Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

20 Czerwca 2007

InPost na skuterach!

InPost – pierwszy niezależny operator pocztowy o zasięgu ogólnokrajowym, należący do grupy kapitałowej INTEGER.pl – w ramach podnoszenia standardów rynkowych w zakresie terminowości doręczanych przesyłek zdecydował się na zakup skuterów. Dzięki temu czas dystrybucji korespondencji ulegnie skróceniu i wpłynie na podniesienie jakości obsługi klientów InPost. Pierwsze skutery zostały już sprowadzone z Włoch i zaczną rozwozić listy w największych miastach m.in.: Warszawie, Krakowie, Bydgoszczy, Bielsku-Białej i Katowicach. Do końca 2007 roku InPost planuje poszerzyć swoją flotę aż o 300 skuterów.

„Zakup skuterów ma służyć szybszemu doręczaniu przesyłek do Klientów w dużych miastach, gdzie ruch na drogach jest coraz bardziej utrudniony przez rosnącą liczbę samochodów. Pragniemy ciągle podnosić jakość wykonywanych usług, by jak najwięcej Klientów mogło z nich korzystać. Dzięki zakupionym skuterom będziemy mogli jeszcze sprawniej i efektywniej dostarczać korespondencję. Zakładamy, że już w tym roku w każdej dużej aglomeracji nasi listonosze będą korzystać z tego środka transportu”– mówi Rafał Brzoska, prezes zarządu spółki.

W czerwcu InPost dokonał zakupu kilkudziesięciu skuterów, specjalnie dostosowanych do przewożenia przesyłek pocztowych. Inwestycja ta ma na celu polepszenie terminowości doręczeń, jednego z najważniejszych kryteriów decydujących o wyborze operatora pocztowego.

Zakup skuterów ma również duży wpływ na zmianę wymagań rekrutacyjnych na stanowisko doręczyciela InPost. Pojemność silnika skuterów to 50 cm3, co oznacza, że kierowca nie musi posiadać motocyklowego prawa jazdy. Jednocześnie, na pracę w InPost mogą liczyć osoby nie posiadające własnego samochodu, co do tej pory jednym z głównych kryteriów zatrudnienia.

Dzięki tak znacznemu rozszerzeniu floty transportowej spółka chce zadowolić najbardziej wymagających Klientów, ceniących terminowość iprodukty wysokiej jakości odpowiadające standardom technicznym obowiązującym w Unii Europejskiej.

Informacje dodatkowe

W maju InPost poinformował, że zgodnie z zakładaną strategią od początku 2007 roku uruchomił już jedenaście nowych oddziałów - pięć w Małopolsce i sześć na Śląsku. Dodatkowo, spółka rozpoczęła dynamiczny rozwój na

Pomorzu. Lista miast obsługiwanych przez InPost powiększyła się w czerwcu o: Rumię, Wejherowo, Tczew i Redę. Klienci InPost - zarówno indywidualni, jak i biznesowi - mogą korzystać z usług firmy w niemal 100 miastach Polski przez sieć 800 Punktów Obsługi Klienta.

InPost jest pierwszym niezależnym operatorem pocztowym o zasięgu ogólnopolskim, należący do grupy kapitałowej INTEGER.pl planującej wejście na GPW jesienią 2007 roku. Rozpoczął świadczenie powszechnych usług pocztowych na skalę ogólnokrajową jesienią 2006 roku. W związku z częściową liberalizacją rynku usług pocztowych poza obszarem zastrzeżonym dla Poczty Polskiej - definiowanym przez Ustawę Prawo Pocztowe z dn. z 12 czerwca 2003 r. - znalazły się przesyłki ważące od 50 do 350 g. W tym właśnie obszarze (przesyłki o masie powyżej 50 g) swoje usługi świadczy InPost.

Firma dysponuje własnym zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu. Obecnie spółka posiada swoje przedstawicielstwa w prawie 100 miastach Polski oraz 800 Punktów Obsługi Klienta. Zgodnie ze strategią rozwojową, do końca 2007 r. firma będzie obecna na terenie całego kraju, w 150 miastach Polski poprzez sieć 2500 Punktów Obsługi Klienta.

InPost kieruje swoją ofertę zarówno do klientów masowych (korporacyjnych), jak i indywidualnych. Propozycją firmy są zupełnie nowe, kompleksowe usługi pocztowe odpowiadające wysokim wymaganiom odbiorców. Terminowość, jakość serwisu i atrakcyjne ceny determinują filozofię biznesową firmy InPost.

Więcej informacji o firmie znajdą Państwo na stronach www.inpost.pl

INTEGER.pl jest liderem na rynku kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych. Firma posiada 75 oddziałów regionalnych. Codziennie kurierzy INTEGERA dostarczają przesyłki w ponad 500 miastach w Polsce. Na rzecz spółki pracuje łącznie 7300 osób. Średnio miesięcznie firma kolportuje od  50 – 70 mln sztuk ulotek i druków reklamowych. INTEGER.pl posiada Certyfikat Jakości ISO 9001.

W 2007 roku spółka planuje swój debiut na warszawskiej giełdzie.

Więcej informacji o firmie znajdą Państwo na stronach www.integer.pl

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack