Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Malborska 130,
30-624 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

24 Kwietnia 2008

Integer.pl inwestuje w infrastrukturę
Nowa sortownia korespondencji

Integer.pl - czołowa polska grupa kolportażowa, niezależny operator pocztowy i finansowy podpisał umowę inwestycyjną, na mocy której obejmie 96,55% udziałów w spółce będącej właścicielem nieruchomości o powierzchni 0,5 ha oraz znajdujących się na niej budynków magazynowych. Do 31 lipca 2008 roku Integer.pl stanie się właścicielem 100% udziałów w kapitale zakładowym spółki.Zgodnie ze strategią zapowiadaną podczas oferty publicznej - w zakupionych obiektach uruchomiona zostanie jedna z trzech w pełni zautomatyzowanych sortowni korespondencji.Całkowita wartość zakupu spółki wyniesie nie więcej niż 3 mln zł i sfinansowana zostanie ze środków własnych Integr.pl oraz kredytu.

Pierwsza nowoczesna sortownia zlokalizowana będzie w okolicach Krakowa.Kolejne - zgodnie z przyjętymi podczas oferty publicznej założeniami - zostaną uruchomione w równie atrakcyjnych lokalizacjach i powstaną do końca 2009 roku. Podstawowym celem inwestycji jest zwiększenie efektywności i terminowości doręczania korespondencji i magazynowania druków bezadresowych.

"Inwestycje w infrastrukturę i rozwój organiczny spółek należących do Grupy Integer.pl traktujemy priorytetowo. Dzięki nim dynamicznie się rozwijamy, zwiększając tym samym naszą konkurencyjność na rynku. Nasze działania inwestycyjne zmierzają do tego, by  oferować Klientom kompleksowe i profesjonalne usługi kolportażowe, pocztowe oraz finansowo-ubezpieczeniowe oraz rozwiązania pomocne w realizacji celów biznesowych. Nowoczesna i w pełni zautomatyzowana sortownia sprawi, że jakość i terminowość świadczonych przez InPost oraz Integer.pl usług dodatkowo wzrosną, a oferta stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna" - mówi Rafał Brzoska, prezes zarządu Integer.pl.

W ramach usprawniania i unowocześniania procesów logistycznych w grudniu 2007 roku InPost uruchomił rewolucyjny na polskim rynku pocztowym system śledzenia przesyłek. Jest to pierwsza w Polsce usługa pozwalająca kontrolować on-line - za pośrednictwem strony www.inpost.pl - proces doręczania listów. Usługa dostępna jest dla klientów biznesowych i indywidualnych. Nowatorski system jest niezwykle dogodny szczególnie dla osób korzystających z usług e-commerce.

Ponadto, w kwietniu 2008 roku, w związku z usprawnianiem komunikacji z Klientami i zwiększaniem dostępności do rozwiązań informatycznych, InPost uruchomił m.inpost.pl- mobilną wersję serwisu internetowegowww.inpost.pl. Rozwiązanie to przeznaczone jest przede wszystkim dlaużytkowników telefonów komórkowych. Zastosowane przez firmę rozwiązania graficzne i techniczne pozwalają na szybki i tani transfer plików i tym samym łatwy dostęp do takich rozwiązań jak śledzenie wysyłanej korespondencji.

Środki pozyskane z emisji akcji Grupa Integer.pl przeznacza przede wszystkim na inwestycje w infrastrukturę dystrybucyjną i sprzętową w całej Polsce,intensyfikację działań na rynku usług pocztowych oraz w sektorze finansowo-ubezpieczeniowym, akwizycje oraz rozpoczęcie działalności na ukraińskim rynku przesyłek bezadresowych, jak również wzrost udziału w krajowym rynku. Spółka planuje także uruchomienie własnego call center.

Cele strategiczno-rozwojowe InPost zakładają ponadto wprowadzanie 5 nowych usług rocznie.Docelowo - w 2008 roku - spółka będzie dysponować paletą 15 produktów z branży pocztowej i wprowadzi obsługę przesyłek międzynarodowych. Wśród nowych usług znajdą się także:paczka pobraniowa czyusługi ukierunkowane na e-handel.

Informacje o Grupie Integer.pl:
Integer.plSA jest liderem na rynku kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych. Firma posiada 75 oddziałów regionalnych, 15 magazynów centralnych spełniających wszelkie wymagania transportowe, 42 magazyny regionalne i 91 punktów przeładunkowych, a kurierzy Integera dostarczają przesyłki w ponad 500 miastach w Polsce. Na rzecz spółki pracuje łącznie 7300 osób. Średnio miesięcznie firma kolportuje od 65 do 75 mln sztuk ulotek i druków reklamowych. Dzięki nowoczesnej i rozbudowanej infrastrukturze - dopasowanej do prowadzonej działalności - Integer.pl gwarantuje w ciągu 48 godzin wsparcie logistyczne na transport 150 ton materiałów do każdego miejsca w Polsce.

Integer.pl współpracuje z największymi sieciami handlowymi w Polsce, takimi jak: Auchan, Elea, Leclerc, Lidl, Plus Discount czy Real.

Firma jest laureatem prestiżowej nagrody "Gazele Biznesu". Wyróżnienia otrzymują dynamicznie rozwijające się spółki krajowe, które osiągają dobre wyniki finansowe i są rzetelnym partnerem w biznesie. Firma jest także dwukrotnym laureatem programu "Jakość Roku 2006" i "Jakość Roku 2007"  w kategorii "Usługi". Integer.pl posiada również Certyfikat Jakości ISO 9001.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.integer.pl

InPost Usługi Pocztowe jest największym niezależnym operatorem pocztowym o zasięgu ogólnopolskim, należącym do grupy kapitałowej Integer.pl, notowanej od 2007 roku na GPW. InPost świadczy usługi pocztowe na skalę ogólnokrajową od listopada 2006 roku w obszarze przesyłek o masie powyżej 50 g.

InPost dysponuje własnym zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu. Obecnie spółka posiada swoje przedstawicielstwa w 157 miastach Polski. Zgodnie ze strategią rozwojową, do końca 2007 roku firma będzie obecna na terenie całego kraju - w 200 miastach Polski. Cele strategiczno-rozwojowe InPost zakładają ponadto wprowadzanie 5 nowych usług rocznie.Docelowo - w 2008 roku - spółka będzie dysponować paletą 15 produktów z branży pocztowej i wprowadzi obsługę przesyłek międzynarodowych. Wśród nowych usług znajdą się także:paczka pobraniowa czyusługi ukierunkowane na e-handel.

www.inpost.pl, Infolinia: 0 801 400 100

InPost Finanse - oferuje usługi finansowe dla klientów indywidualnych oraz masowych. Budowa sieci odbywa się w oparciu o dotychczasowe Punkty Obsługi Klienta InPost, przejęcia istniejących punktów w małych sieciach franczyzowych oraz wykorzystanie istniejących punktów kasowych, np.: spółdzielni mieszkaniowych, wodociągów, gazowni, zakładów energetycznych, itp.

Usługi oferowane w ramach InPost Finanse to m.in.: wpłaty za rachunki (np. za media), nadawanie przekazów pieniężnych krajowych i zagranicznych,sprzedaż produktów niematerialnych oraz sprzedaż prostych produktów pośrednictwa finansowego: ubezpieczenie, pożyczka, karta kredytowa, itp.

Docelowo, dzięki połączeniu zakresu usług pocztowych i pośrednictwa finansowego, klient indywidualny będzie miał możliwość dokonania wpłat pieniężnych, opłat za rachunki, itp. również w miejscu zamieszkania korzystając z usług listonosza.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronachwww.infinanse.pl

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack