Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

InPost dostarczy świąteczne prezenty nawet w Wigilię

22 Grudnia 2015

InPost dostarczy świąteczne prezenty nawet w Wigilię

Do końca 2016 roku sieć terminali powiększy się do 2600 maszyn

InPost – w ramach zintegrowanej oferty logistycznej obejmującej usługi kurierskie, paczkomatowe oraz listowe – zapewni klientom możliwość doręczenia przesyłek we wszystkich trzech opcjach również w Wigilię Bożego Narodzenia. W tym czasie notowana jest wzmożona aktywność zakupowa konsumentów związana z korzystaniem z usług InPost, w tym doręczycieli i Paczkomatów® – poziom wypełnienia maszyn jest nawet trzykrotnie większy w porównaniu z pozostałymi miesiącami w roku. Dodatkowo Grupa Integer.pl planuje powiększenie sieci Paczkomatów® InPost[1] w Polsce, których liczba do końca 2016 roku osiągnie 2600 maszyn.

Dążymy do tego, by sprostać oczekiwaniom naszych klientów i zapewnić im otrzymanie zamówień jeszcze przed Bożym Narodzeniemwłaśnie dlatego pracujemy do ostatniej możliwej chwili, także w Wigilię. W celu utrzymania wysokiej terminowości dostaw podczas świątecznych szczytów zakupowych uruchomiliśmy tymczasowo dodatkowe rozwiązania w postacimobilnych punktów odbioru przy najbardziej obłożonych maszynach. Zależy nam, aby każda osoba, która wybrała opcję dostawy bożonarodzeniowych prezentów do Paczkomatów® InPost, otrzymała swoje zamówienie na czas”– mówi Sebastian Anioł, CEO InPost (spółki z Grupy Integr.pl).

Wzrost zamówień realizowanych za pośrednictwem sieci Paczkomatów® InPost w okresie przedświątecznym wynika ze zwiększonej aktywności konsumentów w tym czasie – także w zakresie transakcji dokonywanych online. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na elastyczne usługi logistyczne dedykowane branży e-commerce InPost wspólnie z Allegro zawarły porozumienie o strategicznej współpracy w ramach dostaw produktów zamawianych elektronicznie. Teraz w opcjach przesyłki każdy e-sprzedawca może dodać nowe możliwości: Allegro Paczkomaty InPost i Allegro Polecony InPost, a także Allegro Kurier InPost, które są obecnie najtańszymi dostępnymi w serwisie opcjami dostaw – przykładowo doręczenie paczki kurierskiej o wadze do 30 kg kosztuje zaledwie 9,90 zł. Dzięki wdrożeniu usług, obecnie ponad 5 mln aukcji oferuje te formy dostawy. Oznacza to udział przekraczający 13% w rynku transakcji na Allegro. Co istotne, w każdej z tych opcji klienci mają zagwarantowany darmowy zwrot kupionego towaru.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Akademię Morską w Szczecinie, nawet 64% użytkowników zrezygnowałaby z zakupu w sklepie internetowym, jeśli nie oferowałby on usługi dostawy zamówionego produktu do Paczkomatów® InPost.[2] Badania wykazały również, że dostawa do innowacyjnych terminali jest konkurencyjna w stosunku do usług Poczty Polskiej – aż 88% respondentów uznało, że Paczkomaty® InPost są lepsze, a 75% badanych ocenia je lepiej i dużo lepiej niż tradycyjne usługi kurierskie.

„Jednym z priorytetowych działań naszej firmy w obszarze rozwoju usług było wdrożenie wielokanałowej dostawy. To dlatego systematycznie rozwijamy sieć Paczkomatów® InPost, która jako jedyna dostępna na rynku opcja logistyczna zapewnia klientowi możliwość odbioru zamówionego towaru o dowolnej porze, w najbardziej dogodnej dla niego lokalizacji. Warto podkreślić, że uruchomienie naszych maszyn – oprócz wymiernych korzyści dla konsumentów – wpływa także na wzrost obrotów punktu handlowego nawet o 8%. To jedna z kluczowych przesłanek dla naszych partnerów, którzy szukają nowych możliwości dotarcia do klientów” – dodaje Rossen Hadjiev, członek zarządu Grupy Integer.pl, współwłaściciela easyPack i sieci Paczkomatów® InPost w Polsce oraz na świecie.

Grupa Integer.pl systematycznie rozszerza sieć Paczkomatów® InPost w Polsce – w 2015 roku uruchomiono 800 nowych maszyn, a do końca 2016 roku sieć zostanie powiększona do 2600 urządzeń. Paczkomaty® InPost dostępne są w najlepszych lokalizacjach komercyjnych, a także na dworcach kolejowych. W ramach współpracy z PKP S.A. terminale zostaną zainstalowane w nawet nowych 200 lokalizacjach. Obecnie działają m.in. na dworcach: Warszawa Centralna, Poznań Główny, Katowice czy Rzeszów Główny.

O wysokiej konkurencyjności rozwiązań paczkomatowych decyduje ich elastyczność i lokalizacja. Jak wynika ze statystyk aż 93% użytkowników Paczkomatów® InPost nie nadkłada drogi lub pokonuje maksymalnie 5 km w celu odebrania przesyłki z terminala, a 79% osób wskazuje na bliską odległość Paczkomatu® InPost od miejsca zamieszkania, jako najważniejsze kryterium przy wyborze jego lokalizacji. Już 61% respondentów korzysta z urządzeń po drodze do pracy, szkoły, lub przy okazji robienia zakupów. Dane wyraźnie wskazują na ekologiczne postawy e-kupujących, co wraz z efektywną logistyką InPost sprzyja zrównoważonemu rozwojowi miast.

W czasie trwającego obecnie okresu przedświątecznego InPost wspiera także projekt SZLACHETNA PACZKA. Z każdej przesyłki doręczonej za pośrednictwem InPost, operator pocztowy przekaże 10 groszy na konto organizatora. Wystarczy, że klient, który zamówił produkt w e-sklepie i skorzystał z dostawy oferowanej przez InPost, zarejestruje numer swojej przesyłki w formularzu na stronie twoj.inpost.pl/szlachetnapaczka.

Więcej informacji na:www.twoj.inpost.plorazwww.integer.pl.

[1] Sieć Paczkomatów® pod marką InPost należy do spółki easyPack z Grupy Integer.pl. Paczkomaty® InPost w Polsce są obsługiwane logistycznie przez InPost S.A. – spółkę z Grupy Integer.pl, notowaną na GPW w Warszawie od października 2015 roku.

[2] Badania zostały przeprowadzone w dniach 12-26 lutego 2015 r. za pomocą internetowej ankiety, w ramach polsko-norweskiego projektu GRASS (Green and Sustainable Transport Systems in Cities). Za projekt odpowiedzialna była Akademia Morska w Szczecinie. Na ankiety odpowiedziało łącznie 2933 osoby, w tym 45% kobiet i 55% mężczyzn. Największą grupę respondentów stanowiły osoby w wieku 25-34 lata, mieszczące się w kryterium ludzi młodych oraz aktywnych zawodowo. Badanie kierowane było do mieszkańców wszystkich województw, jednak najliczniejszą grupę stanowiły osoby z województwa mazowieckiego.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack