Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Grupa Integer.pl - 147 mln zł z oferty prywatnej akcji

07 Czerwca 2013

Informacja prasowa
                                                                                                                                                                                                          Kraków, 7 czerwca 2013

 

Grupa Integer.pl – 147 mln zł z oferty prywatnej akcji

 

Polscy i zagraniczni inwestorzy instytucjonalni objęli wszystkie akcje w ofercie

 

Grupa Integer.pl – czołowa polska grupa pocztowa, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy oraz właściciel sieci Paczkomatów InPost - zakończyła z sukcesem prywatną ofertę akcji kierowaną do polskich oraz zagranicznych inwestorów instytucjonalnych. Łącznie spółka pozyskała ok. 147 mln zł, które zostaną przeznaczone na sfinansowanie ekspansji EasyPack oraz kontynuację strategii opartej o intensywny rozwój sieci Paczkomatów w Polsce i za granicą.

 

Grupa Integer.pl oferowała 296.886 nowych akcji zwykłych na okaziciela serii I o wartości nominalnej 1 zł oraz 292.771 nowych akcji zwykłych na okaziciela serii J o wartości nominalnej 1 zł każda - w ramach oferty prywatnej przeprowadzanej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i skierowanej do mniej niż 150 wybranych inwestorów. Oferta prywatna została zrealizowana w trybie przyspieszonej budowy księgi popytu wśród wybranych inwestorów.

 

W obliczu ponad dwukrotnej nadsubskrypcji prezes Grupy Integer.pl S.A. zgodził się wesprzeć dalsze poszerzenie bazy inwestorów poprzez sprzedaż mniej niż 5% posiadanego przez niego i jego spółkę zależną A&R Investments Ltd. istniejącego pakietu akcji.

 

Globalnym koordynatorem oferty oraz wyłącznym prowadzącym księgę popytu był WOOD & Co. Financial Services a.s. S.A. Oddział w Polsce.

 

Istotne poszerzenie akcjonariatu o zagranicznych inwestorów instytucjonalnych (ok. połowa wszystkich inwestorów w ofercie prywatnej) oceniam, jako kolejny krok milowy dla Grupy Integer.pl. Międzynarodowa ekspansja Paczkomatów jest naszym priorytetem – na wszystkich światowych rynkach sektor e-commerce rośnie w tempie dwucyfrowym. Chcemy być jednym z pierwszych graczy intensywnie korzystających z tego nowego trendu. Ostatnie miesiące były dla nas przede wszystkim okresem poszukiwania i kontraktowania lokalizacji pod kolejne urządzenia - rozlokowaliśmy ponad 500 nowych maszyn. Podtrzymujemy też plan zakładający rozstawienie jeszcze w 2013 roku około 3,5 tys. Paczkomatów w różnych krajach. Inwestycje w tym zakresie szacujemy na około 70 mln euro. Dlatego nie wykluczamy kolejnych działań zapewniających Grupie finansowanie na rozwój, szczególnie, jeśli zainteresowanie inwestorów będzie nadal tak duże jak w przeprowadzonej ofercie" – komentuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

 

Komercyjny start Paczkomatów w UK pod koniec kwietnia 2013 zapoczątkował jednocześnie nową strategię sprzedażową Grupy w odniesieniu do Paczkomatów InPost. Łączony model biznesowy - oparty na otwartej współpracy z partnerami, połączonej z aktywną sprzedażą własną – będzie kontynuowany na kolejnych rynkach, na których rozwijana będzie sieć urządzeń do całodobowego nadawania i odbierania przesyłek. Plany w tym zakresie na 2013 rok obejmą – poza Wielką Brytanią - m.in. Francję, Węgry, Turcję, Norwegię i Szwecję, a całościowo inwestycje w rozwój sieci szacowane są nawet na miliard euro. Ponadto, w ciągu najbliższych dwóch lat Paczkomaty® InPost mogą pojawić się również w obu Amerykach, a potem także w Azji. Całość inwestycji docelowo może sięgnąć nawet 1 mld euro.

 

Grupa Integer.pl odnotowała w I kwartale 2013 roku 83 mln zł skonsolidowanych przychodów, co oznacza wzrost o 9,6% w porównaniu z analogicznym okresem 2012 roku. Zysk netto wyniósł 5,68 mln zł. Skonsolidowany zysk na jedną akcję Integer.pl ukształtował się w na poziomie 1,29 zł.

 

Potwierdzeniem mocnej pozycji spółki Integer.pl na rynku kapitałowym jest zdobycie w marcu 2013 roku 7. miejsca – względem 16. w 2011 i 277. w 2010 roku – w rankingu Pulsu Biznesu „Giełdowa Spółka Roku 2012". Jednocześnie Integer.pl uplasował się na 2. miejscu w zestawieniu spółek, które odniosły sukces w 2012 roku i zajął 3. pozycję w kategorii „Perspektywy rozwoju”.

 

Więcej informacji o Grupie Integer.pl dostępnych jest na: www.inpost.pl, www.paczkomaty.pl oraz www.mobilneplatnosci.pl, a także na blogu: http://blog.inpost.pl/

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack