Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Pierwsza edycja InPost Global Forum zakończona sukcesem!

13 Lutego 2013

Informacja prasowa
                                                                                                                                                                                                                                                       Kraków, 13 lutego 2013

 

Pierwsza edycja InPost Global Forum zakończona sukcesem!

 

Wymiana wiedzy, transfer doświadczeń i promowanie dobrych praktyk w branży e-commerce – to tematy, które zdominowały pierwszą edycję InPost Global Forum 2013. W dwudniowych warsztatach udział wzięli przedstawiciele branży pocztowo-kurierskiej z całego świata. Na temat funkcjonalności Paczkomatów InPost oraz procesu wdrażania tych innowacyjnych urządzeń wypowiadali się eksperci reprezentujący takie kraje, jak: Estonia, Chile, Słowacja, Czechy, Irlandia, Arabia Saudyjska, Rosja, Wielka Brytania, Litwa czy Łotwa. Podczas InPost Global Forum po raz pierwszy przyznano także branżową nagrodę InPost Excellence Award 2013.

 

Grupa Integer.pl zarządza drugą co do wielkości na świecie siecią ponad 1,4 tys. automatów do odbioru i nadawania przesyłek. Nowatorski projekt całodobowych urządzeń do nadawania i odbierania przesyłek znalazł uznanie już w 14 – poza Polską – krajach. Specyfika lokalnych rynków, swoiste uwarunkowania prawne, lokalne reguły rządzące logistyką branży e-commerce oraz charakterystyczne upodobania konsumentów zrodziły potrzebę globalnej dyskusji ekspertów branży pocztowo-kurierskiej. Tym samym – zainicjowane przez polskiego operatora – warsztaty InPost Global Forum były idealną okazją nie tylko do wymiany doświadczeń w kwestiach technologiczno-logistycznych, ale też inspiracją do wdrażania konstruktywnych, sprawdzonych na świecie rozwiązań.

 

 

Paczkomaty® InPost to nowe rozwiązanie, dlatego postanowiliśmy umożliwić firmom korzystającym z naszych maszyn wymianę doświadczeń i wiedzy podczas pierwszego w historii branży InPost Global Forum. Tego typu dialog przyczynia się do transferu technologii i dobrych praktyk, rozpowszechniania informacji wśród użytkowników Paczkomatów, a w konsekwencji – do zwiększenia efektywności kolejnych wdrożeń. Rozwój sieci powiązań to również obniżenie kosztów i ryzyka realizowanych projektów oraz inwestycji. Mam nadzieję, że naszym partnerom spodobała się formuła InPost Global Forum. Liczę również na to, że za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie operatorów oferujących usługi bazujące na technologii InPost” – podsumowuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

 

Operatorzy międzynarodowi również z entuzjazmem podsumowują InPost Global Forum, które odbyło się w dniach 16-18 stycznia 2013 roku.

 

„Myślę, że udział w InPost Global Forum to bardzo cenne doświadczenie. Mogliśmy się przekonać, w jaki sposób pozostali użytkownicy Paczkomatów wdrażali te urządzenia na swoich rynkach. Z przyjemnością zaprezentowaliśmy także rozwiązania, jakie zastosowaliśmy u siebie. W pierwszej kolejności skupiliśmy się bowiem na pozyskiwaniu klientów końcowych, a dopiero po zbudowaniu bazy użytkowników przystąpiliśmy do integrowana e-sklepów” – podkreślała Orla Sheils, dyrektor generalny Parcel Motel Irlandia.

 

Z kolei Khalid Ibrahim Almohamed, dyrektor segmentu paczek Saudi Post dodaje, że „takie spotkania jak InPost Global Forum to nie tylko doskonała forma wymiany doświadczeń, ale także promocja dobrych praktyk w sektorze e-commerce. Jestem przekonany, że w ciągu kilku następnych miesięcy z pewnością wykorzystamy zdobytą podczas tych warsztatów wiedzę”.

 

Natomiast, Victor Hugo Avila, dyrektor innowacji handlowych w CorreosChile podkreśla, że „InPost Global Forum. Wiedza zdobyta podczas warsztatów InPost Global Forum jest niezmiernie ważna z punktu widzenia operatorów wdrażających tak innowacyjne rozwiązania. Nie mamy wątpliwości, że dzięki Paczkomatom wyznaczamy trendy w zakresie logistyki w Ameryce Południowej”.

 

Zorganizowane po raz pierwszy InPost Global Forum zakończyło się uroczystym wręczeniem nagrody InPost Excellence Award 2013. To branżowe wyróżnienie przyznano Esti Post za modelowe wdrożenie usługi na estońskim rynku.

 

„To dla nas ogromny zaszczyt, że wyróżnienie InPost Excellence Award zostało przyznane właśnie nam. Wdrażając usługę easyPack w Estonii kierowaliśmy się przede wszystkim wygodą konsumentów. Paczkomaty nie tylko natychmiast stały się popularne wśród naszych klientów, ale zyskały zainteresowanie w pozostałych krajach bałtyckich – na Litwie i Łotwie!” Biorąc pod uwagę osiągnięcia innych krajów zaprezentowane na InPostGlobal Forum jestem pewien, że w przyszłym roku konkurencja do nagrody będzie bardzo duża – powiedział Ansi Arumeel, Szef Działu Logistyki Eesti Post.

 

 

Do końca 2013 roku na zagranicznych rynkach funkcjonować będzie około 3,5 tys. maszyn, a w 2016 roku już 16 tys. Paczkomatów InPost. Projekt międzynarodowej ekspansji – wyceniany na 300 mln euro - realizowany jest przez Grupę Integer.pl wspólnie z PineBridge Investments, globalnym funduszem private equity.

 

Równolegle InPost wdraża na europejskich rynkach automatyczne terminale pocztowe, łączące funkcjonalność paczkomatu, listomatu i bankomatu, które w przyszłości mogązastąpić tradycyjne placówki pocztowe. Projekt realizowany jest wspólnie z firmą NCR. Pierwsze terminale pojawią się na zagranicznych rynkach jeszcze w 2013 roku.

 

Więcej informacji dostępnych jest na: www.paczkomaty.pl, www.easypack24.eu, www.inpost.pl, www.integer.pl, a także na blogu: http://blog.inpost.pl/ i profilu http://www.facebook.com/paczkomaty.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack