Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Rewolucyjne Paczkomaty® InPost rozpoczynają ekspansję w Rumunii

09 Października 2013

Informacja prasowa                                                                                                                                                                                          Bukareszt, 9 października 2013

 

Rewolucyjne Paczkomaty® InPost rozpoczynają ekspansję w Rumunii

 

Grupa Integer.pl planuje do końca 2013 roku zainstalować 200 Paczkomatów InPost na rynku rumuńskim, zaś ich udostępnienie planowane jest na początek 2014. To pierwszy etap ekspansji rewolucyjnych terminali. W sumie do końca 2014 roku zainstalowanych zostanie aż 500 maszyn. W ten sposób sieć Paczkomatów InPost obejmie swym zasięgiem większość miast na terenie Rumunii. Trwają także finalne rozmowy, które już wkrótce pozwolą wyłonić strategicznych partnerów Grupy Integer.pl w zakresie obsługi kurierskiej w tamtejszym regionie.

 

Rumuńska ekspansja jest częścią realizowanego przez Grupę Integer.pl – wycenianego na 300 milionów euro – ogólnoeuropejskego programu inwestycyjnego. W 2012 roku wartość kluczowego z punktu widzenia spółki sektora e-commerce wyniosła w tym regionie aż 600 milionów euro. Korzystne perspektywy potwierdzają rynkowe prognozy – przewiduje się dalszy dynamiczny rozwój e-handlu w Rumunii, który na koniec 2013 roku ma wzrosnąć aż o 25%, osiągając wartość 750 milionów euro .1

 

W 2012 roku prawie milion mieszkańców Rumunii zdecydowało się na zakupy online. Na tamtejszym rynku funkcjonuje obecnie około 3,5 tysiąca e-sklepów.

 

„Rumunia może pochwalić się dynamicznie rosnącym rynkiem e-commerce. Ma on również duży potencjał rozwoju dla nowoczesnych usług, co powoduje, że traktujemy ten kraj jako interesujący cel dalszej ekspansji” - powiedział Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

 

Równolegle z działaniami na rynku rumuńskim, polska spółka prowadzi obecnie największą w swojej historii zagraniczną ekspansję rewolucyjnych terminali. Aktualnie na całym świecie dostępnych jest – w różnych modelach biznesowych – około 2.400 Paczkomatów, a tylko w 2013 roku zostanie rozlokowanych kolejnych 2.000 maszyn. Terminale są już dostępne w 14 krajach na całym świecie – w zaledwie 2 lata podbiły oprócz Polski: Arabię Saudyjską, Australię, Chile, Wielką Brytanię, Irlandię, a także Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Rosję, Cypr, Słowację oraz w Czechy.

 

Projekt wdrażania innowacyjnych terminali realizowany jest wspólnie z PineBridge Investments, globalnym funduszem private equity. Zakłada on instalację do 2016 roku około 16 tys. urządzeń. Jest to część, wycenianego na 300 milionów euro programu inwestycyjnego, który realizowany będzie w ciągu najbliższych trzech lat.

 

Ambitne plany Grupy Integer.pl zakładają także uruchomienie nowych Paczkomatów. Obecnie trwają prace nad pozyskaniem około 6000 lokalizacji na kolejne urządzenia. Firma intensywnie przygotowuje się również do wejścia na największe światowe rynki – w Chinach i USA.

 

Więcej informacji na: www.integer.pl, www.paczkomaty.pl oraz www.inpost.pl.

 

(1) Źródło: Romanian E-Commerce Market 2012 (http://www.gpec.ro/blog/romanian-e-commerce-market-2012-2)

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack