Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Paczkomaty® InPost - partnerstwo z VisualSoft w Wielkiej Brytanii

08 Kwietnia 2014

Informacja prasowa                                                                                                                                                                                                                          8 kwietnia 2013

 

Paczkomaty® InPost - partnerstwo z VisualSoft w Wielkiej Brytanii

 

InPost – największy na świecie operator sieci Paczkomatów działających 24/7 –rozpoczyna współpracę z VisualSoft – brytyjskim dostawcą rozwiązań z zakresu e-commerce, oferującym sprzedawcom opcję wygodnej dostawy typu „click and collect”. W Wielkiej Brytanii funkcjonuje już 800 Paczkomatów InPost.

 

VisualSoft to wiodący dostawca rozwiązań z zakresu e-commerce i specjalista ds. usług hostingowych oraz marketingu online. Nowe partnerstwo brytyjskiej firmy oraz InPost umożliwi każdemu sprzedawcy skorzystanie z usługi „plug and play” na swojej stronie internetowej. E-detaliści korzystający z oferty VisualSoft będą mogli szybkoi łatwo zintegrować opcję dostawy do Paczkomatu InPost na witrynach swoich e-sklepów.

 

 

Rozwiązanie „click and collect” rewolucjonizuje rynek dostaw, dzięki czemu brytyjscy detaliści mają szansę wyróżnić się na tle rynkowej konkurencji. Dzięki lokalizacji w dogodnych miejscach, np. na stacjach benzynowych, na zewnątrz sklepów i w punktach handlowych, klienci są w stanie odebrać przesyłki o każdej porze dnia i nocy. Z kolei, technologia kodów QR, które są wysyłane prosto do użytkowników telefonii komórkowej, umożliwia jeszcze szybszą i wygodniejszą formę dostawy. Marka VisualSoft cieszy się dużą rozpoznawalnością w branży e-commerce. Jestem przekonana, że Paczkomaty® InPost istotnie wpłyną na wzrost liczby sprzedawców korzystających z usług „click and collect” – komentuje Michelle De Pasquale, dyrektor handlowy InPost UK.

 

Dzięki możliwościom, które zaoferują VisualSoft i Paczkomaty® InPost, konsumenci nie będą już musieli planować dnia, oczekując na dostawę zamówionej paczki. Aż 52% klientów sklepów internetowych nie przebywa w domu w godzinach doręczeń, dlatego korzystanie z samoobsługowych terminali jest dla nich znaczącym udogodnieniem. Paczkomaty® InPost dostępne w sieciach handlowych oraz innych popularnych lokalizacjach sprawiają, że konsument może sam decydować o czasie i miejscu odbioru swojej przesyłki. Stanowią one tym samym milowy krok w rozwoju usług pocztowo-kurierskich na świecie. Rosnącą popularność tej metody doręczenia potwierdza badanie Quail Digital – dla 77% respondentów jest to zdecydowanie wygodniejszy sposób niż bezpośrednia dostawa do domu.

 

Paczkomaty® InPost od kilku lat podbijają międzynarodowe rynki – korzysta z nich już 12 mln użytkowników, a 95% paczek jest gotowa do odbioru w ciągu 24 godzin od nadania. Innowacyjne terminale są już dostępne w 20 krajach na całym świecie. Zaledwie w kilka lat podbiły oprócz Polski: Arabię Saudyjską, Australię, Chile, Wielką Brytanię, Włochy, Irlandię, Islandię, Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Rosję, Cypr, Słowację, Czechy, a także: Kolumbię, Kostarykę, Salwador oraz Gwatemalę. Na całym świecie funkcjonuje – w różnych modelach biznesowych – niemal 3500 Paczkomatów. Aż 98% użytkowników Paczkomatów deklaruje chęć ponownego skorzystania z usługi, a 94% z nich poleca je znajomym.

 

Najwyższą jakość i innowacyjność Paczkomatów InPost potwierdził tryumf InPost w międzynarodowym konkursie World Mail Awards 2013. Tym razem spółka zwyciężyła w kategorii ‘Obsługa Klienta’, pokonując operatorów takich, jak: Singapore Post oraz LibanPost.

 

Paczkomaty® InPost na stałe zagościły również w świadomości internetowych konsumentów. InPost wspólnie z NCR zwyciężył również w międzynarodowym konkursie Postal Technology International Awards, w kategorii ‘Retail Innovation of the Year’. Za ‘Innowację Roku’ Jury konkursu uznało Paczkomat modułowy V generacji.

 

Z kolei Wielkiej Brytanii Paczkomaty® InPost zdobyły tytuł „The Delivery Excellence Award 2014”, w kategorii: „Best Carrier Contribution to Delivery Innovation”. W głosowaniu internautów innowacyjne urządzenia Grupy Integer.pl pokonały czołowych graczy rynku pocztowo-kurierskiego w Wielkiej Brytanii na czele z: DPD, Nightline, Arrow XL, ByBox oraz UK Mail.

 

Więcej informacji na: www.integer.pl, www.paczkomaty.pl, www.inpost.pl oraz www.visualsoft.co.uk.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack