Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

PineBridge Investments i Grupa Integer.pl inwestują wspólnie 108 mln EUR

23 Kwietnia 2012

Informacja prasowa

                                                                                                                                                                                                                                                   Kraków, 23 kwietnia 2012
PineBridge Investments i Grupa Integer.pl inwestują wspólnie 108 mln EUR
Rozwój Paczkomatów InPost w Europie

 

PineBridge Investments, globalny fundusz private equity oraz Grupa Integer.pl - czołowa polska grupa pocztowa, niezależny operator finansowy oraz dostawca innowacyjnych rozwiązań pocztowo-kurierskich i usług z zakresu e-commerce – powołały spółkę joint-venture EasyPack, której celem jest rozwój sieci Paczkomatów InPost w Europie oraz krajach Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP).

 

Inwestycja na kwotę 108 mln EUR (453 mln zł) będzie podlegać zatwierdzeniu przez UOKiK. W okresie 2 lat Grupa Integer.pl wniesie środki pieniężne i kapitał w wysokości 58 mln EUR (243 mln zł) natomiast PineBridge Investments zainwestuje ponad 50 mln EUR (210 mln zł).

 

Paczkomaty® InPost to proste rozwiązanie na rynku pocztowo-kurierskim, które umożliwia wysyłkę i odbiór paczek w 17 sekund, 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, w dogodnym, wybranym przez klienta czasie i miejscu.

 

Paczkomaty® InPost z sukcesem funkcjonują w Polsce i Rosji. Projekt EasyPack zwiększy dostępność Paczkomatów w kolejnych 12 krajach europejskich i WNP, a jego celem jest znaczące wykorzystanie potencjału dynamicznie rosnącego sektora e-commerce na świecie. Do końca 2016 roku EasyPack będzie dysponować siecią nawet do 16.000 maszyn.

 

Rafal Brzoska, prezes Grupy Integer.pl komentuje: "Nasze ambitne plany rozwoju na skalę międzynarodową realizują się dzięki umowie z PineBridge Investments. Rok 2011 był niezwykle ważny dla rozwoju projektu Paczkomaty – zrealizowaliśmy kilka globalnych kontraktów, a w tym roku rozszerzyliśmy naszą sieć o Łotwę oraz Irlandię. Umowa z PineBridge pozwoli nam dalej umacniać pozycję i da perspektywy dynamicznego wzrostu, jaki upatrujemy w tym sektorze.”

 

"Rezultaty osiągane dotychczas przez Grupę Integer.pl – zwłaszcza w obszarze Paczkomatów – są imponujące. Chcemy wspierać i uczestniczyć w dalszym, międzynarodowym rozwoju systemu EasyPack” - powiedział Rossen Hadjiev, dyrektor zarządzajacy PineBridge Investments (Central Europe).

 

Pierre Mellinger, prezes PineBridge Investments (Central Europe), dodał “PineBridge z dumą łączy siły z Grupą Integer.pl oraz jej założycielem - Rafałem Brzoską, by z sukcesem rozwijać i finansować tak perspektywiczną polską firmę.”

 

O PineBridge Investments

 

PineBridge Investments zarządza 67.3 mld USD in aktywach (na 31 grudnia 2011), na rzecz klientów instytucjonalnych I indywidualnych za pośrednictwem szerokiej palety środków, obejmujących inwestycje giełdowe, pieniężne, private equity i strategie hedgingowe. PineBridge Investments działa za pośrednictwem silnej globalnej sieci, popartej wiedzą z rynków lokalnych I zatrudnia ponad 800 pracowników. Celem funduszu jest identyfikowanie możliwości inwestycyjnych z korzyścią dla inwestorów z całego świata. Dodatkowe informacje o PineBridge Investments można znaleźć na stronach www.pinebridge.com.

 

O Grupie Integer.pl

 

Grupę Integer.pl tworzy 10 innowacyjnych, dynamicznie rozwijających się spółek, działających w branży pocztowo-kurierskiej i kolportażowej, w sektorze e-commerce oraz na rynku usług finansowych. Historia Grupy sięga 1999 roku, czyli momentu powołania spółki Integer.pl, która po dzień dzisiejszy zajmuje się kolportażem druków bezadresowych i adresowych oraz szeroko rozumianym direct marketingiem. Sama Grupa – jako podmiot nadzorujący działalność poszczególnych spółek - została utworzona w 2006 roku.

 

W 2006 roku do Grupy Integer.pl została włączona spółka InPost – pierwszy, największy niezależny operator pocztowy. W 2007 roku Grupa Integer.pl powiększyła się o spółkę InPost Finanse – niezależnego operatora finansowo-ubezpieczeniowego, oferującego nowoczesne usługi m.in. w zakresie e-dokumentów oraz mobilnych płatności. Również w 2007 roku – na fali sukcesów biznesowych całej Grupy – spółka Integer.pl zadebiutowała na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

 

Kamieniem milowym w działalności Grupy Integer.pl było wprowadzenie na rynek w 2009 roku Paczkomatów InPost – całodobowych urządzeń do nadawania i odbioru przesyłek, które rewolucjonizują zarówno polski, jak i międzynarodowy rynek pocztowo-kurierski.

 

W 2010 roku Grupa powiększyła się o kolejne, znaczące biznesowo podmioty – powołano m.in. spółkę InMobile i e-InPost. Działalność operacyjna obu spółek została w 2011 roku wyoutsourcowana na podmiot zewnętrzny. Grupa zachowała jednak pełne prawo do swobodnego korzystania z platformy InFlavo oraz technologii mobilnego marketingu na terytorium Polski, zgodnie ze swoimi potrzebami.

 

Do Grupy Integer.pl należy również spółka operacyjna InPost Logistyka, świadcząca usługi logistyczno-transportowe na rzecz Grupy oraz Integer EU Limited – spółka podejmująca inicjatywy biznesowe na Ukrainie, oparte na kolportażu druków bezadresowych i Paczkomatach.

 

Kontakt dla mediów ze strony PineBridge Investments:
RLM Finsbury:
Ryan O’Keeffe/Talia Druker/Nell Murphy
+44 20 7251 3801

 

Kontakt dla mediów ze strony Integer.pl Group:
Eliza Misiecka, Urszula Głowicka
GENESIS PR
inpost@genesispr.pl
+48 22 327 16 90

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack