Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Internauci razem z InPost dbają środowisko

06 Września 2007

Internauci razem z InPost dbają środowisko

Z sondy przeprowadzonej w serwisie www.inpost.pl wynika, że niemal 60% internautów zamierza skorzystać z programu firmy InPost obejmującego działania proekologiczne w całości oparte na recyclingu - EkoInPost. Firma już od wielu miesięcy realizuje ideę działań na rzecz ochrony środowiska zachęcając do tego także swoich klientów.

Czy zamierza Pani/ Pan skorzystać z programu EkoInPost?


*Badanie zostało zrealizowane za pomocą sondy na portalu www.inpost.pl w okresie 18.07.07 -24.07.07

InPost już teraz, do produkcji swoich opakowań i plomb wykorzystuje materiały pochodzące z odzysku, a wraz z intensywnym rozwojem firmy będzie konsekwentnie dostosowywał się do unijnych wymogów ekologicznych i rozszerzał działania na kolejne procesy produkcyjne.

"Realizując nasz autorski pomysł - EkoInPost, wyznaczamy standardy działalności nie tylko w naszej branży. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za środowisko i stopień w jaki o nie dbamy. Tylko od nas zależą warunki, w jakich będziemy żyć w przyszłości. Dlatego już dziś, zarówno firmy, jak i osoby prywatne powinny intensywnie angażować się w działalność ekologiczną i dokładać wszelkich starań, aby nasze otoczenie nie było zanieczyszczane. Nasz program lojalnościowy EkoInPost jest jednocześnie zaproszeniem dla naszych Klientów do wspólnego dbania o ekologię" - mówi Rafał Brzoska, prezes InPost.

Klienci firmy uczestniczący w programie EkoInPost w zamian za zbieranie plomb z korespondencji dostarczanej przez operatora otrzymują gadżety firmowe: maskotki, kubki i smycze. Mogą także wymienić je na koperty, w których bezpłatnie nadadzą swoje listy. Plomby, zebrane podczas akcji, zostają poddane procesowi odzyskiwania, co zapobiega potrzebie produkowania kolejnych egzemplarzy.

Nowością w programie EkoInPost jest pilotażowe zastępowanie dotychczasowych plomb zabezpieczających ekologicznymi elementami tekturowymi, w całości pochodzącymi z odzysku. Tekturowe plomby tworzą 4-elementowe puzzle z logo firmy, które także można wymieniać w programie na nagrody.

"Cieszę się, że EkoInPost budzi zainteresowanie tak wielu osób, bowiem jego kluczowym założeniem jest budowanie długofalowych relacji z Klientami. Ich efektem będzie wspólne działanie na rzecz ochrony środowiska" - wyjaśnia Rafał Brzoska, prezes InPost.

Plomby InPost przeznaczone są do korespondencji nadawanej przez Klientów masowych, czy biznesowych chcących wysyłać przesyłki w swoich firmowych kopertach. Plomba pełni wówczas funkcję: zabezpieczającąinformacyjną/identyfikującą oraz marketingową. Klienci indywidualni nadają przesyłki w kopertach z logo InPost, co w wystarczający sposób odróżnia je od korespondencji nadawanej przez innych operatorów.

Szczegóły programu EkoInPost znajdą Państwa na stroniewww.inpost.pl

Informacje dodatkowe:

W sierpniu 2007 roku InPost - w ramach rozszerzania pakietu świadczonych usług - rozpoczął działalność w sektorze finansowo-ubezpieczeniowym za pośrednictwem InPost Finanse. Firma oparta jest na działalności InPost Usługi Pocztowe, wykorzystując m.in. zasoby ludzkie oraz zaplecze logistyczno-techniczne spółki. Oferta skierowana jest do klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Usługi oferowane w ramach InPost Finanse to przede wszystkim możliwość dokonywania opłat za rachunki (np. za media) czy nadawanie przekazów pieniężnych. Firma oferuje również sprzedaż produktów niematerialnych, tj. doładowanie kart pre-paid'owych GSM, VIP oraz sprzedaż prostych usług pośrednictwa finansowego: ubezpieczenia, pożyczki oraz karty kredytowe.Do końca roku z usług InPost Finanse będzie można skorzystać w 50 miastach całej Polski.

Szersze informacje dostępne są na stronie: www.inpost.pl

Informacje o Grupie INTEGER.pl:

INTEGER.plSA jest liderem na rynku kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych. Firma posiada 75 oddziałów regionalnych, 15 magazynów centralnych spełniających wszelkie wymagania transportowe, 42 magazyny regionalne i 91 punktów przeładunkowych, a kurierzy INTEGERA dostarczają przesyłki w ponad 500 miastach w Polsce. Na rzecz spółki pracuje łącznie 7300 osób. Średnio miesięcznie firma kolportuje od  50 - 70 mln sztuk ulotek i druków reklamowych. Dzięki nowoczesnej i rozbudowanej infrastrukturze - dopasowanej do prowadzonej działalności - INTEGER.pl gwarantuje w ciągu 48 godzin wsparcie logistyczne na transport 150 ton materiałów do każdego miejsca w Polsce.

INTEGER.pl posiada tytuł "Jakość Roku 2006" przyznany przez Polskie Badań Centrum i Certyfikacji oraz Certyfikat Jakości ISO 9001.
Jednym z najważniejszych działań strategicznych spółki było połączenie z największym krajowym konkurentem Agencją Reklamową Fibra-Hallo oraz rozszerzenie prowadzonej działalności o świadczenie usług pocztowych. W 2007 roku INTEGER.pl  planuje swój debiut na warszawskiej giełdzie.

INTEGER.plSA specjalizuje się ponadto w dostarczaniu do firm książek branżowych, biuletynów oraz przeprowadzaniu badań ankietowych, oceniających efektywność zlecenia. W swojej ofercie posiada ponadto usługi związane z poligrafią reklamową - zapewnia projekt, produkcję i transport ulotek reklamowych. Firma zapewnia klientom szczegółową kontrolę jakości oraz system Hermes. Dzięki tym narzędziom klienci mają do dyspozycji stały monitoring wykonywanych zleceń oraz kontrolę kolportowanych przesyłek.

INTEGER.pl współpracuje ze wszystkimi największymi sieciami handlowymi w Polsce, takimi jak: Auchan, Elea, Leclerc, Lidl, Plus czy Discount.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.integer.pl

InPost Usługi Pocztowe jest największym niezależnym operatorem pocztowym o zasięgu ogólnopolskim, należącym do grupy kapitałowej INTEGER.pl planującej w 2007 roku wejście na GPW. InPost świadczy usługi pocztowe na skalę ogólnokrajową od listopada 2006 roku w obszarze przesyłek o masie powyżej 50 g.

InPost kieruje swoją ofertę zarówno do klientów masowych (korporacyjnych), jak i indywidualnych. Propozycją firmy są zupełnie nowe, kompleksowe usługi pocztowe odpowiadające wysokim wymaganiom odbiorców. Terminowość, jakość serwisu i atrakcyjne ceny determinują filozofię biznesową firmy InPost.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.inpost.pl

InPost Finanse - oferuje usługi finansowe dla klientów indywidualnych oraz masowych. Budowa sieci odbywa się w oparciu o dotychczasowe Punkty Obsługi Klienta InPost, przejęcia istniejących punktów w małych sieciach franczyzowych oraz wykorzystanie istniejących punktów kasowych, np.: spółdzielni mieszkaniowych, wodociągów, gazowni, zakładów energetycznych, itp.
Usługi oferowane w ramach InPost Finanse:

  • wpłaty za rachunki (np. za media);
  • nadawanie przekazów pieniężnych krajowych i zagranicznych;
  • sprzedaż produktów niematerialnych - doładowanie kart pre-paid'owych GSM, VoIP,
  • sprzedaż prostych produktów pośrednictwa finansowego: ubezpieczenie, pożyczka, karta kredytowa, itp.

W założeniach działalności InPost Finansów leży również świadczenie przekazów pieniężnych dla dużych instytucji na rzecz odbiorców indywidualnych: operatorów telekomunikacyjnych i dostawców mediów i energii.

Docelowo, dzięki połączeniu zakresu usług pocztowych i pośrednictwa finansowego, klient indywidualny będzie miał możliwość dokonania wpłat pieniężnych, opłat za rachunki, itp. również w miejscu zamieszkania korzystając z usług listonosza.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.infinanse.pl

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack