Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Malborska 130,
30-624 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Rafał Brzoska w prestiżowym gronie Wizjonerów 2012

01 Października 2012

Informacja prasowa
                                                                                                                                                                                                                                             Kraków, 1 października 2012

 

Rafał Brzoska w prestiżowym gronie ‘Wizjonerów 2012’

 

Prezes Grupy Integer.pl jednym z pięciu wizjonerów polskiego biznesu

 

Wizjonerskie postrzeganie rynków, promocja Polski na arenie międzynarodowej dzięki Paczkomatom® InPost oraz ogromny wkład w rozwój sektora pocztowo-kurierskiego – to osiągnięcia, dzięki którym Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl znalazł się w prestiżowym gronie „Wizjonerów 2012”. W rankingu najbardziej wpływowych osobowości biznesu – stworzonym przez Dziennika Gazetę Prawną – poza Rafałem Brzoską uplasowali się również m.in. Wojciech Sobieraj, prezes Alior Banku czy Herbert Wirth, prezes KGHM Polska Miedź. Pięciu wizjonerów polskiego biznesu odebrało statuetki podczas Europejskiego Forum Nowych Idei, które odbyło się 28 września w Sopocie.

 

Grupa Integer.pl, powołana dzięki strategicznej i wielowymiarowej wizji biznesowej Rafała Brzoski, działa w jednym z kluczowych dla polskiej gospodarki – i jednocześnie zdominowanym od kilkudziesięciu lat przez monopolistę Pocztę Polską – sektorze pocztowo-kurierskim. Firma oferuje również usługi dla dynamicznie rozwijającej się branży e-commerce, tworząc nową erę i wyznaczając nieznane dotąd standardy działalności polskich przedsiębiorstw na arenie międzynarodowej.

 

 

Strategia Grupy Integer.pl oparta jest na nowatorskich – nie wdrożonych dotychczas na rynku – rozwiązaniach, rewolucjonizujących nie tylko sferę biznesu, ale przede wszystkim sektor usług skierowanych do klienta indywidualnego. Grupa Integer.pl – m.in. dzięki Paczkomatom® InPost, czyli samoobsługowym automatom do nadawania i odbierania przesyłek, 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę, w wybranej przez klienta lokalizacji – dokonała spektakularnego przełomu w mentalności i postrzeganiu przez Polaków rynku pocztowo-kurierskiego. Sektor ten od lat zaniedbywany był przez Pocztę Polską, dla której brak konkurencji był sprzyjającą okolicznością do rynkowej „bezczynności”, pogłębiającej wieloletnią stagnację w tym sektorze.

 

 

Rafał Brzoska, prezes Integer.pl z optymizmem podsumowuje wyniki rankingu „Wizjonerzy 2012” - „Paczkomaty® InPost są bez wątpienia jedną z najbardziej perspektywicznych polskich marek eksportowych, czego dowodzą podpisywane przez nas kontrakty na całym świecie. Nie mieliśmy wątpliwości, że oferowane przez nas rozwiązanie zawojuje całą Europę. Dzięki nim promujemy Polskę jako kraj innowacyjny i otwarty na nowe przedsięwzięcia biznesowe. Pokazujemy tym samym, że na globalnym rynku jest jeszcze wiele miejsce na nowatorskie usługi, które doskonale wpisują się w makrogospodarcze trendy rynkowe. Cieszymy się niezmiernie, że nasze osiągnięcia zostały docenione przez kapitułę „Wizjonerów 2012”. Mamy jednocześnie nadzieję, że - walcząc o zrównoważony rozwój rynku pocztowego w Polsce - przyczynimy się jeszcze do wielu istotnych zmian, które przyniosą wymierny efekt nie tylko samym operatorom, ale przede wszystkim klientom oraz budżetowi państwa”.

 

Budowana od podstaw sieć innowacyjnych i rewolucyjnych Paczkomatów InPost jest aktualnie drugą co do wielkości na świecie strukturą logistyczną, umożliwiającą całodobowe nadawanie i odbierania przesyłek. Paczkomaty® InPost w zaledwie rok stały się – dzięki ekspansji zagranicznej – synonimem innowacyjności, promując Polskę na całym świecie. Urządzenia są lub będą niebawem dostępne od Estonii, Litwy i Łotwy, przez Rosję, Cypr i Hiszpanię, aż po Irlandię, Arabię Saudyjską, Chile i Australię. Jednocześnie Grupa Integer.pl prowadzi zaawansowane rozmowy z kolejnymi partnerami i pracuje nad projektem – realizowanym przy współpracy z PineBridge Investments, globalnym funduszem private equity – uruchomienia aż 16 tys. Paczkomatów w całej Europie oraz krajach WNP w ciągu najbliższych 4 lat. Jest to jedyne i największe przedsięwzięcie w sektorze pocztowo-kurierskim, realizowane przez polską firmę.

 

 

Tylko do końca 2012 roku Grupa Integer.pl rozlokuje 1000 nowych Paczkomatów, z czego około 300 na terenie Polski, 400 w Rosji, 200 na Ukrainie oraz ponad 100 w Czechach i na Słowacji. W 2013 roku spółka uruchomi 3 tys. nowych Paczkomatów w Wielkiej Brytanii, dwóch krajach skandynawskich, Chorwacji, Słowenii i Belgii. W 2014 i 2015 roku na rynki europejskie trafi po 2,5 tys. Paczkomatów, a w 2016 kolejnych 3 tys. maszyn. W rezerwie będą również 4 tys. urządzeń, które rozlokowane zostaną w różnych krajach, w miarę rynkowego zapotrzebowania.

 

Jednocześnie Grupa Integer.pl – w przeddzień liberalizacji polskiego sektora pocztowego - wprowadza na europejski rynek automatyczne terminale, mogące w przyszłości zastąpić tradycyjne placówki pocztowe. Najnowszą propozycją firmy InPost – jedyną i pionierską jak dotąd na świecie – jest automatyczny terminal pocztowy, łączący funkcjonalność paczkomatu, listomatu i bankomatu. Projekt realizowany jest wspólnie z firmą NCR, światowym liderem w produkcji bankomatów. Pierwsze terminale jeszcze w 2012 roku testowane będą przez międzynarodowych operatorów pocztowych.

 

 

Ideą automatu pocztowego jest przede wszystkim poprawa efektywności operatorów pocztowych, a docelowo również zastępowanie klasycznych placówek pocztowych. Automat umożliwia nie tylko odbiór listów oraz paczek, ale pozwala również na wpłatę i wypłatę gotówki oraz realizację prostych usług finansowych takich, jak płacenie rachunków czy transfery pieniężne. Funkcjonalność urządzenia zapewni całodobowy system obsługi. Automatyczne terminale pocztowe będą działać – podobnie, jak Paczkomaty - 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, bez kolejek i w dogodnej dla klientów lokalizacji.

 

Więcej informacji dostępnych jest na: www.paczkomaty.pl, www.easypack24.eu, www.inpost.pl, www.integer.pl, a także na blogu: http://blog.inpost.pl/ i profilu Paczkomatów na Facebooku.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack