Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

19 Marca 2009

InPost wybrał Mindshare Polska

InPost - największy niezależny operator pocztowy o zasięgu ogólnokrajowym, należący do grupy kapitałowej Integer.pl - zakończył przetarg na obsługę medialną kampanii skierowanej do sektora e-commerce. Za planowanie i wybór mediów oraz doradztwo strategiczne będzie odpowiedzialny Mindshare Polska.

Przetarg został ogłoszony w grudniu 2008. O obsługę kampanii InPost rywalizowało 5 firm, z których do drugiego etapu zakwalifikowały się 3 domy mediowe.

W ramach działań związanych z wprowadzeniem na rynek nowej usługi Mindshare Polska będzie współpracował z agencjami: Genesis PR (public relations), Navigator (strona WWW i produkcja materiałów drukowanych) oraz Peppermint (strategia i kreacja).

"Nasze działania są związane z przygotowaniami do ofensywnej promocji nowej usługi, której uruchomienie planujemy wiosną 2009 roku. Będzie to rewolucyjne na polskim rynku rozwiązanie przygotowane na potrzeby handlu internetowego.Celem organizowanego przez nas przetargu było zatem wyłonienie domu mediowego, który zapewni nam maksymalną efektywność działań reklamowych i promocyjnych przy zachowaniu najbardziej atrakcyjnych warunków cenowych" - powiedział Rafał Brzoska, prezes InPost.

Usługa "Wyślij/odbierz paczkę przez paczkomat" to zupełnie nowe, niespotykane dotąd na polskim rynku rozwiązanie kurierskie, które zapewni samodzielny odbiór zakupów dokonanych online 24h/7, skróci czas oczekiwania na przesyłkę oraz wyeliminuje tradycyjnych kurierów. Nadanie przesyłki odbędzie się przy znajomości wyłącznie adresu e-mail odbiorcy, a jej odbiór bez kolejek (ze skrytek pocztowych), w dowolnym czasie oraz po konkurencyjnych cenach.

"Na polskim rynku kurierskim brakuje firm zainteresowanych działaniami o charakterze B2C. Większość usługodawców koncentruje się na działaniach w sektorze B2B, na czym tracą osoby prywatne. Mamy zatem nadzieję, że nasze nowe rozwiązanie uwzględniające potrzeby odbiorcy indywidualnego będzie przysłowiowym strzałem w dziesiątkę i szybko znajdzie szerokie grono zwolenników" - dodaje prezes InPost.

Inwestycje związane z uruchomieniem innowacyjnej usługi w zakresie doręczania paczek skierowanej do sektora e-commerce zostaną wsparte środkami pozyskanymi przez Grupę Integer.pl z Funduszy Europejskich. Firma otrzymała na ten cel następujące dofinansowania:

  • Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, działanie 4.4, tytuł projektu: "Nowa usługa kurierska". Wartość projektu wynosi 28,9 mln zł, natomiast wysokość dofinansowania stanowi 16,3 mln zł;
  • Dywersyfikacja działalności przedsiębiorstwa przez wdrożenie innowacyjnej logistycznej sieci urządzeń w województwie warmińsko-mazurskim". Wartość projektu wynosi 4,7 mln zł, a dofinansowanie opiewa na kwotę 1,9 mln zł;
  • Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka, działanie 8.2; tytuł projektu: "Wdrożenie innowacyjnego teleinformatycznego systemu wymiany danych umożliwiającego rozwój współpracy -  w tym w ramach e-usług". Łączna wartość projektu wyniosła 2,6 mln zł, dofinansowanie natomiast stanowi 1,5 mln zł;
  • Regionalny Program Operacyjny Województwa Dolnośląskiego, działanie 1.1. Kwota dotacji wynosi niemal 4,4 mln złotych, a całkowity koszt inwestycji to prawie 9 mln złotych.

Informacje o Grupie Integer.pl:
Integer.plSA jest liderem na rynku kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych. Firma posiada 75 oddziałów regionalnych, 15 magazynów centralnych spełniających wszelkie wymagania transportowe, 42 magazyny regionalne i 91 punktów przeładunkowych, a kurierzy Integera dostarczają przesyłki w ponad 500 miastach w Polsce. Na rzecz spółki pracuje łącznie 7300 osób. Średnio miesięcznie firma kolportuje od 65 do 75 mln sztuk ulotek i druków reklamowych. Dzięki nowoczesnej i rozbudowanej infrastrukturze - dopasowanej do prowadzonej działalności - Integer.pl gwarantuje w ciągu 48 godzin wsparcie logistyczne na transport 150 ton materiałów do każdego miejsca w Polsce.

Integer.pl współpracuje z największymi sieciami handlowymi w Polsce, takimi jak: Auchan, Elea, Leclerc, Lidl, Plus Discount czy Real.

Firma jest laureatem prestiżowej nagrody "Gazele Biznesu". Wyróżnienia otrzymują dynamicznie rozwijające się spółki krajowe, które osiągają dobre wyniki finansowe i są rzetelnym partnerem w biznesie. Firma jest także dwukrotnym laureatem programu "Jakość Roku 2006" i "Jakość Roku 2007"  w kategorii "Usługi". Integer.pl posiada również Certyfikat Jakości ISO 9001.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.integer.pl

InPost Usługi Pocztowe jest największym niezależnym operatorem pocztowym o zasięgu ogólnopolskim, należącym do grupy kapitałowej Integer.pl, notowanej od 2007 roku na GPW. InPost świadczy usługi pocztowe na skalę ogólnokrajową od listopada 2006 roku w obszarze przesyłek o masie powyżej 50 g.

InPost dysponuje własnym zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu. Obecnie spółka posiada swoje przedstawicielstwa w wielu miastach na terenie całej Polski. Zgodnie ze strategią rozwojową, do końca 2008 roku firma będzie obecna na terenie całego kraju - w 200 miastach Polski przez sieć 800 Punktów Obsługi Klienta. Cele strategiczno-rozwojowe InPost zakładają ponadto wprowadzanie 5 nowych usług rocznie.Docelowo - w 2008 roku - spółka będzie dysponować paletą 15 produktów z branży pocztowej i wprowadzi obsługę przesyłek międzynarodowych. Wśród nowych usług znajdą się także: paczka pobraniowa czyusługi ukierunkowane na e-handel.

InPost jest laureatem XVIII edycji konkursu TERAZ POLSKA. Firmę nagrodzono w kategorii Najlepsze Usługi za całokształt działań prowadzonych na rynku pocztowym..

 

www.inpost.pl, Infolinia: 0 801 400 100

InPost Finansew 50,2% należy do Grupy Kapitałowej Integer.pl. Pozostałe udziały posiada AQMET Nowiński sp. jawna.

Firma oferuje usługi finansowe dla klientów indywidualnych oraz masowych. Budowa sieci odbywa się w oparciu o dotychczasowe Punkty Obsługi Klienta InPost, przejęcia istniejących punktów w małych sieciach franczyzowych oraz wykorzystanie istniejących punktów kasowych, np.: spółdzielni mieszkaniowych, wodociągów, gazowni, zakładów energetycznych, itp.

Usługi oferowane w ramach InPost Finanse to m.in.: wpłaty za rachunki (np. za media), nadawanie przekazów pieniężnych krajowych i zagranicznych, sprzedaż produktów niematerialnych oraz sprzedaż prostych produktów pośrednictwa finansowego: ubezpieczenie, pożyczka, karta kredytowa, itp.

Ponadto, spółka świadczy usługi outsorcingowe skierowane do banków oraz instytucji finansowych. W ramach specjalnej oferty InPost Finanse proponuje także klientom indywidualnym sprzedaż produktów bankowych i pożyczkowych za pośrednictwem listonoszy spółki InPost.
Docelowo, dzięki połączeniu zakresu usług pocztowych i pośrednictwa finansowego,klient indywidualny będzie miał możliwość dokonania wpłat pieniężnych, opłat za rachunki, itp. również w miejscu zamieszkania korzystając z usług listonosza.

Klienci InPost Finanse mogą korzystać z usług firmy w 100 Punktach Obsługi Klienta.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronachwww.infinanse.pl

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack