Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

InPost buduje z Fundacją Ewy Błaszczyk Klinikę Budzik

18 Lipca 2007

InPost buduje z Fundacją Ewy Błaszczyk Klinikę "Budzik"

InPost - pierwszy niezależny operator pocztowy o zasięgu ogólnokrajowym, należący do grupy kapitałowej INTEGER.pl - w ramach współpracy z Fundacją Ewy Błaszczyk "Akogo?" wspiera budowę kliniki - wzorca przy Rehabilitacji Neurologicznej w Centralnym Szpitalu Dziecięcym w Polsce. Z każdego sprzedanego znaku opłaty pocztowej InPost na pomoc Fundacji zostanie przekazany 1 grosz.

"Jako prężna i dynamicznie działająca firma postanowiliśmy zaangażować się w działania prospołeczne. Pomoc najbardziej potrzebującym rozpoczęliśmy od współpracy z Fundacją Anny Dymnej - "Mimo Wszystko", wspierając budowę ośrodka w Radwanowicach. Staramy się jednak rozwijać zakres działalności charytatywnej. Krok, który zrobiliśmy w kierunku Fundacji "Akogo?" Ewy Błaszczyk jest tylko jednym z wielu, jakie mamy zamiar podjąć. Mamy nadzieję, że nasze wsparcie pozwoli przyspieszyć budowę kliniki Budzik" - mówi Rafał Brzoska, prezes Zarządu InPost.

9 lipca InPost wprowadził do swojej oferty nowe struktury wagowe korespondencji oraz możliwość nadawania jej we własnej kopercie, przy użyciu znaków opłaty pocztowej InPost. Od tego momentu każdy1 grosz od sprzedanego znaku opłaty pocztowej przekazywany będzie przez spółkę na rzecz Fundacji. W ten sposób InPost dofinansowywać będzie budowę Kliniki "Budzik" przy Rehabilitacji Neurologicznej w Centralnym Szpitalu Dziecięcym w Polsce.Firma planuje długofalową współpracę z Fundacją.

"W październiku 2007 roku fundacja "Akogo?" obchodzi 5-lecie swojej działalności, w związku z tym jesienią tego roku zostanie wmurowany kamień węgielny pod budowę kliniki "Budzik" przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.  Inicjatywa firmy InPost  jest dla nas tym cenniejsza, że skierowana została do nas w tym właśnie czasie" - mówi Anna Krzysztofowicz, Dyrektor Fundacji "Akogo?

"Klinika Budzik" jest pierwszym w Polsce projektem kliniki-wzorca przy Rehabilitacji Neurologicznej w CZD - Centralnym Szpitalu Dziecięcym w Polsce, w której będą leczone dzieci po najcięższych urazach mózgu. Pacjenci będą leczeni i rehabilitowani nawet do półtora roku po wypadku według indywidualnego programu, który ustalą wspólnie lekarze, rehabilitanci i rodzice. W przyszłości Kliniki - "Budziki" zostaną wybudowane w centralnych miastach Polski, przy dużych placówkach medycznych posiadających odpowiednią infrastrukturę.

Więcej informacji na stronie www.inpost.pl.

Informacje dodatkowe:

Od 9 lipca firma InPost wprowadziła do swojej oferty nowe struktury wagowe korespondencji. Udogodnieniem dla osób korzystających z usług firmy InPost będzie możliwość nadawania przesyłek niestandardowych, czyli paczek dowolnego formatu i wagi we własnych opakowaniach. Do tego celu firma wprowadza do swojej oferty znaki opłaty pocztowej. Dzięki tym zmianom InPost będzie mógł jeszcze bardziej obniżyć ceny swoich usług zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

InPost jest pierwszym niezależnym operatorem pocztowym o zasięgu ogólnopolskim, należącym do grupy kapitałowej INTEGER.pl planującej w 2007 roku wejście na GPW. InPost świadczy usługi pocztowe na skalę ogólnokrajową od listopada 2006 roku w obszarze przesyłek o masie powyżej 50 g.

InPost dysponuje własnym zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu. Obecnie spółka posiada swoje przedstawicielstwa w 129 miastach Polski. Zgodnie ze strategią rozwojową, do końca 2007 roku firma będzie obecna na terenie całego kraju - w 200 miastach Polski przez sieć 1200 Punktów Obsługi Klienta. Cele strategiczno-rozwojowe InPost zakładają ponadto wprowadzanie 5 nowych usług rocznie.Docelowo - w 2008 roku - spółka będzie dysponować paletą 15 produktów z branży pocztowej, rozpocznie także świadczenie usług finansowo-ubezpieczeniowych i wprowadzi obsługę przesyłek międzynarodowych.

InPost kieruje swoją ofertę zarówno do klientów masowych (korporacyjnych), jak i indywidualnych. Propozycją firmy są zupełnie nowe, kompleksowe usługi pocztowe odpowiadające wysokim wymaganiom odbiorców. Terminowość, jakość serwisu i atrakcyjne ceny determinują filozofię biznesową firmy InPost.
InPost zakłada pozyskanie w ciągu trzech lat 10% rynku usług pocztowych. Obecnawartość rynku w kategorii wagowej powyżej 50g, w której działa spółka, to 1 miliard złotych.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.inpost.pl

INTEGER.plSA jest liderem na rynku kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych. Firma posiada 75 oddziałów regionalnych, a kurierzy INTEGERA dostarczają przesyłki w ponad 500 miastach w Polsce. Na rzecz spółki pracuje łącznie 7300 osób. Średnio miesięcznie firma kolportuje od  50 - 70 mln sztuk ulotek i druków reklamowych. INTEGER.pl posiada tytuł "Jakość Roku 2006" przyznany przez Polskie Badań Centrum i Certyfikacji oraz Certyfikat Jakości ISO 9001.

Jednym z najważniejszych działań strategicznych spółki  było połączenie z największym krajowym konkurentem Agencją Reklamową Fibra-Hallo oraz rozszerzenie prowadzonej działalności o świadczenie usług pocztowych. W  2007 roku spółka planuje swój debiut na warszawskiej giełdzie.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.integer.pl

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack