Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

InPost na najważniejszych spotkaniach branżowych

12 Października 2010

Kraków, 11października 2010

 

InPost na najważniejszych spotkaniach branżowych

 

InPost – największy niezależny operator pocztowy o zasięgu ogólnokrajowym, należący do grupy kapitałowej Integer.pl – uczestniczył w konferencji Post Expo 2010, odbywającej się w dniach 6-8 października w Kopenhadze. InPost – jako spółka dynamicznie działająca na rynku usług e-commerce – wzięła także udział w IV edycji imprezy Ecommerce Standard 2010, skupiającej przedstawicieli spółek operujących w tym sektorze. Wydarzenie odbyło się na przełomie września i października w Warszawie.

 

Post Expo to jedna z najważniejszych imprez na konferencyjnej mapie światowej branży logistycznej oraz pocztowej. Tegoroczne spotkanie poświęcone było tendencjom, zmianom oraz ideom, które będą kształtować przyszłość sektora pocztowo-kurierskiego. Marcin Bosacki, Business Development Manager, wygłosił podczas spotkania prezentację, w której przedstawił rewolucyjną usługę InPost – Paczkomaty 24/7, najbardziej innowacyjne rozwiązanie stworzone na potrzeby e-commerce. Paczkomaty są wsparciem dynamicznie rozwijającej się branży e-handlu i odpowiedzią na potrzeby klientów indywidualnych oraz e-sklepów.

 

„Jako wiodący niezależny operator pocztowy w Polsce chcemy aktywnie uczestniczyć w najważniejszych wydarzeniach branżowych, dzięki czemu jesteśmy w stanie na bieżąco śledzić zmiany zachodzące w branży kurierskiej oraz e-commerce. Istotnym aspektem naszej obecności na międzynarodowych spotkaniach jest również udział w dyskusji na temat rynku usług pocztowych w Polsce, szczególnie w kontekście jego liberalizacji w 2013 roku. Mamy także nadzieję, że – zarówno Post Expo, jak i Ecommerce Standard – były doskonałą okazją do zaprezentowania naszej innowacyjnej usługi Paczkomaty 24/7, która jest obecnie najnowocześniejszym narzędziem, usprawniającym logistykę w ramach handlu internetowego. Dzięki paczkomatom kupujący w sieci mogą szybko oraz bezpieczne nadawać i odbierać przesyłki on-line” – powiedział Rafał Brzoska, prezes zarządu InPost.

 

InPost wziął również udział w konferencji Ecommerce Standard 2010, którą od czterech lat organizuje portal InternetStandard.pl. Spotkanie poświęcone było branży e-commerce oraz jej rozwojowi na polskim rynku. Dominującymi tematami podczas tegorocznego spotkania były: najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne wspierające e-commerce, nowe przedsięwzięcia na rynku, social shopping oraz social commerce. Ponadto, uczestnicy mieli okazję debatować na temat skutecznych programów lojalnościowych, efektywnych form reklamy czy sprawdzonych sposobów na zwiększenie częstotliwości zakupów w sieci.

 

We wrześniu 2010 InPost uczestniczył także w VI edycji konferencji „Rynek usług pocztowych w Polsce 2010” – imprezie, która co roku gromadzi przedstawicieli firm pocztowych, kurierskich, kolporterskich i dystrybucyjnych z całej Polski. Spółka brała udział również w konferencji e-nnovation zorganizowanej przez serwis Allegro.pl w dniach 23 i 24 września 2010 w Poznaniu. Głównym tematem wydarzenia był rozwój rynku e-commerce w Europie Środkowej.

 

Więcej informacji o Grupie Integer.pl dostępnych jest na: www.integer.pl, www.inpost.pl, www.paczkomaty.pl orazwww.mobilneplatnosci.pl, a także na blogu: http://blog.inpost.pl/

 

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack