Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Rewolucja na rynku przesyłek - nadawanie paczek na ... numer telefonu?

13 Kwietnia 2012

Paczkomaty® InPost – materiał informacyjny
                                                                                                                                                                                                                                                   Kraków, 12 kwietnia 2012

 

Rewolucja na rynku przesyłek – nadawanie paczek na … numer telefonu?

 

Konieczność pakowania, adresowania, wydruk drukowania etykiety i dostarczenie paczki w ograniczonym przedziale czasowym stało się przeszłością! Dzięki firmie InPost rewolucje w usługach pocztowych nie mają końca. Wystarczy 17 sekund, by nadać przesyłkę i nie potrzeba do tego nawet internetu. Najnowszym rozwiązaniem – dla osób ceniących wygodą i czas – jest opcja nadawania paczek wprost z Paczkomatów InPost jedynie przy znajomości numeru telefonu adresata i bez zbędnych formalności. To radykalna zmiana na rynku przesyłek. Jak dotąd żadna z konkurencyjnych firm nie oferuje nadawania paczek bez konieczności ich adresowania i jednocześnie z pełną gwarancją, że dotrze ona we wskazane miejsce i na czas.

 

Dodatkowo, lokalizacja Paczkomatów przy wejściach do centrów handlowych, na całodobowych stacjach benzynowych i parkingach osiedlowych znacząco ułatwia wysyłanie przesyłek. Dzięki automatom InPost można nadać paczkę w drodze do domu czy pracy, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, w dogodnym - wybranym przez klienta – miejscu.

 

Bez etykiety, czyli prosto i wygodnie

 

Dzięki opcji nadawania przesyłek wprost z Paczkomatów InPost - adresat nie musi zakładać konta w systemie Managera Paczek ani definiować Paczkomatu odbiorczego. Tym samym nadawca nie jest zobowiązany do drukowania etykiety nadawczej przed wysyłką paczki.

 

 

Wystarczy kilka prostych kroków i znajomość numeru telefonu komórkowego, by przesyłka dotarła do odbiorcy. Proces nadawania paczki bez etykiety jest niezwykle intuicyjny i wygodny. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na dotykowym ekranie Paczkomatu InPost. Kluczowe jest jedynie wybranie opcji: NADAJĘ WPROST Z PACZKOMATU, a następnie:

 

• zadeklarowanie gabarytu paczki
• podanie numeru telefonu komórkowego nadawcy oraz odbiorcy
wskazanie lokalizacji Paczkomatu InPost, w którym przesyłka zostanie odebrana.

 

Pozytywna weryfikacja numeru telefonu, adresu e-mail oraz Paczkomatu odbiorcy pozwala na zrealizowanie płatności. W tym przypadku opcje są dwie - Klient może zapłacić za nadanie paczki środkami z Managera Paczek bądź kartą płatniczą bezpośrednio w Paczkomacie. Po dokonaniu opłaty otwierają się drzwiczki wybranej skrytki, w której należy umieścić przesyłkę i finalnie odebrać paragon potwierdzający jej nadanie. Nic prostszego i przy tym w atrakcyjnych cenach:

 

 

Po nadaniu adresat przesyłki otrzyma SMS ze statusem swojej paczki. Ma on aż 3 dni na odbiór przesyłki z Paczkomatu InPost. Jeśli jednak nie zdąży, może to zrobić w ciągu kolejnych 11 dni w najbliższym Oddziale InPost.

 

Liczby mówią same za siebie

 

Od drugiej połowy grudnia 2011 roku - czyli od momentu uruchomienia usługi całodobowego nadawania przesyłek ‘bez etykiety’ za pośrednictwem Paczkomatów InPost – firma notuje comiesięczny, kilkunastoprocentowy wzrost liczby wysyłek, dokonywanych tym rewolucyjnym sposobem. W lutym 2012 roku za pośrednictwem Paczkomatów InPost zostało wysłanych już 10.000 paczek bez etykiety, wyłącznie przy znajomości numeru telefonu komórkowego adresata! Nową usługę - oferowaną za pośrednictwem Paczkomatów InPost - doceniają nie tylko klienci biznesowi, ale także osoby prywatne. Brak etykiety to większa swoboda i spontaniczność w nadawaniu paczek.

 

Paczkomaty® InPost są drugą co do wielkości na świecie siecią samoobsługowych automatów do całodobowego nadawania i odbierania przesyłek. W Polsce zlokalizowanych jest 420 urządzeń, a docelowo użytkownicy tego rewolucyjnego rozwiązania będą mieli do dyspozycji 1.000 maszyn na terenie całego kraju.

 

Więcej informacji znaleźć można na stronach: www.inpost.pl oraz www.paczkomaty.pl w zakładce: Jak nadawać bez etykiety.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack