Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

28 Stycznia 2015

FORBES nagrodził najlepsze polskie firmy

Grupa Integer.pl – właściciel sieci innowacyjnych Paczkomatów® InPost – została uhonorowana po raz kolejny tytułem „Diament FORBES” w zestawieniu przygotowanym przez FORBES. W rankingu znalazły się firmy, które w 2014 roku wykazały największy przeciętny roczny wzrost wartości i osiągnęły przychody ze sprzedaży na poziomie co najmniej 5 mln złotych. Grupa Integer.pl znalazła się na 1. miejscu w rankingu dużych firm z województwa małopolskiego, które osiągnęły przychody powyżej 250 mln zł, a w skali ogólnopolskiej zajęła 9. miejsce. Jest to kolejny sukces firmy w tym prestiżowym rankingu – w zeszłym roku spółka znalazła się wśród najlepszych przedsiębiorstw średniej wielkości z przychodami od 50 do 250 mln zł.

Ranking “Diamenty FORBES” został opracowany przez wywiadownię gospodarczą Bisnode Polska na zlecenie polskiej edycji FORBES, magazynu poświęconego tematyce gospodarczej. Lista powstała na bazie danych o przedsiębiorstwach, które w 2014 roku uzyskały na podstawie wskaźników EBIT i ROA pozytywny rating rentowności, mają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają z płatnościami. 

„Celem Grupy Integer.pl jest dostarczanie innowacyjnych usług, które odmieniają życie nie tylko konsumentów, ale także rewolucjonizują funkcjonowanie całej branży logistycznej. Odnosimy liczne sukcesy w dziedzinie rozwiązań dedykowanych sektorowi pocztowo-kurierskiemu. Nasze przełomowe rozwiązania „made in Poland” znajdują uznanie na największych rynkach e-commerce, takich jak Wielka Brytania, Francja czy Włochy, gdzie e-klienci pokochali Paczkomaty® InPost – intuicyjne, samoobsługowe terminale do odbierania i nadawania przesyłek w trybie 24/7. Dzięki nim ustanowiliśmy nowy, światowy standard dla dostaw zakupów online, który inspiruje między innymi takich graczy jak Google czy Amazon. Posiadamy bogate know-how i doświadczenie, które buduje naszą przewagę konkurencyjną i pozwala osiągać imponujące wyniki finansowe. Otrzymanie po raz drugi z rzędu tytułu „Diamenty Forbesa" potwierdza naszą wysoką skuteczność, a przy tym motywuje nas do dalszej intensywnej pracy nad rozwojem i udoskonalaniem oferowanych przez nas usług”mówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl

Grupa Integer.pl jest właścicielem największej na świecie sieci Paczkomatów® InPost, innowacyjnych, automatycznych terminali do odbierania i nadawania paczek 24 godziny na dobę oraz InPost, prywatnej poczty. W 2013 roku liczba przesyłek obsłużonych przez spółki z Grupy Integer.pl wyniosła około 240 mln sztuk, zaś w 2014 roku poziom ten wzrósł do średnio 25 mln sztuk miesięcznie. Listy i paczki są sekwencjonowane w nowoczesnej sortowni o powierzchni 10 tysięcy metrów kwadratowych, która obsługuje nawet 1,2 mln przesyłek dziennie dzięki ultranowoczesnym sorterom. Zlokalizowana jest ona w województwie łódzkim.

W Polsce działa 1.100 Paczkomatów® InPost, które będą systematycznie rozbudowywane jeśli chodzi o pojemność. Ponadto InPost zawarł porozumienie z Allegro o strategicznej współpracy w ramach dostaw produktów zamawianych online. Teraz w opcjach przesyłki każdy e-sprzedawca może dodać nowe możliwości: Allegro Paczkomaty® InPost (7,99 zł) i Allegro Polecony InPost (3,94 zł). Jest to najtańsza dostępna forma dostawy – zarówno w odniesieniu do listu poleconego, jak i paczki. W każdej z tych opcji klienci mają zagwarantowany darmowy zwrot kupionego towaru. Poza Allegro, konsumenci kupujący we wszystkich sklepach internetowych także mają możliwość bezpłatnej wymiany towaru lub zwrotu za pośrednictwem Paczkomatów® InPost i serwisu SzybkieZwroty.pl. Wszystkie Paczkomaty® InPost są wyposażone w czytniki kart płatniczych, część obsługuje też płatności zbliżeniowe - docelowo funkcjonalność ta będzie wprowadzona we wszystkich urządzeniach. 

Dostawę za pomocą Paczkomatów® InPost umożliwia obecnie blisko 6.500 e-sklepów na świecie (m.in. Merlin, MediaMarkt, Saturn, Gandalf.com.pl, Answear.com) oraz 30.000 sprzedawców oferujących swoje produkty na Allegro. Według badań Grupy Integer.pl, w sumie z Paczkomatów® InPost skorzystało już ponad 20 milionów klientów, a 98% paczek jest gotowych do odbioru w ciągu 24 godzin od nadania. Aż 98% użytkowników deklaruje chęć ponownego skorzystania z usługi, a 97% z nich poleca je znajomym. Dla e-sklepu powodami wyboru dostawy za pomocą Paczkomatów® InPost jest konkurencyjna cena przesyłki i komfort dla klienta. Jak pokazują statystyki, blisko 60% produktów jest odbieranych z innowacyjnych terminali poza standardowymi godzinami otwarcia punktów usługowych, co dowodzi dużego zapotrzebowania na nieograniczone czasowo rozwiązania.

Paczkomaty® InPost działają już na wszystkich kontynentach, między innymi w krajach takich jak: Wielka Brytania, Francja, Włochy, Polska, Irlandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja, Czechy, Słowacja, Kolumbia, Kanada, Australia, Arabia Saudyjska, Malezja. Na całym świecie funkcjonuje – w różnych modelach biznesowych – ponad 3500 Paczkomatów®. Spółka planuje instalację kolejnych 6000 terminali na terenie Europy, Azji, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie.

Najwyższą jakość usług Grupy Integer.pl potwierdzają nagrody: polscy internauci już po raz trzeci wyróżnili InPost nagrodą Ekomersy w kategorii „Najlepszy produkt/usługa wspierający logistykę e-sklepu”. Innowacyjność firmy została doceniona między innymi przez tygodnik WPROST tytułem „Innowatora Roku 2014” i zwyciężyła w konkursie „Lider Nowoczesnych Technologii” organizowanym przez Instytut Nowych Technologii. Grupa Integer.pl otrzymała też Nagrodę Specjalną w konkursie „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion” za prężną ekspansję i promocję Polski za granicą. Konsekwentny rozwój firmy potwierdza również tytuł „Gazele Biznesu” przyznawany przez Puls Biznesu najdynamiczniej rozwijającym się polskim firmom. 

O międzynarodowym uznaniu InPost świadczą liczne wyróżnienia: tytuł ‘Supplier of the Year’ podczas Post Expo 2014, czterokrotne zwycięstwo w prestiżowym konkursie World Mail Award w latach 2010 – 2013, nagroda „The Delivery Excellence Award 2014” w kategorii: „Best Carrier Contribution to Delivery Innovation”, które Paczkomaty® InPost otrzymały 2014 w Wielkiej Brytanii, czy Postal Technology International Award w kategorii ‘Retail Innovation of the Year’ za ‘Innowację Roku’.

Więcej informacji dostępnych jest na: www.paczkomaty.pl, www.inpost.pl, www.integer.pl.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack