Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Ukraina: Kolejny sklep internetowy wybiera Paczkomaty® InPost

11 Sierpnia 2015

Współpraca z e-multistorem F.ua

Paczkomaty® InPost – największa na świecie sieć automatycznych terminali umożliwiających samodzielne nadawanie i odbieranie przesyłek w trybie 24/7 – zapewni obsługę zamówień dla ukraińskiego e-sklepu F.ua. Dzięki temu klienci serwisu uzyskają jeszcze lepszy dostęp do szerokiej oferty sprzedawanych produktów, a także możliwość szybkiego i wygodnego odbioru zamówionego towaru. Współpraca z F.ua to kolejny krok w kierunku rozwoju sieci samoobsługowych terminali InPost na ukraińskim rynku e-commerce i popularyzacji tej formy dostawy wśród e-konsumentów. Zgodnie z badaniami satysfakcji klientów na Ukrainie, aż 94% z nich deklaruje, że chętnie otrzymuje przesyłki do Paczkomatów® InPost[1].

Na Ukrainie Paczkomaty® InPost współpracują już m.in. z takimi firmami, jak Avon i Oriflame, a terminale znajdują się w pobliżu takich znanych supermarketów jak: NOVUS, Billa, Silpo, Wielka Kiszenia.

Dzięki współpracy z InPost zakupy w naszym e-sklepie będą jeszcze bardziej komfortowe dla klientów. Decydując się na dostawę za pomocą innowacyjnego Paczkomatu®, konsument zyskuje możliwość prostego odbioru towaru w momencie, który jest dla niego najbardziej dogodny. Nie musi on również kontaktować się z żadnym pośrednikiem – konsultantem sklepu internetowego czy kurierem. Jesteśmy w stanie dostarczyć towary do terminali w mniej niż 24 godziny – oznacza to, że w przypadku, gdy dotrzemy z produktem do urządzenia w godzinach porannych, klient będzie mógł odebrać go już wieczorem w drodze do domu z pracy. Liczba osób, które skorzystały z Paczkomatów® InPost nieustannie rośnie, a efektywność usługi jest imponująca” – ocenia Dmitry Pokotilo, partner zarządzający w F.ua.

F.ua to jeden z największych ukraińskich wielobranżowych e-sklepów, z którego skorzystało już ponad 410 tys. osób. Serwis działa na rynku od 2003 roku i dysponuje szerokim asortymentem liczącym około 220 tys. produktów.

Aktywnie pracujemy nad pozyskiwaniem kolejnych partnerów biznesowych dla Paczkomatów® InPost na Ukrainie i dlatego bardzo cieszymy się, że na wprowadzenie opcji dostawy za pośrednictwem sieci naszych terminali zdecydował się kolejny duży przedstawiciel lokalnego rynku e-commerce. Serwis F.ua uznawany jest za lidera w swojej branży, a współpraca z InPost to ogromna szansa dla obu firm. Jesteśmy przekonani, że wprowadzenie dostaw za pomocą Paczkomatów® pozwoli nam dotrzeć do jeszcze szerszego grona ukraińskich użytkowników i umożliwi dalszy rozwój sieci samoobsługowych terminali InPost w tym kraju” – komentuje Waldemar Brzoska, dyrektor generalny Integer UA oraz InPost UA.

Potencjał ukraińskiego rynku e-commerce -którego wartość może sięgnąć nawet 1 mld dolarów[2] - daje duże perspektywy dla rozwoju innowacyjnych Paczkomatów® InPost w tym kraju. Mocnym atutem dla dalszej ekspansji samoobsługowych terminali na Ukrainie jest doskonała znajomość lokalnego rynku, wypracowane kontakty handlowo-biznesowe oraz przedstawicielstwa spółki Integer.ua.

„Nasze doświadczenie zgromadzone na europejskich rynkach e-commerce pokazuje, że zapewnienie klientom możliwości kupna i dostawy zamówionego towaru do wybranego Paczkomatu® InPost buduje przewagę konkurencyjną wobec podmiotów, które nie oferują takiego rozwiązania. Obecnie dostrzegamy wzrost zainteresowania naszymi usługami zarówno wśród ukraińskich e-kupujących, jak i wirtualnych serwisów zakupowych. Bez wątpienia jest to efekt skuteczności naszej usługi, która jest ekonomiczna, oferuje możliwość płatności za pobraniem, a przy tym jest bardzo elastyczna i łatwo integruje się z API e-sklepów” – dodaje Waldemar Brzoska.

Paczkomaty® InPost działają już na 4 kontynentach, między innymi w takich krajach jak: Wielka Brytania, Francja, Włochy, Polska, Irlandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja, Czechy, Słowacja, Kolumbia, Kanada, Australia, Arabia Saudyjska. Do końca 2015 roku na całym świecie będzie dostępnych – w różnych modelach biznesowych – ponad 5000 Paczkomatów®InPost. Spółka planuje instalację kolejnych 4000 terminali na terenie Europy, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie.

Najwyższą jakość usług Grupy Integer.pl potwierdzają nagrody: polscy internauci już po raz trzeci wyróżnili InPost – spółkę wchodzącą w skład Grupy Kapitałowej – nagrodą Ekomersy w kategorii „Najlepszy produkt/usługa wspierający logistykę e-sklepu”. Innowacyjność firmy została doceniona między innymi przez tygodnik WPROST tytułem „Innowatora Roku 2014” i zwyciężyła w konkursie „Lider Nowoczesnych Technologii” organizowanym przez Instytut Nowych Technologii. Grupa Integer.pl otrzymała też Nagrodę Specjalną w konkursie „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion” za dynamiczną ekspansję i promocję Polski za granicą. Konsekwentny rozwój firmy potwierdza również tytuł „Gazele Biznesu” przyznawany przez Puls Biznesu najdynamiczniej rozwijającym się polskim firmom.

InPost otrzymał także liczne wyróżnienia międzynarodowe: tytuł ‘Supplier of the Year’ podczas Post Expo 2014, czterokrotne zwycięstwo w prestiżowym konkursie World Mail Award w latach 2010 – 2013, nagroda „The Delivery Excellence Award 2014” w kategorii: „Best Carrier Contribution to Delivery Innovation”, które Paczkomaty® InPost otrzymały 2014 w Wielkiej Brytanii, czy Postal Technology International Award w kategorii ‘Retail Innovation of the Year’ za ‘Innowację Roku’.

 Więcej informacji na: www.integer.pl, www.inpost.pl, www.paczkomaty.plorazwww.f.ua.

[1] Badanie przeprowadzono w lutym 2015

[2] Forecasts for Ukrainian e-commerce market: http://smart-payments.info/eng/news/1408.html

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack