Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

InPost Finanse - już 100 POKów w całej Polsce!

25 Marca 2009

InPost Finanse - już 100 POKów w całej Polsce!

InPost Finanse - niezależny operator finansowo - ubezpieczeniowy o zasięgu ogólnokrajowym, należący do grupy kapitałowej Integer.pl - w związku z dynamicznym rozwojem od połowy 2008 roku rozszerzył zakres swojej działalności o kolejnych 60 Punktów Obsługi Klienta. Ekspansja geograficzna spółki w tym okresie objęła głównie południowe regiony Polski - woj. śląskie, dolnośląskie i małopolskie. Nowe punkty powstały również w województwie pomorskim. Aktualnie Klienci spółki mogą korzystać z jej usług w 100 POKach na terenie całego kraju.

W ramach poszerzania zasięgu świadczonych usług InPost Finanse uruchomił nowe POKi w dużych miastach kraju: w Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Częstochowie oraz Wrocławiu. Spółka dba również o dotarcie do mniejszych miejscowości. Z oferty firmy mogą już zatem korzystać mieszkańcy Siedlec, Wejherowa, Sztumu, Andrychowa czy Rybnika. InPost Finanse działa też w Bielsko - Białej, Malborku, Tarnowskich Górach czy Sosnowcu.


"Tak dynamiczny rozwój sieci usług finansowo - ubezpieczeniowych jest podyktowany dużym zainteresowaniem ofertą InPost Finanse, zarówno ze strony Klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Okazało się, że Polacy coraz częściej i chętniej sięgają po produkty, które w sposób bezpieczny i kompleksowy są dostępne bezpośrednio w siedzibie lub miejscu zamieszkania Klienta. W obliczu kryzysu gospodarczego wiemy jak ważne są finanse. Dlatego dokładamy wszelkich starań, by wszelkie transakcje jakie oferujemy spełniały najwyższe standardy. Celem spółki jest świadczenie usług w całej Polsce - zarówno w dużych miastach, jak i tych najmniejszych. Nie ustajemy w naszych staraniach, by Klient InPost miał poczucie wyboru, gwarancję bezpieczeństwa oraz usługi na najwyższym poziomie" - mówi Rafał Brzoska, prezes zarządu spółki.

W najbliższych planach spółki jest zwiększenie dostępności usług finansowych przede wszystkim w województwach wielkopolskim i mazowieckim. Strategicznymi punktami na mapie sieci POKów InPost Finanse będą Poznań i Warszawa. Firma planuje otwarcie w tych regionach około 40 placówek. Docelowo, strategia rozwoju spółki na 2009 rok zakłada obecność w 230 miastach na terenie Polski. Skrupulatnie budowana sieć punktów w całym kraju ma na celu dotarcie z ofertą firmy do wszystkich zainteresowanych. W najbliższym czasie spółka planuje również udostępnić swoim Klientom usługę opłacania rachunków za pośrednictwem SMS. Będzie to najszybszy i najnowocześniejszy sposób regulowania płatności na polskim rynku.

InPost Finanse oferuje podstawowe usługi finansowe i ubezpieczeniowe dla klientów masowych i indywidualnych. Są wśród nich m.in.: wpłaty za rachunki (np. za media), nadawanie przekazów pieniężnych, sprzedaż produktów niematerialnych, takich jak:doładowanie kart pre-paid'owych GSM czy VoIP oraz sprzedaż prostych produktów z zakresu ubezpieczeń. Za pośrednictwem InPost Finanse można wziąć także szybki kredyt oraz skorzystać z przyjaznych produktów finansowych. Spółka świadczyrównież usługi outsorcing'owe skierowane do banków oraz instytucji finansowych. W ramach specjalnej oferty dla klientów indywidualnych firma proponuje też sprzedaż produktów bankowych i pożyczkowych za pośrednictwem listonoszy InPost.

Informacje o Grupie Integer.pl:
Integer.plSA jest liderem na rynku kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych. Firma posiada 109 oddziałów regionalnych, 15 magazynów centralnych spełniających wszelkie wymagania transportowe, 42 magazyny regionalne i 91 punktów przeładunkowych, a kurierzy Integera dostarczają przesyłki w ponad 500 miastach w Polsce. Na rzecz spółki pracuje łącznie 7300 osób. Średnio miesięcznie firma kolportuje od 65 do 75 mln sztuk ulotek i druków reklamowych. Dzięki nowoczesnej i rozbudowanej infrastrukturze - dopasowanej do prowadzonej działalności - Integer.pl gwarantuje w ciągu 48 godzin wsparcie logistyczne na transport 150 ton materiałów do każdego miejsca w Polsce.

Integer.pl współpracuje z największymi sieciami handlowymi w Polsce, takimi jak: Auchan, Elea, Leclerc, Lidl, Plus Discount czy Real.

Firma jest laureatem prestiżowej nagrody "Gazele Biznesu". Wyróżnienia otrzymują dynamicznie rozwijające się spółki krajowe, które osiągają dobre wyniki finansowe i są rzetelnym partnerem w biznesie. Firma jest także trzykrotnym laureatem programu "Jakość Roku 2006", "Jakość Roku 2007" oraz "Jakość Roku 2008" w kategorii "Usługi". Integer.pl posiada również Certyfikat Jakości ISO 9001.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.integer.pl

InPost Usługi Pocztowe jest największym niezależnym operatorem pocztowym o zasięgu ogólnopolskim, należącym do grupy kapitałowej Integer.pl, notowanej od 2007 roku na GPW. InPost świadczy usługi pocztowe na skalę ogólnokrajową od listopada 2006 roku w obszarze przesyłek o masie powyżej 50 g.

InPost dysponuje własnym zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu. Obecnie spółka posiada swoje przedstawicielstwa w wielu miastach na terenie całej Polski. Zgodnie ze strategią rozwojową, w 2009 roku firma będzie obecna na terenie całego kraju - w 230 miastach Polski przez sieć 900 Punktów Obsługi Klienta. Cele strategiczno-rozwojowe InPost zakładają ponadto wprowadzanie 5 nowych usług rocznie.Docelowo - w 2009 roku - spółka będzie dysponować paletą 15 produktów z branży pocztowej i wprowadzi obsługę przesyłek międzynarodowych. Wśród nowych usług znajdą się także: paczka pobraniowa czyusługi ukierunkowane na e-handel.

InPost jest laureatem XVIII edycji konkursu TERAZ POLSKA. Firmę nagrodzono w kategorii Najlepsze Usługi za całokształt działań prowadzonych na rynku pocztowym..

 

www.inpost.pl, Infolinia: 0 801 400 100

InPost Finansew 50,2% należy do Grupy Kapitałowej Integer.pl. Pozostałe udziały posiada AQMET Nowiński sp. jawna.

Firma oferuje usługi finansowe dla klientów indywidualnych oraz masowych. Budowa sieci odbywa się w oparciu o dotychczasowe Punkty Obsługi Klienta InPost, przejęcia istniejących punktów w małych sieciach franczyzowych oraz wykorzystanie istniejących punktów kasowych, np.: spółdzielni mieszkaniowych, wodociągów, gazowni, zakładów energetycznych, itp.
Usługi oferowane w ramach InPost Finanse to m.in.: wpłaty za rachunki (np. za media), nadawanie przekazów pieniężnych krajowych i zagranicznych, sprzedaż produktów niematerialnych oraz sprzedaż prostych produktów pośrednictwa finansowego: ubezpieczenie, pożyczka, karta kredytowa, itp.

Ponadto, spółka świadczy usługi outsorcingowe skierowane do banków oraz instytucji finansowych. W ramach specjalnej oferty InPost Finanse proponuje także klientom indywidualnym sprzedaż produktów bankowych i pożyczkowych za pośrednictwem listonoszy spółki InPost.

Docelowo, dzięki połączeniu zakresu usług pocztowych i pośrednictwa finansowego,klient indywidualny będzie miał możliwość dokonania wpłat pieniężnych, opłat za rachunki, itp. również w miejscu zamieszkania korzystając z usług listonosza.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronachwww.infinanse.pl

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack