Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

19 Września 2011

Informacja prasowa

 

Kraków, 14 września 2011

 

Paczkomaty® InPost opanowują Europę!

 

Cypr już w zasięgu Grupy Integer.pl

 

Grupa Integer.pl – operator i dostawca innowacyjnych rozwiązań pocztowo-kurierskich oraz usług z zakresu e-commerce – wchodzi z Paczkomatami na Cypr. Jest to – po Estonii, Rosji i Hiszpanii - czwarty rynek europejski, na który Grupa Integer.pl wkracza z Paczkomatami. Umowa została zawarta na mocy przetargu, organizowanego przez cypryjską pocztę publiczną. Zgodnie z zapowiedzią Grupy, jeszcze w 2011 roku całodobowe automaty do nadawania i odbierania przesyłek dostępne będą w co najmniej 8 krajach, a w perspektywie najbliższych trzech lat - już na terenie całej Europy.

 

Dzięki międzynarodowym kontraktom przychody Grupy Integer.pl z projektów zagranicznych w ciągu kilku najbliższych lat wyniosą około 20-40 mln euro.

 

Do końca 2011 roku Grupa Integer.pl wejdzie rewolucyjną usługą pocztowo-kurierską – poza Estonią, Rosją, Hiszpanią i Cyprem jeszcze na cztery rynki Europy Środkowej i Wschodniej. Paczkomaty® InPost będą dostępne również na Litwie i Ukrainie oraz w Czechach i na Słowacji. Jednocześnie spółka prowadzi zaawansowane rozmowy biznesowe z 20 partnerami z całego świata.

 

Rafał Brzoska, prezes zarządu Grupy Integer.pl podtrzymuje ambitne założenia dotyczącemiędzynarodowej ekspansji Paczkomatów InPost - „Nie pozostawiamy żadnych złudzeń naszej konkurencji. Teraz możemy mówić już o walce nie tylko na polskim rynku usług pocztowych, ale też o rozpoczynającej się rywalizacji na gruncie europejskim. Jesteśmy przekonani, że tak, jak w przypadku naszego rynku, Paczkomaty® InPost okażą się rewolucyjnym rozwiązaniem również za jego granicami. Estonia, Rosja, Hiszpanii i Cypr to dopiero pierwsza to dopiero pierwszy etap międzynarodowego natarcia Grupy Integer.pl. Założenie, że Paczkomaty będą dostępne w perspektywie trzech lat w całej Europie nabiera realnych kształtów”.

 

Grupa Integer.pl opiera zagraniczny rozwój usługi paczkomatowej na trzech założeniach biznesowych:

 
  • sprzedaż samej technologii (np. działalność w Estonii)
 
  • tworzenie podmiotów zależnych z lokalnymi partnerami (np. umowa na rozwój usługi w Rosji)
 
  • duże inwestycje, w ramach których Grupa Integer.pl będzie samodzielnie uruchamiać Paczkomaty na rynkach zagranicznych
 

„Obecnie Paczkomaty® InPost są drugą co wielkości siecią tego typu urządzeń na świecie, a ich popularność systematycznie rośnie. Zakładamy, że tak ekspansywne wejście na zagraniczne rynki sprawi, że już za trzy lata osiągniemy pierwszą pozycję na rynku pod względem dostępności i zasięgu tej rewolucyjnej usługi, wyprzedzając tym samym niemiecki DHL” – dodaje prezes Brzoska.

 

W sierpniu 2011 roku Grupa Integer.pl zawarła umowę z lokalną firmą kurierską, obejmującą projekt, produkcję, dostawę oraz instalację Paczkomatów na terenie Hiszpanii. Docelowo w tym regionie rozlokowanych zostanie kilkaset urządzeń. Pierwszy etap prac realizowany będzie do końca 2011 roku i wyceniany jest na 0,5 mln euro. Wartość całego kontraktu szacowana jest na 8,5 mln euro. Dzięki kompatybilności rozwiązań technologicznych już w 2012 roku możliwe będzie nadawanie paczek za pośrednictwem Paczkomatów InPost zarówno do Hiszpanii, jak i odbiór w Polsce przesyłek zagranicznych z tego kraju.

 

Z kolei w lipcu 2011 roku Grupa Integer.pl podpisała kontrakt z iTech – funduszem nowoczesnych technologii, należącym do Grupy QIWI – wraz z którym utworzy spółkę celową QIWI Post. Jej zadaniem będzie rozwój biznesu paczkomatowego w ponad 30 miastach w Rosji. Etap pilotażowy startuje już w sierpniu 2011 roku i zakłada uruchomienie 40 automatów w Moskwie w okresie najbliższych 6 miesięcy. Na ulicach rosyjskich miast stanie łącznie około 440 Paczkomatów. Grupa QIWI zainwestuje w projekt do 30 mln dolarów.

 

Ponadto, w lutym 2011 roku Grupa Integer.pl wygrała kontrakt na dostawę 38 paczkomatów dla estońskiej poczty publicznej Eesti Post. Umowa zakłada również partnerstwo technologiczne oraz doradztwo biznesowe i consulting w kwestii komercyjnego uruchomienia nowej usługi na terenie Estonii. Wartość I etapu realizacji zlecenia wynosi 950 tys. euro. Grupa zakłada jednocześnie możliwość systematycznego zwiększania liczby zamówionych urządzeń.

 

W Polsce Integer.pl uruchomił dotychczas 420 paczkomatów na terenie całego kraju i ma w planach instalację kolejnych 200 urządzeń jeszcze w 2011 roku. Spółka zakłada docelowo rozwinięcie na terenie Polski sieci 1.000 urządzeń do końca 2012 roku na terenie Polski.

 

Więcej informacji o dostępnych jest na: www.paczkomaty.pl, www.inpost.pl, i www.integer.pl, a także na blogu: http://blog.inpost.pl/ i profilu Paczkomatów na Facebooku.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack