Terminale łączące funkcjonalności bankomatu i paczkomatu

Projekt pt. „Wytworzenie demonstracyjnej instalacji terminali łączących funkcjonalności bankomatu i paczkomatu w celu weryfikacji technologii Modular Parcel Machine objętej zgłoszeniem patentowym nr EP 2711904 i pozytywnym sprawozdaniem o stanie techniki”

Cele projektu:

  • Budowa sieci demonstracyjnej 30 urządzeń – paczkomatów terminalowych zintegrowanych z bankomatem.
  • Weryfikacja w warunkach rzeczywistych sprawności działania paczkomatu terminalowego, zdolnego do integracji z bankomatami.

Planowane efekty:

  • Możliwość dokonywania płatności za przesyłkę, wydawania komend otwarcia skrytki, nadawania paczek, bezpośrednio w bankomacie dostępnym 24h/7 dni.

  • Możliwość wyboru rodzaju usługi - usługa paczkomatowa (zapłata za przesyłkę i odbiór, możliwość nadawania przesyłek etc.) lub usługa bankomatowa (tradycyjna wypłata lub wpłata gotówki), które będą dostępne za pośrednictwem intuicyjnego interfejsu użytkownika znajdującego się bezpośrednio w bankomacie.
  • Zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa poprzez całodobowy monitoring urządzenia; terminal będzie wyposażony w niezależny monitoring skrytek w postaci cyfrowego urządzenia nagrywającego (DVR) i zestawu kamer.
  • Zapewnienie wysokiego poziomu poprawności obsługi klienta (system identyfikacji zamówień oparty o kody kreskowe zapewniający, że kurier załadował właściwą paczkę do właściwej skrytki).
  • Możliwość bezpłatnego recyklingu nieaktywnych kart płatniczych - klient banku będzie miał możliwość zostawienia w urządzeniu nieaktualnej karty płatniczej i pobranie nowej karty, bez ponoszenia żadnych kosztów.
  • Paczkomat terminalowy wyposażony będzie w dodatkowy sterownik centralny, który pozwala na integrację terminalu z dodatkowymi urządzeniami tj. skaner lub inne urządzenie przewidziane do integracji w przyszłości (typu: NFC/RFID).

Wartość projektu: 13 412 756,58 PLN

Dofinansowanie projektu z UE: 5 365 102,63 PLN

Fundusze EuropejskieUnia Europejska