Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

PONAD 335 MLN PRZYCHODÓW, 6 MLN PACZEK, 181 MLN DOSTARCZONYCH LISTÓW I DYNAMICZNY ROZWÓJ SIECI PACZKOMATÓW® INPOST

28 Sierpnia 2015

W I półroczu 2015 Grupa Integer.pl wypracowała skonsolidowane przychody ze sprzedaży w wysokości 335,9 mln zł, wskaźnik EBITDA na poziomie 26,5 mln zł, a zysk netto przypadający akcjonariuszom podmiotu dominującego wyniósł 11,1 mln zł. W drugim kwartale 2015 spółka uruchomiła usługę kurierską, która od samego początku odnotowuje dynamiczny wzrost. Spółka kontynuowała ekspansję Paczkomatów® InPost w Polsce oraz na rynkach międzynarodowych, powiększając swoją sieć o ponad 460 nowych urządzeń.

Przychody ze sprzedaży w I połowie 2015 roku wyniosły 335,9 milionów, co oznacza wzrost o 23% w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej. W drugim kwartale 2015 roku spółka zanotowała wzrost liczby przesyłek o 96%, we wszystkich kanałach sprzedaży, w porównaniu do roku poprzedniego. W segmencie listowym spółka poszerzyła swoją ofertę, wprowadzając nowe usługi dedykowane głównie na rynek e-commerce. Grupa kontynuowała międzynarodową ekspansję Paczkomatów® InPost na kluczowych rynkach, takich jak: Polska, Wielka Brytania, Francja, Włochy i Kanada, powiększając sieć o 460 nowych Paczkomatów®. Jeszcze w tym roku zainstalowanych zostanie około 1000 nowych maszyn.

„Pierwsze półrocze 2015 było dla Grupy Integer.pl wyjątkowo intensywne. Kontynuowaliśmy rozwój sieci Paczkomatów® InPost na najważniejszych rynkach i zakończyliśmy kolejną rundę finansowania z nowymi inwestorami, by zapewnić szybkie tempo międzynarodowej ekspansji easyPack. Nasza strategia lidera rynku przynosi pierwsze rezultaty, co widać po naszych partnerach, którymi są globalni gracze e-commerce. W I półroczu 2015 wzmocniliśmy także kadrę menedżerską: dołączył do nas Aster Papazyan na stanowisku dyrektora zarządzającego easyPack oraz Ian Caminsky jako CEO w InPost UK”, komentuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

W pierwszej połowie 2015 roku InPost rozpoczął działalność na rynku przesyłek kurierskich. Spółka świadczy usługi kurierskie dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Gwarantowana dostawa następnego dnia i atrakcyjne ceny usług – w połączeniu z Paczkomatami® InPost i największą siecią obejmującą ponad 7000 placówek pocztowych – to jedyna w Polsce oferta zapewniająca kompleksowy i komplementarny zakres usług logistycznych krajowych oraz międzynarodowych ‘pod jednym dachem’. InPost zamierza osiągnąć 10% udziału w polskim rynku kurierskim do końca 2017 roku.

W pierwszym półroczu 2015 roku InPost dostarczył ponad 181 mln listów co stanowi wzrost o 33% rok do roku, z czego 41,6 mln to listy polecone, wzrost o 29% rok do roku. InPost wprowadził także kolejne rozwiązanie dla osób zamawiających produkty on-line, jest to „E-commerce Polecony InPost”. Usługa ta zapewnia tanią i szybką formę dostawy „do drzwi”. Jej zaletami są między innymi: bezpieczeństwo, możliwość śledzenia procesu doręczenia za pomocą strony internetowej, opcje nadania paczki o maksymalnej wadze do 1 kg, darmowy zwrot towaru, a także konkurencyjna cena.

W czerwcu 2015 roku PGP wraz z InPost zakończyły wdrażanie Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru w całej Polsce. EPO działa już we wszystkich sądach powszechnych oraz u kluczowych klientów InPost. Codziennie do odbiorców dociera kilka tysięcy doręczycieli wyposażonych w specjalne elektroniczne urządzenia, na których można składać podpis. W ten sposób spółki należące do Grupy Integer.pl istotnie usprawnią pracę w jednostkach wymiaru sprawiedliwości zlokalizowanych na terenie całego kraju.

W pierwszej połowie roku istotnie zwiększyliśmy nasz zasięg w Polsce, wprowadzając do swojej oferty usługi kurierskie, zakończyliśmy wdrażanie EPO, które funkcjonuje już na terytorium całego kraju, a także uruchomiliśmy nową usługę – E-commerce Polecony InPost – dedykowaną klientom e-sklepów. Obecnie InPost realizuje pełen zakres usług pocztowych i kurierskich i pozostaje pionierem innowacji technologicznych w sektorze kuriersko-pocztowym” – dodał Rafał Brzoska.

Więcej informacji na: www.integer.pl, www.paczkomaty.pl oraz www.inpost.pl.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack