Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

INTEGER.PL - WZROST ZYSKÓW W 2007 ROKU O 107%

29 Lutego 2008

INTEGER.PL - WZROST ZYSKÓW W 2007 ROKU O 107%

Integer.pl - czołowa polska grupa kolportażowa, niezależny operator pocztowy i finansowy - zwiększył w 2007 roku skonsolidowany zysk netto o 107% w stosunku do analogicznego okresu 2006 roku (z 1,58 do 3,28 mln). Narastająco za cztery kwartały 2007 roku spółka odnotowała przychody na poziomie 62,31 mln zł, co oznacza wzrost o 39,14% w porównaniu z rokiem ubiegłym. W IV kwartale 2007 Integer.pl osiągnął zysk netto w wysokości 2,09 mln zł i przychody na poziomie 24,22 mln zł, co oznacza wzrost o 72,25% w stosunku do analogicznego okresu 2006 roku.

"Cieszymy się z wyników Grupy Integer.pl, które osiągnęliśmy przy tak wielkich nakładach iinwestycjach w rozwój spółek zależnych - InPost i InPost Finanse. W 2007 roku podwoiliśmy liczbę obsługiwanych miast z 73 do 157. Rozpoczęliśmy również świadczenie usług w sektorze finansowo-ubezpieczeniowym.Najważniejszym wydarzeniem był jednak debiut na GPW, który stanowił kamień milowy w działalności wszystkich naszych spółek.Powodzenie oferty publicznej i duże zainteresowanie inwestorów oraz partnerów handlowych akcjami Integer.pl jest dowodem pokładanego w nas zaufania. Warto podkreślić, że naszymi akcjonariuszami są tak znaczące fundusze inwestycyjne, jak: BZ WBK Asset Management oraz Union Investment TFI SA"- mówi Rafał Brzoska, prezes zarządu Integer.pl.
Najważniejsze wydarzenia w Grupie w 2007:
Grudzień 2007:

 • Wprowadzenie przez InPost rewolucyjnej na rynku pocztowym usługi śledzenia przesyłek on-line -jest to pierwsza w Polsce usługa pozwalająca kontrolować - za pośrednictwem strony www.inpost.pl - proces doręczania korespondencji. Usługa dostępna jest dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych
 • Integer.pl dołączył do prestiżowego grona Gazel Biznesu 2007. Konkurs zorganizowała redakcja Pulsu Biznesu przy współpracy z firmą Coface Poland, pod patronatem Krajowej Izby Gospodarczej

Październik2007:

 • Debiut na GPW - oferta publiczna zakończyła się nadsubskrypcją: 83,71% dla osób uczestniczących w book buildingu i 91,86% dla pozostałych osób. Wartość oferty wyniosła ponad 20,93 mln zł

Wrzesień 2007:

 • Podwojenie liczby obsługiwanych miast z 73 do 153
 • Podwyższenie kapitału zakładowego spółki InPost do 6,55 mln zł. Podwyższenie to związane było z inwestycjami w rozwój spółki

Sierpień 2007:

 • Uruchomienie InPost Finanse - spółki świadczącej usługi finansowo-ubezpieczeniowe w oparciu o infrastrukturę firmy InPost Usługi Pocztowe

Czerwiec 2007:

 • Zakup skuterów dla doręczycieli -używane są do pracy listonoszy w największych miastach m.in.: Warszawie, Krakowie, Bydgoszczy, Bielsku-Białej i Katowicach. Dzięki temu czas dystrybucji korespondencji uległ skróceniu i wpłynął na podniesienie jakości usług oferowanych przez InPost
 • Współpraca z Fundacją Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i "Akogo?" Ewy Błaszczyk

Marzec 2007:

 • Uruchomienie programu ekologicznego EKOInPost. W ramach akcji lojalnościowej firma odzyskuje metalowe plomby, które podlegają recyclingowi
 • Rozszerzenie oferty w zakresie świadczenia usług związanych z produkcją i montażem Euroskrzynek. InPost - będąc alternatywą dla operatora narodowego - wziął czynny udział w ogólnokrajowej akcji wymiany skrzynek pocztowych

Luty 2007:

 • Wprowadzenie nowej usługi dla firm polegającej na kompleksowym obrocie dokumentami pomiędzy instytucjami i osobami fizycznymi. Oferta skierowana jest głównie do banków, instytucji finansowych i ubezpieczeniowych, jak również przedsiębiorców podpisujących umowy z kontrahentami w innych miastach. Dokumenty zostają przekazane nadawcy w ciągu 72 godzin.

"Działania podejmowane przez Grupę Integer.pl mają na celu zwiększanie wartości i atrakcyjność spółki dla naszych obecnych i przyszłych akcjonariuszy. Jestem przekonany, że obrana przez nas strategia pozwoli na dynamiczny rozwój w kolejnych latach, a osiągane przez nas wyniki i ambitne plany są podstawą do formułowaniaoptymistycznych prognoz na przyszłość" - dodaje Rafał Brzoska.
Środki pozyskane z emisji akcji Grupa Integer.pl przeznacza na inwestycje w infrastrukturę dystrybucyjną i sprzętową w całej Polsce,intensyfikację działań na rynku usług pocztowych oraz w sektorze finansowo-ubezpieczeniowym, akwizycje oraz rozpoczęcie działalności na ukraińskim rynku przesyłek bezadresowych, jak również wzrost udziału w krajowym rynku. Spółka planuje także otwarcie dwóch nowych sortowni oraz własnego call center. Systematyczne uruchamianie nowych oddziałów jest pierwszym krokiem w realizacji zapowiadanej podczas debiutu strategii rozwoju spółki.

Informacje o Grupie Integer.pl:
Integer.plSA jest liderem na rynku kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych. Firma posiada 75 oddziałów regionalnych, 15 magazynów centralnych spełniających wszelkie wymagania transportowe, 42 magazyny regionalne i 91 punktów przeładunkowych, a kurierzy Integera dostarczają przesyłki w ponad 500 miastach w Polsce. Na rzecz spółki pracuje łącznie 7300 osób. Średnio miesięcznie firma kolportuje od 65 do 75 mln sztuk ulotek i druków reklamowych. Dzięki nowoczesnej i rozbudowanej infrastrukturze - dopasowanej do prowadzonej działalności - Integer.pl gwarantuje w ciągu 48 godzin wsparcie logistyczne na transport 150 ton materiałów do każdego miejsca w Polsce.

Integer.pl współpracuje z największymi sieciami handlowymi w Polsce, takimi jak: Auchan, Elea, Leclerc, Lidl, Plus Discount czy Real.

Firma jest laureatem prestiżowej nagrody "Gazele Biznesu". Wyróżnienia otrzymują dynamicznie rozwijające się spółki krajowe, które osiągają dobre wyniki finansowe i są rzetelnym partnerem w biznesie. Firma jest także dwukrotnym laureatem programu "Jakość Roku 2006" i "Jakość Roku 2007"  w kategorii "Usługi". Integer.pl posiada również Certyfikat Jakości ISO 9001.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.integer.pl

InPost Usługi Pocztowe jest największym niezależnym operatorem pocztowym o zasięgu ogólnopolskim, należącym do grupy kapitałowej Integer.pl planującej w 2007 roku wejście na GPW. InPost świadczy usługi pocztowe na skalę ogólnokrajową od listopada 2006 roku w obszarze przesyłek o masie powyżej 50 g.

InPost dysponuje własnym zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu. Obecnie spółka posiada swoje przedstawicielstwa w 157 miastach Polski. Zgodnie ze strategią rozwojową, do końca 2007 roku firma będzie obecna na terenie całego kraju - w 200 miastach Polski. Cele strategiczno-rozwojowe InPost zakładają ponadto wprowadzanie 5 nowych usług rocznie.Docelowo - w 2008 roku - spółka będzie dysponować paletą 15 produktów z branży pocztowej i wprowadzi obsługę przesyłek międzynarodowych. Wśród nowych usług znajdą się także:paczka pobraniowa czyusługi ukierunkowane na e-handel.

www.inpost.pl, Infolinia: 0 801 400 100

InPost Finanse - oferuje usługi finansowe dla klientów indywidualnych oraz masowych. Budowa sieci odbywa się w oparciu o dotychczasowe Punkty Obsługi Klienta InPost, przejęcia istniejących punktów w małych sieciach franczyzowych oraz wykorzystanie istniejących punktów kasowych, np.: spółdzielni mieszkaniowych, wodociągów, gazowni, zakładów energetycznych, itp.

Usługi oferowane w ramach InPost Finanse to m.in.: wpłaty za rachunki (np. za media), nadawanie przekazów pieniężnych krajowych i zagranicznych,sprzedaż produktów niematerialnych oraz sprzedaż prostych produktów pośrednictwa finansowego: ubezpieczenie, pożyczka, karta kredytowa, itp.

Docelowo, dzięki połączeniu zakresu usług pocztowych i pośrednictwa finansowego, klient indywidualny będzie miał możliwość dokonania wpłat pieniężnych, opłat za rachunki, itp. również w miejscu zamieszkania korzystając z usług listonosza.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronachwww.infinanse.pl

Nasze marki

 • InpostInpost
 • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
 • Inpost FinanseInpost Finanse
 • easypackeasypack