Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

15 Maja 2008

INTEGER.PL - WZROST ZYSKU O PONAD 37%

Integer.pl - czołowa polska grupa kolportażowa, niezależny operator pocztowy i finansowy - uzyskał w I kwartale 2008 roku skonsolidowane przychody w wysokości 16,48 mln zł, co oznacza wzrost o 40,41% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Zysk netto wyniósł 1,62 mln zł i jest wyższy od osiągniętego w I kwartale 2007 roku o 37,47%.


"Cieszymy się, że mimo nieustających inwestycji w rozwój spółek zależnych - InPost i InPost Finanse -Integr.pl osiąga tak dobre wyniki finansowe. Przyjęta przez Grupę strategia - zakładająca przede wszystkim rozwój organiczny - przynosi wymierne efekty w postaci nowych, znaczących kontraktów. Współpracujemy już nie tylko z instytucjami komercyjnymi - wśród naszych Klientów coraz częściej pojawiają się także instytucje publiczne. Jest to niewątpliwie dowodem pokładanego w nas zaufania. Warto także podkreślić, że naszymi akcjonariuszami są tak znaczące fundusze inwestycyjne, jak: BZ WBK Asset Management oraz Union InvestmentTFI SA"- mówi Rafał Brzoska, prezes zarządu Integer.pl.

Najważniejsze wydarzenia w Grupie w I kwartale 2008 roku:
Marzec 2008:

  • Podpisanie znaczącej umowy przez InPost. Wartość umowy, zawartej na czas nieokreślony, szacowana jest w okresie 36 miesięcy na ok. 20 mln zł
  • Uruchomienie 30 punktów InPost Finanse, świadczących usługi finasowo-ubezpieczeniowe. Obecnie działa już 40 Punktów Kasowych
  • Integer.pl laureatem konkursu "Jakość Roku 2007" w kategorii "Usługi".

Luty 2008:

  • Rozpoczęcie współpracy Integer.pl z siecią hipermarketów Real. Wartość kontraktu wynosi około 3 mln zł
  • Uruchomienie kolejnych 8 Punktów Obsługi Klienta InPost.

 "Strategia rozwoju przyjęta przez Grupę Integer.pl ma na celu zwiększanie wartości spółki dla akcjonariuszy i inwestorów. Jestem przekonany, że jej konsekwentna realizacja przyczyni się do  dynamicznego rozwoju w kolejnych latach, a osiągane przez nas wyniki i ambitne plany pozwolą na formułowanie optymistycznych prognoz na przyszłość" - dodaje Rafał Brzoska.

Środki pozyskane z emisji akcji Grupa Integer.pl przeznacza na inwestycje w infrastrukturę dystrybucyjną i sprzętową w całej Polsce,intensyfikację działań na rynku usług pocztowych oraz w sektorze finansowo-ubezpieczeniowym, akwizycje oraz rozpoczęcie działalności na ukraińskim rynku przesyłek bezadresowych, jak również wzrost udziału w krajowym rynku.

półka planuje także otwarcie dwóch nowych sortowni oraz własnego call center. Systematyczne uruchamianie nowych oddziałów jest pierwszym krokiem w realizacji zapowiadanej podczas debiutu strategii rozwoju spółki.

W ramach usprawniania i unowocześniania procesów logistycznych w grudniu 2007 roku InPost uruchomił rewolucyjny na polskim rynku pocztowym system śledzenia przesyłek. Jest to pierwsza w Polsce usługa pozwalająca kontrolować on-line - za pośrednictwem strony www.inpost.pl - proces doręczania listów. Usługa dostępna jest dla klientów biznesowych i indywidualnych. Nowatorski system jest niezwykle dogodny szczególnie dla osób korzystających z usług e-commerce.

Ponadto, w kwietniu 2008 roku, w związku z usprawnianiem komunikacji z Klientami i zwiększaniem dostępności do rozwiązań informatycznych, InPost uruchomił m.inpost.pl- mobilną wersję serwisu internetowegowww.inpost.pl. Rozwiązanie to przeznaczone jest przede wszystkim dlaużytkowników telefonów komórkowych. Zastosowane przez firmę rozwiązania graficzne i techniczne pozwalają na szybki i tani transfer plików i tym samym łatwy dostęp do takich rozwiązań jak śledzenie wysyłanej korespondencji.

Informacje o Grupie Integer.pl:
Integer.plSA jest liderem na rynku kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych. Firma posiada 75 oddziałów regionalnych, 15 magazynów centralnych spełniających wszelkie wymagania transportowe, 42 magazyny regionalne i 91 punktów przeładunkowych, a kurierzy Integera dostarczają przesyłki w ponad 500 miastach w Polsce. Na rzecz spółki pracuje łącznie 7300 osób. Średnio miesięcznie firma kolportuje od 65 do 75 mln sztuk ulotek i druków reklamowych. Dzięki nowoczesnej i rozbudowanej infrastrukturze - dopasowanej do prowadzonej działalności - Integer.pl gwarantuje w ciągu 48 godzin wsparcie logistyczne na transport 150 ton materiałów do każdego miejsca w Polsce.

Integer.pl współpracuje z największymi sieciami handlowymi w Polsce, takimi jak: Auchan, Elea, Leclerc, Lidl, Plus Discount czy Real.

Firma jest laureatem prestiżowej nagrody "Gazele Biznesu". Wyróżnienia otrzymują dynamicznie rozwijające się spółki krajowe, które osiągają dobre wyniki finansowe i są rzetelnym partnerem w biznesie. Firma jest także dwukrotnym laureatem programu "Jakość Roku 2006" i "Jakość Roku 2007"  w kategorii "Usługi". Integer.pl posiada również Certyfikat Jakości ISO 9001.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.integer.pl

InPost Usługi Pocztowe jest największym niezależnym operatorem pocztowym o zasięgu ogólnopolskim, należącym do grupy kapitałowej Integer.pl planującej w 2007 roku wejście na GPW. InPost świadczy usługi pocztowe na skalę ogólnokrajową od listopada 2006 roku w obszarze przesyłek o masie powyżej 50 g.

InPost dysponuje własnym zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu. Obecnie spółka posiada swoje przedstawicielstwa w 157 miastach Polski. Zgodnie ze strategią rozwojową, do końca 2007 roku firma będzie obecna na terenie całego kraju - w 200 miastach Polski. Cele strategiczno-rozwojowe InPost zakładają ponadto wprowadzanie 5 nowych usług rocznie.Docelowo - w 2008 roku - spółka będzie dysponować paletą 15 produktów z branży pocztowej i wprowadzi obsługę przesyłek międzynarodowych. Wśród nowych usług znajdą się także:paczka pobraniowa czyusługi ukierunkowane na e-handel.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.inpost.pl

InPost Finanse - oferuje usługi finansowe dla klientów indywidualnych oraz masowych. Budowa sieci odbywa się w oparciu o dotychczasowe Punkty Obsługi Klienta InPost, przejęcia istniejących punktów w małych sieciach franczyzowych oraz wykorzystanie istniejących punktów kasowych, np.: spółdzielni mieszkaniowych, wodociągów, gazowni, zakładów energetycznych, itp.

Usługi oferowane w ramach InPost Finanse to m.in.: wpłaty za rachunki (np. za media), nadawanie przekazów pieniężnych krajowych i zagranicznych,sprzedaż produktów niematerialnych oraz sprzedaż prostych produktów pośrednictwa finansowego: ubezpieczenie, pożyczka, karta kredytowa, itp.

Docelowo, dzięki połączeniu zakresu usług pocztowych i pośrednictwa finansowego, klient indywidualny będzie miał możliwość dokonania wpłat pieniężnych, opłat za rachunki, itp. również w miejscu zamieszkania korzystając z usług listonosza.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronachwww.infinanse.pl

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack