Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

09 Lipca 2015

Tom Ruhan dołączył do zespołu InPost

InPost – największy prywatny operator pocztowy w Polsce – w związku z dynamicznym rozwojem spółki wzmacnia zespół menedżerski. Od 15 czerwca 2015 roku funkcję doradcy zarządu pełni Tom Ruhan – prawnik i wieloletni działacz w organizacjach branżowych zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej.

Tom Ruhan ma wieloletnie doświadczenie w zakresieregulacji prawnych oraz transakcji M&A. W latach 2003-2014 piastował stanowisko Głównego Dyrektora ds. Prawnych i Akwizycji w firmie Netia, w której pełnił również funkcję członka zarządu. Na przestrzeni lat doprowadził do ogromnego wzrostu przychodów Netii z tytułu usług regulowanych na rynku telekomunikacyjnym, istotnie rozszerzając dostęp spółki do produktów regulowanych oraz usług ‘ostatniej mili’. Jako przedstawiciel Netii aktywnie uczestniczył w sporach z regulatorem, za każdym razem akcentując konieczność liberalizacji rynku usług telekomunikacyjnych.

W 2014 roku Netia zawierała ugody z operatorem Orange Polska. Sprawa związana była z nadużywaniem przez Telekomunikację Polską (obecnie Orange Polska) pozycji dominującej na polskim rynku szerokopasmowego dostępu do internetu. Komisja Europejska – na bazie dowodów dotyczących nadużyć skompletowanych przez Netię – przychyliła się do argumentacji operatora, a Orange – po wielu latach toczących się postępowań, w wyniku ugody – przekazał Netii 145 mln zł rekompensaty.

Do największych osiągnięć nowego doradcy InPost zalicza się także akwizycję ponad 50 spółek, które zostały następnie przyłączone do innych jednostek operacyjnych Grupy Netia, a także konwersje opłat koncesyjnych Netii. Karierę zawodową zaczynał jako doradca w jednej z największych polskich kancelarii Wardyński i Wspólnicy, w której pracował 12 lat.

Tom Ruhan przez wiele lat działał również w organizacjach wspierających działalność gospodarczą w Polsce oraz za granicą, między innymi w Krajowej Izbie Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEiT), gdzie pełniąc funkcję wiceprzewodniczącego sekcji operatorów telekomunikacyjnych – zajmował się przeglądem i poprawą regulacji prawnych na rzecz operatorów telekomunikacyjnych. Obecnie jest członkiem zarządu Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej (PIKE).

W latach 2010-2014 Tom Ruhan należał także do Rady Dyrektorów Europejskiego Stowarzyszenia na rzecz Konkurencji w Telekomunikacji (ECTA - European Competitive Telecommunications Association), w której był przewodniczącym Rady Dyrektorów ECTA. W ramach swoich obowiązków prezentował przed unijnymi komisarzami stanowiska operatorów telekomunikacyjnych – w tym Netii – umacniając pozycję firm przy przygotowaniu regulacji dla rynku usług telekomunikacyjnych.

Tom Ruhan z pochodzenia jest Irlandczykiem. Wykształcenie zdobył na Uniwersytecie w Warwick w Wielkiej Brytanii na Wydziale Prawa.

„Od początku mojej kariery zawodowej zajmuję się regulacjami i doradztwem w zakresie prawa. Przez wiele lat zdobywałem wiedzę i doświadczenie, które obecnie chcę wykorzystać przy realizacji założeń, jakie stawia sobie firma InPost. Od dawna z zaangażowaniem śledzę rozwój oraz działalność spółki i jestem pod ogromnym wrażeniem zarówno dynamicznego wdrażania kolejnych projektów na krajowy rynek, jak i intensywnej ekspansji na skalę międzynarodową. Z przyjemnością wezmę czynny udział w dalszej intensyfikacji działań jednej z najszybciej rozwijających się firm w Polsce” –skomentował Tom Ruhan.

„InPost stoi obecnie przed dużym wyzwaniem, jakim jest intensywna ekspansja na krajowym rynku pocztowym, kurierskim i logistycznym, a także nadchodzący debiut na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Potrzebujemy kompetentnych i odpowiedzialnych ludzi, którzy pomogą nam w pełni zrealizować nasze założenia. Doradca o tak bogatym doświadczeniu zawodowym, jakie posiada Tom Ruhan, będzie niezwykle cennym członkiem każdego, nawet najsilniejszego zespołu” – dodaje Rafał Brzoska,prezes Grupy Integer.pl.

InPost – największy prywatny operator w Polsce – dysponuje siecią ponad 8.100 punktów obsługi klienta w całej Polsce, z których 76% czynna jest także w soboty, a 8% w niedziele. Codziennie ponad 10.000 doręczycieli dostarcza pocztę do drzwi mieszkańców w całej Polsce. Adresaci i nadawcy mogą śledzić drogę listów na stronach inpost.pl.

InPost należy do Grupy Integer.pl, która od wielu lat z sukcesami obsługuje 3 główne obszary: usługi paczkowe dedykowane branży e-commerce oraz klientom indywidualnym w oparciu o sieć innowacyjnych Paczkomatów® InPost, usługi pocztowo-kurierskie na podstawie sieci własnych oddziałów i doręczycieli, a także usługi finansowo-ubezpieczeniowe. Obecnie InPost w swojej ofercie posiada także usługi kurierskie, Allegro Paczkomaty InPost i Allegro Polecony InPost.

W IV kwartale 2014 roku InPost zawarł porozumienie z Allegroo strategicznej współpracy w ramach dostaw produktów zamawianych online. W opcjach przesyłki każdy e-sprzedawca może dodać możliwości: Allegro Paczkomaty® InPost (7,99 zł) i Allegro Polecony InPost (3,94 zł). Jest to najtańsza dostępna forma dostawy – zarówno w odniesieniu do listu poleconego, jak i paczki. W każdej z tych opcji klienci mają zagwarantowany darmowy zwrot kupionego towaru.

Od II kwartału 2015 roku InPost świadczy również usługi kurierskie dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Obejmują one dostawę paczek w dowolne miejsce na terenie całej Polski. Wszystkie opcje w serwisie krajowym realizowane są do drzwi odbiorcy lub do jednego z Paczkomatów® InPost. Wysoka jakość obsługi, gwarancja dostawy następnego dnia (także do godz. 12.00 i 17.00), atrakcyjna cena i największa sieć punktów – to atuty InPost w ramach kompleksowej obsługi ‘pod jednym dachem’.

W 2014 roku liczba przesyłek obsłużonych przez InPost wyniosła około 280 mln sztuk. Listy i paczki dostarczane przez InPost są sekwencjonowane w nowoczesnej sortowni, która obsługuje nawet 1,2 mln przesyłek dziennie dzięki zaawansowanym technologicznie urządzeniom sortującym.

Grupa Integer.pl jest operatorem Paczkomatów® Inpost – najbardziej rozwiniętej na świecie sieci automatycznych terminali do nadawania i odbierania przesyłek, która liczy obecnie ponad 1300 urzadzeń – w porównaniu z końcem 2014 roku została ona rozszerzona o 200 lokalizacji. Decyzja o rozbudowie wynika z rosnących potrzeb mieszkańców mniejszych miejscowości, którzy coraz chętniej korzystają z oferty e-sklepów i ma na celu zapewnienie im możliwości odbioru paczek w trybie 24/7. Grupa Integer.pl zamierza kontynuować ekspansję i zainstaluje w 2015 roku łącznie 600 nowych terminali.

Więcej informacji na: www.inpost.pl, www.integer.pl, a także www.paczkomaty.pl.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack