Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

04 Lutego 2008

Nowy członek Rady Nadzorczej Integer.pl

Akcjonariusze Integer.pl - czołowej polskiej grupy kolportażowej, niezależnego operatora pocztowego i finansowego - powołali 1 lutego 2008 roku podczas NWZA nowego członka Rady Nadzorczej. Został nimZbigniew Popielski.

Do podstawowych kompetencji nowego członka RN Grupy Integer.pl, tak jak i pozostałych osób zasiadających w jej składzie, będzie należało kontrolowanie i nadzorowanie działań zarządu z uwzględnieniem celu, jakim jest osiągnięcie optymalnej efektywności i zyskowności Grupy. Zbigniew Popielski był członkiem rad nadzorczych wielu spółek, m.in. Convector SA w Kraków, Krak Brokers SA Kraków czy Dolwis SA w Leśnej. Od 2007 roku do chwili obecnej jest dyrektorem handlowym Ogólnopolskiej Grupy Usługowej w Warszawie.

"Zbigniew Popielski posiada bogate doświadczeniew zarządzaniu spółkami kapitałowymi oraz instytucjami Skarbu Państwa. Jesteśmy pewni, że profesjonalizm nowego członka Rady Nadzorczej przełoży się na sprawne funkcjonowanie spółek należących do Grupy Kapitałowej.  Liczymy, że współpraca z cenionym na rynku specjalistą nie tylko wzmocni wewnętrzne struktury spółek, ale wpłynie także na dalszy dynamiczny rozwój całej Grupy Integer.pl" -powiedział Rafał Brzoska, prezes zarządu.

Doświadczenie w zarządzaniu i nadzorowaniu działalności spółek kapitałowych Popielski zdobywał m.in. jako zastępca dyrektora Oddziału Terenowego Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa i Agencji Nieruchomości Rolnych w Warszawie (2002-2007) oraz wiceprezes spółki Abexim w Warszawie (2000-2002). Ponadto, od1998 do 1999 roku pełnił funkcję dyrektora Banku Gospodarki Żywnościowej SA w Łodzi. Z kolei w latach 1995-1998 piastował urząd wiceprezesa zarządu Warszawskiej Giełdy Towarowej w Warszawie.
Nowy członek Rady Nadzorczej Integer.pl jest absolwentem Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie.

Zbigniew Popielski dołączył do dynamicznie rozwijającej się spółki Integer,pl, która w październiku 2007 roku zadebiutowała z sukcesem na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wartość oferty wyniosła ponad 20,93 mln zł, aśrodki uzyskane z emisji akcji spółka przeznacza przede wszystkim na inwestycje w infrastrukturę dystrybucyjną i sprzętową w całej Polsce oraz rozpoczęcie działalności na ukraińskim rynku przesyłek bezadresowych. Planuje także otwarcie dwóch nowych sortowni oraz własnego call center.

Informacje o Grupie Integer.pl:
Integer.plSA jest liderem na rynku kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych. Firma posiada 75 oddziałów regionalnych, 15 magazynów centralnych spełniających wszelkie wymagania transportowe, 42 magazyny regionalne i 91 punktów przeładunkowych, a kurierzy Integera dostarczają przesyłki w ponad 500 miastach w Polsce. Na rzecz spółki pracuje łącznie 7300 osób. Średnio miesięcznie firma kolportuje od 50 do 70 mln sztuk ulotek i druków reklamowych. Dzięki nowoczesnej i rozbudowanej infrastrukturze - dopasowanej do prowadzonej działalności - Integer.pl gwarantuje w ciągu 48 godzin wsparcie logistyczne na transport 150 ton materiałów do każdego miejsca w Polsce.

Integer.pl współpracuje ze wszystkimi największymi sieciami handlowymi w Polsce, takimi jak: Auchan, Elea, Leclerc, Lidl, Plus Discount.

Firma jest laureatem prestiżowej nagrody "Gazele Biznesu". Wyróżnienia otrzymują dynamicznie rozwijające się spółki krajowe, które osiągają dobre wyniki finansowe i są rzetelnym partnerem w biznesie. Firma jest także laureatem programu "Jakość Roku 2006" w kategorii "Usługi". Integer.pl posiada również Certyfikat Jakości ISO 9001.

W 2006 roku przychody skonsolidowane Integer.pl wyniosły 44,78 mln zł, a zysk netto 1,58 mln zł.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.integer.pl

InPost Usługi Pocztowe jest największym niezależnym operatorem pocztowym o zasięgu ogólnopolskim, należącym do grupy kapitałowej Integer.pl planującej w 2007 roku wejście na GPW. InPost świadczy usługi pocztowe na skalę ogólnokrajową od listopada 2006 roku w obszarze przesyłek o masie powyżej 50 g.

InPost dysponuje własnym zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu. Obecnie spółka posiada swoje przedstawicielstwa w 153 miastach Polski. Zgodnie ze strategią rozwojową, do końca 2007 roku firma będzie obecna na terenie całego kraju - w 200 miastach Polski. Cele strategiczno-rozwojowe InPost zakładają ponadto wprowadzanie 5 nowych usług rocznie.Docelowo - w 2008 roku - spółka będzie dysponować paletą 15 produktów z branży pocztowej, będzie świadczyła usługi finansowo-ubezpieczeniowe i wprowadzi obsługę przesyłek międzynarodowych. Wśród nowych usług znajdą się także:paczka pobraniowa czyusługi ukierunkowane na e-handel.

www.inpost.pl, Infolinia: 0 801 400 100

InPost Finanse - oferuje usługi finansowe dla klientów indywidualnych oraz masowych. Budowa sieci odbywa się w oparciu o dotychczasowe Punkty Obsługi Klienta InPost, przejęcia istniejących punktów w małych sieciach franczyzowych oraz wykorzystanie istniejących punktów kasowych, np.: spółdzielni mieszkaniowych, wodociągów, gazowni, zakładów energetycznych, itp.

Usługi oferowane w ramach InPost Finanse to m.in.: wpłaty za rachunki (np. za media), nadawanie przekazów pieniężnych krajowych i zagranicznych,sprzedaż produktów niematerialnych oraz sprzedaż prostych produktów pośrednictwa finansowego: ubezpieczenie, pożyczka, karta kredytowa, itp.

Docelowo, dzięki połączeniu zakresu usług pocztowych i pośrednictwa finansowego, klient indywidualny będzie miał możliwość dokonania wpłat pieniężnych, opłat za rachunki, itp. również w miejscu zamieszkania korzystając z usług listonosza.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronachwww.infinanse.pl

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronachwww.infinanse.pl

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack