Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Ekspansja trwa Ameryka Środkowa i Karaiby wkrótce z Paczkomatami InPost!

26 Listopada 2013

Informacja prasowa                                                                                                                                                                                                  Kraków, 26 listopada 2013

 

Ekspansja trwa – Ameryka Środkowa i Karaiby wkrótce z Paczkomatami InPost!

 

Grupa Integer.pl – właściciel największej na świecie sieci Paczkomatów – sfinalizowała transakcję sprzedaży swoich 10 innowacyjnych terminali firmie Aeropost – czołowemu operatorowi e-commerce funkcjonującemu na terenie Ameryki Środkowej i Wysp Karaibskich. W najbliższych miesiącach pierwsze Paczkomaty zostaną rozlokowane na Kostaryce, w Salwadorze oraz Gwatemali. Drugi etap ekspansji obejmie z kolei: Jamajkę, Dominikanę, Barbados, Panamę oraz Trynidad i Tobago. Całość strategii amerykańskiego kuriera zakłada uruchomienie łącznie ponad 100 maszyn. Staną one na terenie 30 wysp i krajów, rewolucjonizując międzynarodowy handel towarów ze Stanów Zjednoczonych w tym regionie świata.

 

Najnowsza wersja Paczkomatu InPost zaoferuje klientom Aeropost możliwość jeszcze szybszego odbierania przesyłek za pomocą QR kodu. Dzięki zaawansowanej integracji terminali z mobilnymi aplikacjami oraz wykorzystaniu technologii CodeWise, czas operacji zostanie skrócony o ponad połowę – z 15 do 7 sekund.

 

-To, że kolejny istotny międzynarodowy gracz decyduje się na współpracę z naszą firmą, potwierdza, jak szybko Paczkomaty® InPost rewolucjonizują rynek pocztowo-kurierski na świecie. Nasz sukces budujemy w oparciu o efektywną kooperację z czołowymi operatorami pocztowymi, do których należą m.in.: Australia Post, Saudi Post, Correos Chile, Íslandspóstur, Cyprus Post czy Eesti Post. W przypadku estońskiej poczty już 50% paczek pochodzących z portali aukcyjnych i e-sklepów trafia do naszych terminali! Jestem przekonany, że urządzenia doskonale sprawdzą się także w Ameryce Środkowej i Wyspach Karaibskich, redukując koszty obsługi kurierskiej i gwarantując klientowi niespotykaną dotąd wygodę w odbiorze towarów – mówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

 

Aeropost proponuje konsumentom z Ameryki Południowej rozwiązania z zakresu transgranicznych dostaw towarów pochodzących z rynku e-commerce w Stanach Zjednoczonych. Sieć Aeropost obecna jest w 38 krajach, w których firma - za pośrednictwem swoich 100 sklepów – umożliwia klientom dokonywanie płatności, odbiór przesyłek oraz pomoc w dokonywaniu zakupów online.

 

Amerykański kurier to kolejny znaczący partner, który w tym roku podpisał umowę z Grupą Integer.pl. Nie tak dawno polski dostawca Paczkomatówwygrał m.in. przetarg na dostawę terminali dla Íslandspóstur – narodowego operatora pocztowego prowadzącego swoje działania na terenie Islandii. Pierwsze zlecenie obejmuje dostarczenie 18 Paczkomatów, z czego 8 do końca 2013 roku, a kolejne 10 maszyn do końca 2014 roku.

 

Grupa Integer.pl dynamicznie rozwija także własną sieć Paczkomatów InPost. Do końca 2013 roku na rynku rumuńskim rynku stanie 200 maszyn brandowanych marką polskiego operatora. To pierwszy etap ekspansji rewolucyjnych terminali w tamtejszym regionie. W sumie do końca 2014 roku w Rumunii zainstalowanych zostanie aż 500 Paczkomatów InPost.

 

Do końca 2013 roku na całym świecie funkcjonować będzie – w różnych modelach biznesowych – około 2.750 Paczkomatów. Terminale są już dostępne w 15 krajach na całym świecie – w zaledwie 2 lata podbiły oprócz Polski: Arabię Saudyjską, Australię, Chile, Wielką Brytanię, Irlandię, Islandię, a także Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Rosję, Cypr, Słowację oraz w Czechy.

 

Obecnie trwają prace nad pozyskaniem około 6000 lokalizacji na kolejne urządzenia. Nowe terminale staną w 15 kolejnych krajach: Francji, Włoszech, Austrii, na Węgrzech, w Turcji, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Danii, Holandii, Szwajcarii, Rumunii i Bułgarii, Rosji oraz Hiszpanii. W ciągu najbliższych 4-5 lat Paczkomaty® InPost pojawią się też w obu Amerykach oraz w Azji. Trwają prace nad przygotowaniem lokalizacji pod planowaną inwestycję. W Stanach Zjednoczonych Grupa Integer.pl zamierza uruchomić 10.000 Paczkomatów do końca 2016 roku, zaś w Azji w pierwszej kolejności Paczkomaty wejdą do Chin – do Pekinu i Szanghaju. Całość inwestycji docelowo może sięgnąć nawet 1 mld euro.

 

Paczkomaty® InPost to wielokrotny laureat międzynarodowych konkursów branżowych. Najwyższą jakość i innowacyjność terminali potwierdził tryumf Grupy Integer.pl w tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu World Mail Awards 2013. Spółka zwyciężyła w kategorii ‘Obsługa Klienta’, pokonując innych wiodących operatorów takich, jak: Singapore Post oraz LibanPost. Innowacyjne terminale na stałe zagościły również w świadomości internetowych konsumentów. E-klienci już po raz drugi przyznali palmę pierwszeństwa Paczkomatom w konkursie ‘Ekomersy’ w kategorii ‘Najlepszy produkt/usługa wspierająca logistykę e-sklepu’.

 

Nowy produkt Grupy Integer.pl oraz firmy NCR Corp. – Paczkomat modułowy V generacji – został z kolei uznany za ‘Innowację Roku’ w prestiżowym konkursie Postal Technology International Awards.

 

Więcej informacji na: www.integer.pl, www.paczkomaty.pl oraz www.inpost.pl.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack