Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

easyPack nagrodzony Diamentem Private Equity 2015

10 Czerwca 2015

Wyróżnienie w kategorii „Najbardziej innowacyjna spółka portfelowa roku” dla easyPack

easyPack – właściciel największej na świecie sieci Paczkomatów® pod marką InPost umożliwiających samodzielne nadawanie i odbieranie przesyłek w trybie 24/7 – został uhonorowany w konkursie „Diamenty Private Equity 2015” w kategorii „Najbardziej innowacyjna spółka portfelowa roku”. Nagrody – dla wyróżniających się podmiotów z branży Private Equity w Polsce – zostały przyznane już po raz szósty. Organizatorem konkursu jest Executive Club, a patronat nad wydarzeniem objęło Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych. Kapituła składająca się z doświadczonych ekspertów rynku inwestycji kapitałowych doceniła aktywność i skuteczność ekspansji easyPack na arenie międzynarodowej.

Private Equity Forum to całodniowe wydarzenie poświęcone debacie na tematy kluczowe dla gospodarki oraz najistotniejszym aspektom determinującym obraz polskiego Private Equity na tle międzynarodowym. Tegoroczną edycję rozpoczęło wystąpienie Janusza Lewandowskiego, Przewodniczącego Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów. Organizatorem Forum jest Executive Club, organizacja zrzeszającą przedstawicieli top managementu, reprezentujących najważniejsze polskie i międzynarodowe przedsiębiorstwa. Począwszy od roku 2005 w Klubie skupieni są liderzy biznesu o ugruntowanej pozycji, którzy swoimi działaniami wyznaczają kierunki rozwoju polskiej gospodarki.

Wyróżnienia „Diamenty Private Equity” zostały przyznane po raz szósty. Oprócz easyPack, wśród pozostałych podmiotów nominowanych do nagrody, znalazły się także: Grupa Wirtualna Polska, HTL – STREFA, Librus, NanoVelos oraz XTRF Management Systems.

„Wdrażanie innowacyjnych rozwiązań na rynek – czego najlepszym przykładem są właśnie Paczkomaty® InPost – jest kluczowym czynnikiem polityki biznesowej spółki easyPack. Od lat dokładamy wszelkich starań, aby nasza oferta w najwyższym stopniu spełniała oczekiwania zarówno klientów indywidualnych, jak i firm. Systematycznie rozszerzamy jej zakres oraz poprawiamy jakość świadczonych usług. W ostatnim czasie zawarliśmy też szereg umów w zakresie dofinansowania projektu paczkomatowego, których łączna pula wynosi ponad 115 mln euro. Uzyskane w ten sposób środki inwestycyjne umożliwią nam kontynuację międzynarodowej ekspansji naszych urządzeń i uruchomienie ich na kolejnych rynkach zagranicznych. Wygrana w konkursie o „Diamenty Private Equity” potwierdza słuszność naszej dotychczasowej strategii i stanowi ogromną motywację do dalszych działań w zakresie realizacji kolejnych pionierskich pomysłów”– komentuje Rafał Brzoska, prezes Integer.pl, spółki posiadającej większościowy pakiet udziałów w easyPack.

W maju 2015 roku globalny fundusz inwestycyjny Templeton Strategic Emerging Markets Fund IV, LDC (“TSEMF IV”) i Grupa Ubezpieczeniowa PZU ogłosiły wspólnie z Grupą Integer.pl inwestycję w kwocie 81,7 mln euro w spółkę easyPack. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozwój Paczkomatów® InPost na rynkach międzynarodowych. Jednocześnie została podpisana umowa z BGK o udzielenie spółce finansowania dłużnego w kwocie 36,7 miliona USD, przeznaczonego na rozwój Paczkomatów® InPost na rynku kanadyjskim.

Paczkomaty® InPost działają już na 5 kontynentach, między innymi w takich krajach jak: Wielka Brytania, Francja, Włochy, Polska, Irlandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja, Czechy, Słowacja, Kolumbia, Kanada, Australia, Arabia Saudyjska. Do końca 2015 roku na całym świecie będzie dostępnych – w różnych modelach biznesowych – ponad 5000 Paczkomatów® InPost. Spółka planuje instalację kolejnych 4000 terminali na terenie Europy, Azji, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

W Polsce działa już ponad 1300 Paczkomatów® InPostsieć w porównaniu z końcem 2014 roku została rozszerzona o 200 lokalizacji. Decyzja o rozbudowie wynika z rosnących potrzeb mieszkańców mniejszych miejscowości, którzy coraz chętniej korzystają z oferty e-sklepów i ma na celu zapewnienie im możliwości odbioru paczek w trybie 24/7. Grupa Integer.pl zamierza kontynuować ekspansję i zainstaluje w 2015 roku łącznie 600 nowych terminali.

Najwyższą jakość usług Grupy Integer.pl potwierdzają także inne nagrody: polscy internauci już po raz trzeci wyróżnili InPost – spółkę wchodzącą w skład Grupy Kapitałowej – nagrodą Ekomersy w kategorii „Najlepszy produkt/usługa wspierający logistykę e-sklepu”. Innowacyjność firmy została doceniona między innymi przez tygodnik WPROST tytułem „Innowatora Roku 2014” i zwyciężyła w konkursie „Lider Nowoczesnych Technologii” organizowanym przez Instytut Nowych Technologii. Grupa Integer.pl otrzymała też Nagrodę Specjalną w konkursie „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion” za dynamiczną ekspansję i promocję Polski za granicą. Konsekwentny rozwój firmy potwierdza również tytuł „Gazele Biznesu” przyznawany przez Puls Biznesu najdynamiczniej rozwijającym się polskim firmom.

InPost otrzymał także liczne wyróżnienia międzynarodowe: tytuł ‘Supplier of the Year’ podczas Post Expo 2014, czterokrotne zwycięstwo w prestiżowym konkursie World Mail Award w latach 2010 – 2013, nagroda „The Delivery Excellence Award 2014” w kategorii: „Best Carrier Contribution to Delivery Innovation”, które Paczkomaty® InPost otrzymały 2014 w Wielkiej Brytanii, czy Postal Technology International Award w kategorii ‘Retail Innovation of the Year’ za ‘Innowację Roku’.

Więcej informacji na: www.integer.pl, www.inpost.pl,www.paczkomaty.pl oraz www.executive-club.com.pl.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack