Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

30 Stycznia 2007

Podwyższony kapitał spółki InPost

INTEGER.pl – lider na rynku kolportażu druków bezadresowych i adresowych - podwyższył kapitał zakładowy w spółce zależnej InPost o dwa miliony złotych (tj. do kwoty 2 050 000 zł). Podwyższenie kapitału związane jest z inwestycjami operatora pocztowego w rozwój sieci oddziałów i Punktów Obsługi Klienta. InPost zakłada, że w ciągu trzech lat pozyska dziesięć procent rynku usług pocztowych. Obecna wartość rynku w kategorii wagowej powyżej 50g, w której działa spółka, to 1 miliard złotych.

Głównym celem InPost jest wypracowanie i utrzymanie wiodącej pozycji na rynku usług pocztowych, przez otwieranie nowych Punktów Obsługi Klienta i rozszerzanie swojej działalności w kolejnych miastach Polski. Ponadto, InPost dąży do stałego podnoszenia efektywności i konkurencyjności. Spółka  chce stać się najlepszym partnerem dla klientów, zarówno korporacyjnych, jak i indywidualnych oferując im kompleksowe i profesjonalne usługi pocztowe oraz rozwiązania, pomocne w realizacji celów biznesowych.

„Chcemy być jak najbliżej Klienta. Planujemy do końca roku otworzyć 1000 placówek, jednocześnie poszerzając teren swojej działalności. Aktualnie InPost świadczy usługi w 78 miastach Polski, ale nasza strategia na 2007 rok zakłada rozwój w 100 miastach. Dlatego też, podjęliśmy decyzję o podwyższeniu kapitału zakładowego InPost o dwa miliony złotych, aby zapewnić elastyczność i płynność w realizowaniu zaplanowanych przedsięwzięć inwestycyjnych” – mówi Rafał Brzoska, prezes InPost.

Cele strategiczno - rozwojowe InPost:

  1. Zdobycie 10% rynku usług pocztowych w ciągu 3 lat;
  2. Wprowadzenie każdego roku 5 nowych usług;
  3. Docelowo w 2008 roku spółka będzie dysponować paletą 15 produktów z branży pocztowej, a dodatkowo rozpocznie świadczenie usług finansowo – ubezpieczeniowych;
  4. Wprowadzenie obsługi przesyłek międzynarodowych.

INTEGER.pl rozpoczął przygotowania do wejścia na Warszawską Giełdę Papierów Wartościowych. Debiut  spółki jest planowany na II kwartał 2007 roku.

Informacje dodatkowe
InPost, to pierwszy, niezależny operator pocztowy o zasięgu ogólnokrajowym.Spółka obsługuje rynek przesyłek pocztowych adresowych o masie powyżej 50g. Obecnie posiada przedstawicielstwa w 78 miastach Polski.
Zgodnie z prognozami rozwojowymi, do końca 2007 roku zostanie utworzonych 1000 Punktów Obsługi Klienta, a liczba przedstawicielstw wzrośnie w całym kraju do 100.

InPost kieruje swoją ofertę do Klientów korporacyjnych i indywidualnych. To pierwsza w Polsce firma oferująca usługi pocztowe w całej Polsce za pośrednictwem własnych komórek organizacyjnych. Dysponuje zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu.
Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.inpost.pl

INTEGER.pljest liderem na rynku kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych. Firma posiada 75 oddziałów regionalnych. Codziennie kurierzy INTEGERA dostarczają przesyłki w ponad 500 miastach w Polsce. Na rzecz spółki pracuje łącznie 7300 osób. Średnio miesięcznie firma kolportuje od  50 – 70 mln sztuk ulotek i druków reklamowych. INTEGER.pl posiada Certyfikat Jakości ISO 9001.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.integer.pl

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack