe, w szczególności, gdy chcemy przygotować swój zapas na specjalną okazję. Jako Virgin Wines zawsze dążymy do tego, aby spełnić oczekiwania naszych klientów. Umożliwiając im odbiór naszych produktów z Paczkomatów® InPost – samoobsługowej sieci click&collect działającej 24 godziny i 7 dni w tygodniu - gwarantujemy im bardzo elastyczną usługę i wyjątkowy poziom wygody. Żyjemy w czasach, którymi rządzi pośpiech, dlatego zdajemy sobie sprawę, jak ważne dla konsumentów są łatwe i efektywne zakupy online” – mówi Jay Wright, prezes Virgin Wines.

Virgin Wines to jedna ze spółek wchodzących w skład Virgin Group, której właścicielem jest Richard Branson – miliarder oraz właściciel ponad 300 różnych firm na całym świecie. Virgin Group zatrudnia łącznie koło 50 000 pracowników w 50 krajach (4).

 

„Wyzwaniem dla każdego operatora pocztowo-kurierskiego powinno być to, aby maksymalnie zmniejszyć frustrację konsumentów wynikającą m.in. ze straty czasu i długiego czekania w kolejkach. Statystyki potwierdzają, jak bardzo klienci doceniają elastyczność naszych rozwiązań – według danych InPost aż 60% produktów z Paczkomatów® odbieranych jest w niestandardowych godzinach - od 19 wieczorem do 7 rano. Widać wyraźnie, że użytkownicy e-sklepów chcą, aby to zakupy czekały na nich, a nie odwrotnie i to właśnie zapewniają im nasze innowacyjne terminale” – mówi Jonathan Smith, prezes InPost UK.

Zasięg urządzeń na terenie Wielkiej Brytanii dynamicznie się zwiększa. Jest to możliwe dzięki licznym kooperacjom z silnymi rynkowymi graczami. We współpracy z Transport for London, londyńskim zarządcą metra – InPost uruchomił już terminale m.in. na parkingu przy stacji metra Buckhurst Hill oraz na dworcu autobusowym Victoria Station. W wyniku umów partnerskich innowacyjne urządzenia pojawiły się w sieci supermarketów Morrisons oraz sklepów Toys R Us. Paczkomaty® InPost w znaczącym stopniu zwiększą także elastyczność dostaw konsumentom korzystającym z oferty czołowych podmiotów rynku logistycznego i sektora e-commerce w Wielkiej Brytanii, takich jak: MetaPack oraz P4D. Pod koniec 2014 roku spółka uruchomiła także na Wyspach InPost Direct – proste i wygodne narzędzie dla właścicieli małych przedsiębiorstw, sprzedawców online i konsumentów. Dzięki niemu przygotowanie i nadanie przesyłki za pomocą sieci Paczkomatów® InPost staje się jeszcze szybsze niż dotychczas.

Urządzenia InPost „szyte” na miarę dzisiejszych czasów są już dostępne na 22 międzynarodowych rynkach. Zaledwie w kilka lat podbiły oprócz Polski: Australię, Chile, Wielką Brytanię, Włochy, Francję, Irlandię, Islandię, Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Rosję, Cypr, Słowację, Malezję, Czechy, a także:, Kolumbię, Arabię Saudyjską, Kostarykę, Salwador oraz Gwatemalę. Na całym świecie funkcjonuje – w różnych modelach biznesowych – ponad 3500 Paczkomatów®. Spółka planuje instalację kolejnych 6000 terminali na terenie Europy, Azji, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie.

Najwyższą jakość usług InPost potwierdzają nagrody: polscy internauci już po raz trzeci wyróżnili InPost nagrodą Ekomersy w kategorii „Najlepszy produkt/usługa wspierający logistykę e-sklepu”. Innowacyjność firmy została doceniona przez tygodnik WPROST tytułem „Innowatora Roku 2014”.

O międzynarodowym uznaniu InPost świadczą liczne wyróżnienia: tytuł ‘Supplier of the Year’ podczas Post Expo 2014, czterokrotne zwycięstwo w prestiżowym konkursie World Mail Award w latach 2010 – 2013, nagroda „The Delivery Excellence Award 2014” w kategorii: „Best Carrier Contribution to Delivery Innovation”, które Paczkomaty® InPost otrzymały 2014 w Wielkiej Brytanii, czy Postal Technology International Award w kategorii ‘Retail Innovation of the Year’ za ‘Innowację Roku’.

Więcej informacji na: www.integer.pl, www.paczkomaty.pl, www.inpost.pl, www.inpost24.com, a także virginwines.co.uk.

(1) Na podstawie badań instytutu badawczego OnePoll przeprowadzonych w listopadzie 2014

(2) Źródło: Harpers.co.uk, http://www.harpers.co.uk/news/over-40-of-brits-will-buy-wine-online-this-christmas-says-harpers-new-e-commerce-report/374288.article

(3) Na podstawie badań instytutu badawczego OnePoll przeprowadzonych w listopadzie 2014

(4) Żródło: Virgin.com: https://www.virgin.com/about-us

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack