Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

E-commerce Polecony InPost, czyli nowa usługa dla handlu internetowego

14 Lipca 2015

Rozszerzenie opcji dostaw oferowanych przez InPost dla dynamicznie rosnącego sektora zakupów on-line

InPost wprowadza innowacyjne rozwiązanie – E-commerce Polecony InPost, które zapewni tanią i szybką formę dostawy pod wskazany adres dla osób zamawiających produkty on-line. Usługa jest dedykowana zarówno klientom biznesowym– właścicielom e-sklepów, jak i wszystkim tym użytkownikom, którzy dotychczas korzystali z Managera Paczek. Jej zaletami jest między innymi: bezpieczeństwo, możliwość śledzenia procesu doręczenia za pomocą strony internetowej, opcje nadania paczki o maksymalnej wadze do 1 kg, a także konkurencyjna cena – 4,99 zł (netto) za przesyłkę.

E-commerce Polecony InPost oprócz dostarczenia przesyłki w terminie do 3 dni roboczych (D+3), gwarantuje także Klientom awizowanie przesyłki oraz darmowy zwrot zamówienia do adresata w przypadku niepodjętych paczek. Z kolei możliwość śledzenia przesyłek w Managerze Paczek przez nadawcę oraz na stronie internetowej przez odbiorcę, podnosi komfort transakcji oraz podwyższa poczucie bezpieczeństwa korespondencji, jak i całej procedury doręczenia.

Wdrożenie E-commerce Polecony InPost jest odpowiedzią na bieżące potrzeby rynku. Dla konsumentów dokonujących zakupów w e-sklepach kluczowa rolę odgrywa minimalizacja kosztów związanych z dostawą. Dane zebrane przez Megapanel PBI/Gemius pokazują, że niższe koszty dostawy są czynnikiem, który skłoniłby aż 69% konsumentów do częstszego dokonywania zakupów przez Internet[1]. Potwierdzają to również wyniki badań przeprowadzonych przez Forrester Research. Zdaniem firmy analitycznej zbyt wysokie koszty dostawy są najczęściej wskazywanym powodem porzucenia koszyka (44% wskazań)[2].

Nowa opcja wprowadzona przez InPost to gwarancja bezpieczeństwa i terminowość dostarczenia zamawianego za jej pośrednictwem produktu. Przesyłka ma charakter rejestrowany, co oznacza, że może być monitorowana na każdym etapie procesu doręczenia, a w przypadku nieobecności adresata jest awizowana na takich samych zasadach, jak list polecony.

Wprowadzone przez nas narzędzie jest z pewnością atrakcyjnym rozwiązaniem dla podmiotów działających na rynku e-commerce – zarówno dla drobnych przedsiębiorców, jak i dużych sklepów internetowych. Dzięki niej możemy zapewnić jeszcze wyższy standard obsługi i komfort wynikający ze świadczonych przez nas usług. E-commerce Polecony InPost to najlepsza opcja, służąca wysyłaniu małych przedmiotów – takich, jak: biżuteria, płyty, gry, kosmetyki, perfumy czy książki. Stanowi to idealny wariant dla e-sprzedawców oraz ich klientów – tani, wygodny oraz bezpiecznykomentuje Sebastian Anioł, prezes InPost SA.

E-commerce Polecony InPost funkcjonuje od czerwca bieżącego roku i jest dedykowany właścicielom e-sklepów oraz wszystkim klientom korzystającym z aplikacji Manager Paczek, którzy posiadają aktywne konto pre-paid lub podpisali z InPost umowę w zakresie świadczenia usług logistycznych.

To innowacyjne rozwiązanie jest uzupełnieniem dotychczas oferowanych usług kurierskich. Zlecenie nadania przesyłek generowane jest za pomocą Managera Paczek – oprogramowania stworzonego przez InPost dla klientów biznesowych na potrzeby obsługi procesu logistycznego– z możliwością synchronizacji oprogramowania z systemem obsługującym dany e-sklep za pomocą API. Nadawca wybiera jedną z opcji doręczania: door-to-door (od drzwi do drzwi, czyli odbiór od nadawcy i doręczenie pod adres adresata) lub point-to-door (odbiór z określonego miejsca i doręczenie pod adres adresata np. z Punktu Obsługi Klienta InPost).

InPost – największy prywatny operator w Polsce – dysponuje siecią ponad 8.100 punktów obsługi klienta w całej Polsce, z których 76% czynna jest także w soboty, a 8% w niedziele. Codziennie ponad 10.000 doręczycieli dostarcza pocztę do drzwi mieszkańców w całej Polsce. Adresaci i nadawcy mogą śledzić drogę listów na stronach inpost.pl.

Spółki z Grupy Integer.pl od wielu lat z sukcesami obsługują 3 główne obszary: usługi paczkowe dedykowane branży e-commerce oraz klientom indywidualnym w oparciu o sieć innowacyjnych Paczkomatów® InPost, usługi pocztowo-kurierskie na podstawie sieci własnych oddziałów i doręczycieli, a także usługi finansowo-ubezpieczeniowe. Obecnie InPost w swojej ofercie posiada także usługi kurierskie, Allegro Paczkomaty InPost i Allegro Polecony InPost.

W IV kwartale 2014 roku InPost zawarł porozumienie z Allegro o strategicznej współpracy w ramach dostaw produktów zamawianych online. W opcjach przesyłki każdy e-sprzedawca może dodać możliwości: Allegro Paczkomaty® InPost (7,99 zł) i Allegro Polecony InPost (3,94 zł). Jest to najtańsza dostępna forma dostawy – zarówno w odniesieniu do listu poleconego, jak i paczki. W każdej z tych opcji klienci mają zagwarantowany darmowy zwrot kupionego towaru.

Od II kwartału 2015 roku InPost świadczy również usługi kurierskie dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Obejmują one dostawę paczek w dowolne miejsce na terenie całej Polski. Wszystkie opcje w serwisie krajowym realizowane są do drzwi odbiorcy lub do jednego z Paczkomatów® InPost. Wysoka jakość obsługi, gwarancja dostawy następnego dnia (także do godz. 12.00 i 17.00), atrakcyjna cena i największa sieć punktów – to atuty InPost w ramach kompleksowej obsługi ‘pod jednym dachem’.

Aż 96% klientów twierdzi, że obsługa w placówkach InPost jest „dobra” i „bardzo dobra” – tak wynika z badań konsumenckich przeprowadzonych w punktach największego prywatnego operatora pocztowego w Polsce[1]. Sondaż potwierdza także zadowolenie Klientów z funkcjonowania całej sieci POK InPost w Polsce. Aż 76% ankietowanych uważa, że znajdują się one „blisko” lub „bardzo blisko” ich miejsca zamieszkania. Ponadto z badań MillwardBrown wynika, że aż 61% Polaków zna firmę InPost[2].

W 2014 roku liczba przesyłek obsłużonych przez InPost wyniosła około 280 mln sztuk. Listy i paczki dostarczane przez InPost są sekwencjonowane w nowoczesnej sortowni, która obsługuje nawet 1,2 mln przesyłek dziennie dzięki zaawansowanym technologicznie urządzeniom sortującym.

W grudniu 2014 InPost sfinalizował przejęcie 100% akcji Polskiej Grupy Pocztowej SA. Spółki zintegrowały swoje struktury operacyjne, a formalne przejęcie akcji stanowiło ostatni etap w procesie akwizycji PGP. Tym samym zwiększy się potencjał obsługi korespondencji przez InPost, w tym także w zakresie kontraktów publicznych. PGP pozostanie jednak oddzielną spółką i marką dedykowaną dla klienta biznesowego wymagającego zaawansowanych usług pocztowych. W ostatnim czasie InPost wygrał przetarg na obsługę korespondencji KRUS wyceniony na niemal 23 mln zł. Ponadto InPost wraz z PGP od roku realizuje obsługę korespondencji sądów powszechnych i prokuratur – dwuletni kontrakt ma wartość niemal 500 mln zł i obejmuje 100 mln przesyłek.

InPost i PGP dzięki efektywności operacyjnej oferują klientom najwyższą na rynku skuteczność doręczeń – aż 75% przesyłek poleconych doręczonych jest bezpośrednio do adresata (bez awiza). Spółki notują także wyższą niż operator wyznaczony terminowość doręczeń przesyłek poleconych – 92% dla listów D+3 oraz 97,5% dla listów D+5.

Więcej informacji na: www.paczkomaty.pl, www.integer.pl, www.inpost.pl.

­[[1]] Raport Megapanel PBI/Gemius „E-Commerce w Polsce 2014”
www.infomonitor.pl/download/e-commerce-w-polsce-2014.pdf

[[2]] Raport Forrester Research “Understanding Shopping Cart Abandonment 2015” https://www.forrester.com/Understanding+Shopping+Cart+Abandonment/fulltext/-/E-RES56827    

[1] Badanie przeprowadzone w punktach obsługi klienta InPost na próbie 818 respondentów.

[2] Badanie zostało przeprowadzone techniką CAPI (Computer Assisted Personal Interview) w dniach 30 stycznia – 3 lutego 2015 roku. Pytania zostały zadane ogólnopolskiej reprezentatywnej grupie osób w wieku 15-75 lat – wynoszącej 1007 osób. Podczas dobierania próby respondentów uwzględniono rozkład terytorialny (16 województw i 7 klas wielkości miejscowości) oraz wzięto pod uwagę płeć i wiek ankietowanych.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack