Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Malborska 130,
30-624 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

SumUp by InPost przyjmuj płatności za pomocą smartfona lub tableta

10 Czerwca 2014

Informacja prasowa                                                                                                                                                                                                                   10 czerwca 2014 r.

 

SumUp by InPost – przyjmuj płatności za pomocą smartfona lub tableta!

 

InPost Finanse we współpracy z firmą SumUp – liderem w rozwiązaniach mPOS (Mobile Point of Sale) - wprowadza kolejną usługę, dzięki której znacząco rozszerzy swoją działalność z zakresu mobilnej akceptacji kart płatniczych. SumUp by InPost to rewolucyjne rozwiązanie, umożliwiające odbieranie płatności kartą za pomocą telefonu komórkowego lub tableta podłączonego do terminala płatniczego typu Chip&PIN o nazwie PIN+. Wystarczy tylko skorzystać z wejścia słuchawkowego – lub technologii Bluetooth w przypadku najnowszej wersji – by za pomocą niewielkiego terminala móc przyjmować transakcje wszystkich wiodących rodzajów kart płatniczych. Unikatowe rozwiązanie zapewni małym i średnim przedsiębiorcom nie tylko wyjątkową wygodę – pozwoli im również zaoszczędzić dzięki niskim kosztom oraz braku długich wiążących umów.

 

SumUp by InPost to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy poszukują przenośnej i wygodnej formy przyjmowania kart płatniczych. Co istotne – nie niesie ze sobą opłat abonamentowych, które z reguły występują w przypadku innych przenośnych terminali.

 

 

- SumUp by InPost to kolejne ułatwienie dla przedsiębiorców proponowane przez Grupę Integer.pl. Wykorzystywanie mobilnych płatności w handlu staje się coraz bardziej powszechne, dlatego chcemy wykorzystać sprzyjający trend. Warto zwrócić uwagę, że nasze spółki w silnym stopniu skupiają się na działalności B2B, także na rzecz mniejszych detalistów i mikroprzedsiębiorców. Generujące niskie koszty i niezwykle mobilne terminale SumUp by InPost dedykujemy m.in.: niewielkim placówkom handlowym i usługowym, punktom gastronomicznym, a także przedstawicielom wolnych zawodów, specjalistom ds. sprzedaży bezpośredniej czy taksówkarzom. Obecnie w przypadku wymienionych usług płatności dokonywane kartą lub drogą mobilną należą do rzadkości. Potencjał tych rynków oraz wielu innych branż jest jednak ogromny, dlatego będziemy intensywnie promować rozwiązanie w kilku tysiącach naszych placówek w całej Polsce mówi Rafał Markiewicz, Prezes InPost Finanse.

 

SumUp by InPost akceptuje wszystkie wiodące rodzaje kart płatniczych i jest dostępny w najpopularniejszych systemach operacyjnych – Android oraz iOS (Apple). Aktualnie trwają również testy aplikacji dedykowanej systemowi Windows Phone.

 

Koszt usługi stanowi prowizja w wysokości 2,25% wartości transakcji oraz jednorazowa opłata za wydanie terminala PIN+, która jest najtańsza w Polsce. Przedsiębiorca zwolniony jest natomiast ze stałych opłat abonamentowych, które dla standardowych terminali sięgają nawet kilkudziesięciu złotych miesięcznie (plus koszty prowizji). W przypadku SumUp by InPost opłata pobierana jest wyłącznie w momencie sprzedaży produktu lub usługi. Uniwersalny terminal PIN+ sprawdza się dzięki temu w sytuacjach, gdy firma decyduje się nawet na sporadyczne korzystanie z urządzenia. Czytnik PIN+ umożliwia także generowanie raportów sprzedaży oraz śledzenie operacji za pomocą GPS. Nie wymaga częstego ładowania, co znacząco wpływa na jego mobilność.

 

 

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że z naszą usługą wchodzimy do Polski - tutejszy rynek płatności bezgotówkowych jest bardzo zaawansowany, a konsumenci coraz częściej zamieniają gotówkę na kartę lub dokonują opłat natychmiastowymi przelewami internetowymi. Naturalne jest więc to, że klienci oczekują od przedsiębiorców wygodnej metody dokonywania transakcji. Współpraca w zakresie dystrybucji terminali SumUp z tak silnym partnerem, jak InPost Finanse – to najlepsza możliwa decyzja. Nasz partner realizuje na rzecz małych przedsiębiorców każdego dnia tysiące usług z zakresu usług pocztowych i finansów. My z kolei dajemy rozwiązanie znacznie wzbogacające ofertę usługową. To zdecydowanie sytuacja win-win dla każdegododaje Maximilian Stella, Dyrektor Zarządzający SumUp w Polsce.

 

Oficjalne wejście SumUp na rynek polski miało miejsce 29 maja 2014 roku i zbiegło się w czasie ze światową premierą PIN+ - najnowszej wersji terminala stworzonego przez SumUp, opartego o technologię mikroprocesorową i autoryzację transakcji kodem PIN. Polska oraz Szwajcariapierwszymi krajami, w których urządzenie PIN+ zostało zaoferowane klientom. Początkowo czytnik będzie dostępny w wersji beta.

 

Terminal umożliwi łączenie się ze smartfonem i tabletem zarówno za pomocą kabla audio jack, jak i systemu Bluetooth Low Energy. Ładowany jest za pomocą wymienialnych baterii, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą być jeszcze bardziej mobilni i obsługiwać płatności o każdym czasie i wszędzie tam, gdzie jest zasięg internetu. Akceptuje wszystkie rodzaje najpopularniejszych kart debetowych i kredytowych w tym: Visa, VPAY, MasterCard i Maestro. Transakcje są autoryzowane kodem PIN, zaś potwierdzenie zakupu dostarczane jest przez SMS albo e-mail.

 

Firma SumUp to światowy innowator z zakresu wykorzystywania rozwiązań mPOS. Oferowany przez nią terminal płatniczy podłączany do urządzeń mobilnych bardzo szybko podbija międzynarodowe rynki. Szeroka ekspansja rewolucyjnych terminali prowadzona jest obecnie w 14 krajach na świecie m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech czy Brazylii.

 

Szczegółowe informacje na temat usług SumUp by InPost dostępne na: www.inpost.pl/sumup

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack